Salon

Fransız Tarzı Dekorasyon Yapmanın 7 Basit Yolu

Fransız tarzı dekorasyon iç tasarımı, gündelik hissi ve şık zarafeti ile ünlüdür. Zahmetsizce çık görünümde ustalaşmak için bu tasarım ipuçlarına bakabilirsiniz.

Fransızlar birkaç şeyler tanınır. Tereyağlı kruvasanlar, Eyfel Kulesi ve kusursuz estetik. Evlerde Fransız tarzı zahmetsiz ve şık bir şekilde sağlayabilirsiniz. Son derece estetik ve kişisel hissettiren gündelik bir zarafeti ufak dokunuşlarla sağlamak mümkün. Fransız iç tasarımını sağlamak için özel tasarım bir evde oturmanıza gerek yok. Kendi evinizde Fransız stili sanatına hakim olmak için bu tasarım kurallarına bakabilirsiniz.

Fransız tarzı dekorasyon

1.Eski ve yeniyi karıştırın

Fransız tarzı dekorasyonlarda iç mekanlar, çok çeşitli dönemlere, tasarım stillerine ve özel ustalara ait mobilya ve dekorları içeren farklı bir yapıya sahiptir. Bu görünümü elde etmek eski tipli ürünler,  modern yeni görünüme sahip parçalar ve antika eşyaların bir araya gelmesiyle sağlanabilir. Çeşitli öğeleri bir araya getirirken birkaç ana renk üzerinden giderek bu tarzı yakalayabilirsiniz.

Fransız tarzı dekorasyon

2.Mimari detayları kullanmaya çalışın.

Eviniz fransız mimarisiyle tasarlanmış özel bir olmayabilir. Fakat detayları yakalayarak bunu fırsata çevirebilirsiniz. Dekoratif vazolar, sanat esserleri ve zarif bir şömine ile güzel bir dekor oluşturabilirsiniz. Eviniz ahşap döşemeye sahip ise halıdan vazgeçerek farklı bir estetik katabilirsiniz. Eğer evinizi baştan yaptırmayı düşünüyorsanız zeminlerinizi buna uygun yaptırabilirsiniz.

Fransız tarzı dekorasyon modelleri

3.Hafif renklerle süsleyin.

Fransız tarzı iç mekanların sadeliğinin bir kısmı renk kullanımından kaynaklanıyor. Bembeyaz duvarlar ve nötr mobilyalar tipik olarak bu tarz evlerle kullanılmakta. Görünüme farklılık katmak için aydınlatmalara da önem göstermeniz gerekiyor. Ufak siyah detaylarda bu estetiği güzelleştirecektir.

Size Özel Başlıklar

4.Büyüleyici bir dokunuş ekleyin.

Her fransız tarzı odanın bir cazibe unsuruna ihtiyacı vardır. Zarif kristal bir avize asarak veya yaldızlı antika bir ayna monte ederek mütevazi eşyalarla alanı güzelleştirebilirsiniz. Tamamen cazibeye kapılmadan lüks bir hava sunmak için bir veya iki gösterişli eşya seçebilirsiniz.

5.Yaşlanmanın güzelliğini kucaklayın.

Fransız tarzı iç mekanlarda şıklık, modern ürünler anlamına gelmez. Fransızlar yaşlanmış ahşap, yontma boya renklerini fazlasıyla kullanırlar. Yaşlılık lekeleriyle aşınmış ve benekli bir ayna veya soyulmuş cilalı antika bir masa gibi yaşını zarif bir şekilde gösteren eşyalarla evinize tarih duyguları verebilirsiniz.

6.Yaşanan bir alan oluşturun.

Fransız iç mekanlarında ayırt edici özelliklerden biri alanların kullanışsız olmamasıdır. Kullanamayacağınız dekorasyon fikirleri yapmak sizi mutlu etmeyecektir. Bunun yerine sevdiğiniz bir alanı kitaplar, sanat eserleri veya aile yadigarı gibi sizin için özel anlamı olan öğelerle doldurabilirsiniz.

7.Fazla Süslemeyin

Dekorasyonu eski ve yeni mobilya karışımı şeklinde harmanlarken aşırıya kaçmamaya özen gösterin. Fransız tarzı iç mekanlar, dağınık ya da aşırı kalabalık hissetmeyen, küçültülmüş bir estetiği yansıtıyor. Bir alanı tasarlarken, mobilyaları ve dekoru yalnızca bir amaca hizmet eden veya kişiliğinizi yansıtan öğelerle düzenlemeye çalışın. Daha az eşya ile dekorasyon yapmak, ister antika bir koltuk isterse el yapımı bir vazo olsun istediğiniz parçalara hak ettiğiniz ilgiyi vermenize yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu