Ev Tekstili

Gri Koltuğa Ne Renk Yastık Yakışır?

Gri koltuğa ne renk yastık yakışır? Gri koltuklar, son dönemlerde oldukça popüler olan parçalardır. Kolay temizlenmesi ve eve daha modern bir görünüm kazandırmaları ile ilgi çeken gri koltukları yastıklar ile kombinlemek her zaman kolay olmamaktadır. Gri koltuk ile yastık kombinleme, evin renkleri ile uyumlu olmalıdır.

Gri Koltuğa Ne Renk Yastık Yakışır

Gri koltuklarınızı kombinlemek için en uygun yastık rengini arıyorsanız öncelikle, evinizde ne tür bir dekorasyon stili aradığınızı bilmeniz gerekmektedir. Gri, orta ton bir renk olduğu için birçok renk ile uyum içindedir. Ancak evinizde daha koyu renkler tercih ediyorsanız, bu doğrultuda yastık renginizi seçmeli ya da evinizde canlı bir dekorasyon istiyorsanız, daha farklı yastık rengi seçimleri yapmalısınız.

Gri Koltuk İçin Ne Renk Yastıklar Kullanılmalıdır?

Gri Koltuğa Ne Renk Yastık Yakışır

Daha önce de belirttiğimiz gibi, renk seçiminizi belirleyecek en önemli unsur, evinizin havasının nasıl olması gerektiğini anlamanızdır. Aşağıdaki listeyi kontrol ederek gri koltukla yastık kombinleme hakkında daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Gri koltuğa ne renk yastık yakışır?

  • Evinizin daha canlı bir havada olmasını istiyorsanız, gri koltuklarınız için pembe ve mor tonlarına bir şans verebilirsiniz. Pastel tonlarda seçeceğiniz yastıklar, evinizin gri renk ile boğulmasını önleyecektir.
  • Salonunuzun enerji saçması için gri koltuklarınıza sarı ve turuncu tonlarında yastıklar ekleyebilirsiniz. Sarı ve turuncuyu sadece iki renk olarak düşünmemenizde fayda var. Bu renklerin çeşitli tonları ile salonunuzu renklendirebilmeniz mümkündür.

Gri Koltuğa Ne Renk Yastık Yakışır

  • Sadelikten yana olanlar, gri koltukları için siyah beyaz ve gri tonlarda yastıklar seçerek evlerinde modern bir hava yaratabilir. Ayrıca bu renkler gri ile bütünleşeceği için peluş yastıklar da oldukça ideal seçimler olabilmektedir.
  • Evinin yeterince renkli olduğunu düşünenler gri koltuklarına yastık seçimlerinde, koltuklarının renginden birkaç ton açık ya da koyu grilerden yardım alabilirler.

Gri Koltuk İçin Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Gri Koltuğa Ne Renk Yastık Yakışır

Size Özel Başlıklar

Gri koltuğa ne renk yastık yakışır? Gri koltuk tercih edenler yastık, halı, perde gibi detaylarda oldukça geniş bir skalada seçim yapabilmektedir. Zira gri, hem beyaz hem de siyah içeren bir tondur. Bu ton her renk ile uyum sağlamaktadır. Bu nedenle gri koltuklar için yastık seçimi, zor değildir. Ancak yastık seçimi yaparken evinizdeki diğer eşyalar ile de uyumlu olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir.

Gri Koltuğa Ne Renk Yastık Yakışır

Gri Koltuğa Ne Renk Yastık Yakışır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu