Diğer

Gül Kurusu Ev Boyası

Gül kurusu ev boyası, her dönem bir alanda trend olan, insanı rahatlatan, sıcak, göz alıcı, romantik, çekici ve modern bir renk; Gül kurusu. Son dönemlerde özellikle duvarlarda sıkça tercih edilen gül kurusu ev boyası , kullanıldığı mekanlar ve bu renge uyumlu diğer renkler nelermiş bir bakalım.

Gül Kurusu Ev Boyası

Gül Kurusu Rengi

Gül kurusu rengi, adında da geçtiği gibi pembe renk gülün kuruduğu vakit oluşan hafif mora benzeyen pastel bir renktir. Bordo ile kırmızı arasında bir yerde olan bu renk kullanıldığı alanda insanı rahatlatan bir etkiye sahiptir. Bu nedenle gül kurusu ev boyası olmak üzere birçok yerde kullanılır. Her dönemin rengi olan bu romantik renk neredeyse her renk ve dokuyla uyumludur.

Gül Kurusu Ev Boyası

Gül Kurusu Renginin Kullanıldığı Yerler

Gül kurusu rengi ve tonları bir çok insanın tercih ettiği romantik bir renktir. Pembe, kırmızı ve beyaz renkleri içinde barındıran bu renk her zaman moda olmuştur. Her dönem popüler olan bu renk birçok alanda kullanılmaktadır. Giyim, ev dekorasyonu, iç ve dış mekan rengi olarak çok fazla insanın tercih ettiği renk tonudur.

Gül Kurusu Ev Boyası

Duvarda Boyası Olarak Gül Kurusu Rengi

Gül kurusu rengi, son dönemlerde duvar boyası ve duvar kağıdı olarak çok tercih edilen bir renktir. Kişiye pozitif bir etki yaratan bu renk ve tonları ile sıcacık, romantik ortamlar yaratılabilir. Geniş salonların duvarlarında kullanılan açık tonlarda gül kurusu rengi, mekanın daha sıcak ve ferah görünmesinde etkili olacaktır. Ancak duvar rengi konusunda koyu gül kurusu rengi için aynı şeyi söylemek mümkün değildir. Eğer koyu tonda kullanılırsa mekanı daha basık ve karanlık gösterecektir.  Evin belirli duvarlarında gül kurusu rengi kullanmak modern ve pozitif bir tarz oluşturur. Özellikle yatak odası duvarlarının gül kurusu rengi tonlarında boyanması ortamın çok özel ve romantik olmasını sağlayacaktır. Ofis duvarlarının birinde ya da tamamında kullanılacak gül kurusu rengi ortamı daha canlı ve rahat hale getirecektir. Gül kurusu duvar boyası kullanılan odalarda neredeyse her türlü mobilya rengi ve dokusu uygun olacaktır.

Gül Kurusu Ev Boyası

Size Özel Başlıklar

Gül Kurusu Ev Boyası İle Uyumlu Renkler

Renklerin uyumu hayatın her alanında büyük önem taşır. Duvarlarda kullanılan gül kurusu rengine bir çok renk uyumludur. Doğru miktarda birbirleri ile kombin yapılan bu renkler ile çok şık tasarımların ortaya çıkması mümkündür. Beyaz, siyah, mor, mürdüm, bordo, nüde, lacivert, gri, hâkî yeşil, pudra, somon ve vizon renkleri ile gül kurusu rengini kombin yaparak modern ve şık tasarımlar oluşturmak mümkündür.

Galeri

Gül Kurusu Ev Boyası Gül Kurusu Ev Boyası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu