Teras ve Balkon

Fransız Balkon Fikirleri

En Şık ve Kullanışlı Fransız Balkon Fikirleri Nasıldır?

Genellikle evlerde balkon için çok fazla yer ayrılamayacak olduğunda Fransız balkon modelleri seçilmektedir. Genellikle şık ve gösterişli olarak tercih edilen bu balkon modelleri, en çok da değişik korkuluk modelleri ile ön plana çıkmaktadır. Bu balkon modelleri özellikle de son derecede şık bir şekilde dekore edilerek oldukça gösterişli bir hale getirilmektedir.

fransız balkon fikirleri

Genellikle 20-30 cm arası bir genişliği olan bu balkon modelleri bazen yer almaması için ihtiyaç karşılamak adına yapılırken genellikle de gösterişli olması adına tercih edilmektedir. Özellikle de farklı tasarımlardaki korkulukları ile son derecede dikkat çeken Fransız balkonlar, dış cephenin gösterişli bir hale gelmesi adına da tercih edilmektedir.

En Şık Fransız Balkon Dekorasyonu

fransız balkon fikirleri

Dışarıdan bakıldığında göz kamaştırıcı korkulukları olan en şık Fransız balkon fikirleri özellikle de küçük evler için tercih edilmektedir. Bu balon modellerinde korkuluk, panjur ve çiçekler en dikkat çekici unsurlardır. Son derecede şık bir şekilde dekore edildikleri zaman oldukça eğlenceli ve neşeli bir havaya sahip olmaktadırlar. Fransız balkon seçimi yapılırken öncelikli olarak nasıl bir balkon modeli arandığına karar verilmesi gerekmektedir.

Özellikle de korkulukları ile birçok farklı modeli bulunmaktadır. Kabartmalı, cam, demir, işlemeli ve oymalı olmak üzere birçok farklı çeşidi ile her zevke hitap etmektedir. Bu modeller arasında herkes kendi tarzını ve zevkini yansıtan bir model bulabilmektedir.

Fransız Balkon Fikirleri

fransız balkon fikirleri

Size Özel Başlıklar

Fransız balkon seçimi yapılırken bu alanların dar alanlar olduğunu unutmamak gerekir. Minik bir balkon olmalarından dolayı dekore edilirken güvenli olması da son derecede önemlidir. Özellikle de sıklıkla kullanılacaksa bu balkonların korkuluklarının son derecede sağlam olması gerekir.

Yine bel hizasını geçecek yükseklikte korkulukların olması düşme riskini de azaltacaktır. Bu kriterlere uygun olarak biri birinden farklı ve şık tasarımlara sahip olan Fransız balkon fikirleri tercih edilebilir. Yine bu balkon modelleri minimal bir yapıya sahip olmalarından dolayı iç mekandan da dekore edilebilmektedir.

fransız balkon fikirleri

Panjur, çiçek ve şekilli korkuluklar ile dışarıdan bakıldığında son derecede şık ve estetik bir hava yansıtmak mümkündür.

fransız balkon fikirleri
Siyah Bombe Fransız Balkon Modeli

fransız balkon fikirleri
Uzun Fransız Balkon Modeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu