Salon

Gri Salon Dekorasyon Örnekleri

Gri salon dekorasyon örnekleri, ev dekorasyonlarını değiştirmek isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan birisi de, gri salon dekorasyon örnekleri olmaktadır. Gri tonunun hâkim olduğu salon dekorasyonları ile mekânlarda çok sade ve uyumlu olan bir atmosfer kolaylıkla oluşturulabilmektedir. En uyumlu dekorasyon renklerinden birisi olan gri renk tonu ile pek çok farklı renk bir arada kullanılabilmektedir. Gri renk tonlarının hâkim olduğu salon dekorasyonları, özellikle son yıllarda en çok kullanılan dekorasyon çeşitlerinden birisi olmaktadır. Gri tonu iç mekan dekorasyonlarında nötr bir renk olup, diğer dekorasyonlara en yakışan renkler arasında bulunmaktadır.

Gri Salon Dekorasyon Örnekleri

Gri Salon Dekorasyon Özellikleri Nelerdir?

Salon dekorasyonlarında gri tonlarının kullanılması, genel dekorasyonda hem sade, hem de çarpıcı renklerin kullanılmasına olanak vermektedir. Ev dekorasyonlarında duvarlarda, aksesuarlarda, halılarda ya da koltuk takımları gibi her alanda gri kullanılabilmektedir.

Gri Salon Dekorasyon Örnekleri

Bu bağlamda gri salon dekorasyonlarında, en çok kullanılan renk tonları ise siyah, sarı, turuncu, beyaz, mavi, mor, pastel renkler, turkuaz ve krem renkleri olmaktadır. Gri salon dekorasyonlarında, herkesini zevkine uygun olan renk tonları kolaylıkla tasarımlara eklenebilmektedir. Aynı zamanda gri salon dekorasyonu içerisinde istenilen tonlarda olan döşeme parkeler, laminentler ve halılar kullanılabilmektedir. Gri salon dekorasyonlarına en çok yakışan ayrıntılardan bir diğeri de, renkli tonlardan oluşan perde takımlarını kullanmak olmaktadır.

Gri Salon Dekorasyon Örnekleri

Duvar renkleri olarak ise açık ve koyu tonlar olmak üzere her türlü renk ile gri salon tasarımları uyum sağlamaktadır. Gri salon dekorasyonlarında her türlü yemek takımı, koltuk takımı, duvar rafları ve dekorasyon aksesuarları da gri tonu ağırlıklı olmak üzere kullanılabilmektedir. Aynı zamanda gri salon dekorasyonlarına en çok yakışan bir diğer ayrıntı da altın tonlarına sahip olan avize ve aydınlatma sistemlerinin kullanılması olmaktadır. Aynı zamanda dekorasyon aksesuarları olarak altın rengine sahip olan şamdanların kullanılması da, mekânların hoş bir şıklığa bürünmesinde etkili olmaktadır.

Gri Salon Dekorasyon Örnekleri

Size Özel Başlıklar

Salon dekorasyonunda duvarlarda gri rengin seçilmesi durumunda ise kullanılacak olan koltuk takımının sarı ya da turuncu renk olması en iyi seçimlerden birisi olmaktadır. Bunun tam tersi olarak duvarlarda sarı ya da turuncu renk tonları seçilip, oturma grupları da gri olabilmektedir.

Galeri

Gri Salon Dekorasyon Örnekleri Gri Salon Dekorasyon Örnekleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu