Oturma Odası

Gri Tonlarda Oturma Odası

Gri tonlarda oturma odası, evini dekore etmek isteyenlerin ilk tercihi olan tarz ve renkleri kapsamaktadır. Evinde modern bir görünüm oluşturmak isteyen ve rahatlıkta yana olanların ilk renk tercihi olan gri, son dönemlerde özellikle oturma odalarında en çok kullanılan renktir. Hem açık hem de koyu tonlarıyla birlikte ideal bir görünüm oluşturabilen gri, özellikle koltuk takımlarında tercih edilmekte ve bu koltuklara uyumlu renkler ile dekorasyonlar yapılmaktadır. Gri tonlarda oturma odası

Gri tonlarda oturma odası

Gri renklerde koltuk takımı tercih edecek olanlar, diğer mobilyaların ve kullanılacak renklerin nasıl olması gerektiğini merak etmektedir. Bu noktada spor ve modern tarzı bir arada oturma odası oluşturmak istiyorsanız, çok fazla renk kullanmamaya özen göstermeli ve karmaşadan uzak bir dekorasyon yapmalısınız. Buna ek olarak gri tonlarına uyumlu pek çok renk olduğu için zorlanmadan dekorasyon yapabilirsiniz.

Gri tonlarda oturma odası

Gri Koltuğa Uyumlu Renkler

Gri koltuklar, pek çok farklı renk ile kombin yapmaya uygun olmasıyla dikkat çekmektedir. Renk uyumlarından ve dekorasyon unsurlarından pek anlamayan veya oturma odasını en iyi şekilde oluşturmak isteyen bireyler, gri koltuğa uyumlu renkler araştırması yapmaktadır. Aşağıdaki listede gribin her tonuyla uyum sağlayabilen renkler sıralanmaktadır.

Gri tonlarda oturma odası

  1. Hardal sarısı
  2. Petrol mavisi
  3. Zümrüt yeşili
  4. Zeytin yeşili
  5. Turkuaz
  6. Lacivert
  7. Mor
  8. Mürdüm
  9. Siyah
  10. Beyaz

Gri tonlarda oturma odası

Bu ve gibi renkler ile birlikte kullanılabilmekte olan gri tonları, salonunuza spor ve modern bir hava kazandıracaktır. Ancak bu noktada renk seçimi yaparken bazı hususlara dikkat etmek gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse koltuklarını koyu gri seçen bireyler, seçecekleri diğer rengin daha açık olmasına özen göstermelidir. Aynı şekilde açık gri koltuklarda lacivert gibi baskın renkler kullanılabilir.

Size Özel Başlıklar

Gri tonlarda oturma odası

Açık Gri Salon Dekorasyonu

Açık gri salon dekorasyonu en kolay yapılabilen dekorasyonlar arasında yer almaktadır. Zira grinin nötr bir renk olması ve buna ek olarak çoğu koyu renkle uyması, bu rengin dekorasyonda sıkça kullanılmasına vesile olmaktadır. Açık gri salonlarda mobilyalar koyu ahşap rengi veya siyah seçilebilir. Ayrıca sade renklerde dekore edilen gri salonlara renk katmak için mavi tonlar kullanılabilir.

Galeri

Gri tonlarda oturma odası Gri tonlarda oturma odası Gri tonlarda oturma odası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu