Diğer

Giyinme Odası Önerileri

Giyinme Odası Önerileri/ Son zamanlarda evlerde en çok kullanılan alanlardan birisi de giyinme odalarıdır. Bu yazımız içerisinde giyinme odası önerileri ile kullanışlı alanların nasıl elde edileceğini anlatacağız. Giyinme odaları kimi zaman yatak odası ile birlikte tasarlanırken, kimi zaman da bağımsız olarak düşünülebilir. Bu alanlar hem işlevsel hem de estetik bir görünüm için büyük önem taşır.

Giyinme Odası Önerileri

Giyinme odasının bulunduğu yatak odası kişilere oldukça faydalı olur. Yatak odası dekorasyonunda giyinme odasının yer alması daha geniş bir alan elde edebilmeye yardımcı olur. Kişiler giyinme odası tasarlarken hazır bir tasarım yaparken, kendi tasarımlarını da oluşturabilirler. Marangoz yardımı ile az maliyet sonucunda kullanışlı dekorasyonlar elde edilebilir.

Giyinme Odası Önerileri

Çekmece Kullanın

Giyinme odalarında en çok ihtiyaç olan alanlardan birisi de çekmecedir. Bu nedenle olabildiğince çok sayıda çekmece kullanın. Küçük ve büyük boyutlarda çekmeceler ile kullanışlılık daha fazla olacaktır. Eşyalar çekmecelerde az olarak yer alacak ve karmaşıklığa meydan okunacaktır. Küçük ama çok sayıda çekmece ile eşyaların düzenli durması sağlanabilir.

Giyinme Odası Önerileri

Modern Raf Düzeni

Modern raf düzeni ile birlikte giyinme odasında yer alacak bütün giysilerin kırışması önlenebilir. Raflar uzun ya kısa olarak farklı olarak tasarlanabilirler. Bu sayede tişörtler, bluz ve elbiseler kendi boylarına göre askıda yer alabilirler. Askıda katlanmadan yer alan elbise ve diğer giysiler kırışmayacaktır. En çok karşılaşılan kırışıklığa karşı bu raflar ideal olacaktır.

Giyinme Odası Önerileri

Size Özel Başlıklar

Kapalı Giyinme Odası

Kapalı giyinme odası ile yatak odasının düzenli kalması sağlanabilir. Eğer giyinme odasında dolap kapakları tercih edilmez ise giysiler karışık bir görüntü meydana getirebilir. Bu nedenle yatak odasına girildiği andan itibaren dağınık bir duruş oluşur. Ancak kapalı giyinme odası ile kapılar kapandığı anda yatak odası ferah ve geniş bir görünüme sahip olacaktır

Giyinme Odası Önerileri

Ayna Kullanın

Giyinme odasında olmazsa olmaz eşyalardan birisi de aynalardır. Kişiler giyindikten sonra aynada giysilerini görmek isterler. Ancak başka odaya gidip bakmak oldukça zahmetli olacaktır. Bunun için giyinme odasında ayna tercih edilebilir. Aynanın boydan olması daha kullanışlı olmasına yardımcı olacaktır. Eğer daha az yer kaplaması istenir ise dolap kapaklarında ayna kullanılabilir.

Galeri

Giyinme Odası Önerileri Giyinme Odası Önerileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu