Ev Tekstili

Güneşlik Nasıl Yıkanır?

Güneşlik Nasıl Yıkanır? Her evin en temel gereksinimleri olan güneşlik perde, yıkanması özen isteyen bir üründür. Sigara kokusu, toz gibi istenmeyen maddeler perdelere sinmektedir. Perdeler oldukça hassas ürünlerdir ve yanlış bir yıkama işlemi, sahip olduğunuz perdenin formunun bozulmasına neden olabilir. Güneşlik yıkamak için tercih edilebilecek pek çok farklı yöntem bulunmaktadır.

Güneşlik Nasıl Yıkanır

Kumaş Güneşlik Yıkama Yöntemleri Nelerdir?

Güneşlik Nasıl Yıkanır? Güneşlik yıkama yöntemleri, perde modelinizin türüne göre değişkenlik gösterebilmektedir. Günümüzde pek çok kumaş güneşlik perde, çamaşır makinesinde yıkamaya uygun olarak üretilmektedir.

Güneşlik Nasıl Yıkanır

Ayrıca pek çok çamaşır makinesinde perde yıkamak için özel program ayarları mevcuttur. 30 derecelik ayarlar, perdeler için uygundur.

Güneşlik Nasıl Yıkanır?

Bir diğer yöntem perdeleri elde yıkamaktadır. Güneşlik yıkama, küvet gibi geniş su kapasiteli bir haznede yapılabilmektedir. Ilık su ve çamaşır deterjanı ile narin bir temizlik sağlanabilir. Eğer kumaş güneşliğinizi çok fazla çekiştirmezseniz, çamaşır makinesine oranla daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Ayrıca kuru temizleme şirketleri de kumaş güneşliklerinizi temizletmek için bir diğer seçenektir.

Güneşlik Nasıl Yıkanır

Stor Güneşlikler Nasıl Temizlenir?

Son zamanlarda pek çok insanın perde tercihi, stor modellerinden yana olmaktadır. Stor temizliği, ılık su ve deterjan yardımı ile yapılabilmektedir. Ayda bir kez olacak şekilde deterjanlı ılık su ile stor perdelerinizi silebilirsiniz. Daha detaylı bir temizlik için stor perdenizi çıkartıp yere serdikten sonra deterjanlı ılık su ve fırçadan yardım alabilir, nazik hareketler ile perdenizi temizleyebilirsiniz. Kumaş güneşlikler gibi stor perdeler de kuru temizleme firmalarına verilerek temizletilebilir.

Zebra Stor Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Zebra stor perdeler, özel bir iplik kullanılarak üretildiği için yıkanma gerektirmemektedir. Toz emmeyen zebra stor perdeler için temizlik, elektrik süpürgeleri ile yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra bebekler için kullanılan alkolsüz ıslak mendiller ile de silerek temizlemek mümkündür.

Güneşlik Nasıl Yıkanır

Jaluzi Perde Nasıl Temizlenir?

Yatar parçalardan oluşan jaluzilerin temizliği, elde yapılmalıdır. Her parça yerinden çıkartılarak silinebilir. Ancak bu, oldukça meşakkatli bir iştir. Mikrofiber bezler yardımı ile temizlik sağlanabilmektedir. Bunun yanı sıra, jaluzi temizliği için satılmakta olan mandal şeklindeki fırçalar, temizliği oldukça kolay bir hale getirmektedir.

Güneşlik Nasıl Yıkanır

Güneşlik Nasıl Yıkanır
Mavi Güneşlik Modeli

Güneşlik Nasıl Yıkanır

Güneşlik Nasıl Yıkanır

Güneşlik Nasıl Yıkanır

Güneşlik Nasıl Yıkanır
Beyaz Tül Perde Modeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu