Ev DekorasyonuYaşam Tarzı

Fildişi Rengi Ev Dekorasyon Fikirleri

Fildişi rengi ev dekorasyon fikirleri eve genel olarak bakıldığında en çok göze çarpan kullanılmış renklerdir. Bu nedenle evlerini yenilemek isteyen kişiler sahip oldukları durumları göz önünde bulundurarak renk tercihi yapmaktadırlar. Bu durumlar evin ne kadar ışık aldığı veya ne kadar geniş olduğu şeklinde olabilmektedir.

Fildişi rengi en çok tercih edilen renkler arasında yer almaktadır. Çoğu birey duvar boyası konusunda riske girmek istemez ve en yaygın olan fildişi renginden yararlanarak tercihlerini bu yönde yapmaktadır. Ferah ve açık bir renk olan fildişi çoğu renk grubu ile de kolaylıkla kombine edilebilmektedir.

Fildişi Rengi Ev Dekorasyon

Fildişi rengi ev dekorasyon fikirleri denince akla ilk gelen duvar boyası olmaktadır. Bu renk genellikle evin duvarlarında kullanıldığı için çoğu kişi bunu göz önünde bulundurarak evlerini dekore etmektedir.

Fildişi Rengi Nedir?

Fildişi rengi açık renk grupları arasında yer alan ve en çok tercih edilen renklerden birisidir. Uzun zamanlardan beri insanlar yaşadıkları evlerde bu renkten yararlanarak duvarlarını boyamaktadır. Ferah ve sade bir renk olması nedeniyle bulunduğu ortamı daha aydınlık göstermeye yardımcıdır.

Fildişi Rengi Ev Dekorasyon

Fildişi rengi beraberinde kullanılacak mobilyaları ve aydınlatma sistemini de etkileyen bir renktir. Her ne kadar sade bir renk olsa da seçilecek mobilyaların rengi ve kullanılacak ışığın derecesi de son derecede önemlidir. Bu nedenle insanlar dekorasyona başlamadan önce bu renk hakkında araştırmalar yapmaktadır.

Fildişi Rengi Koltuk Takımı

Koltuk takımları bir salonu tamamlayan en önemli mobilyalardan bir tanesidir. Koltuk takımı seçimlerinde şekil kadar renkler de oldukça önemlidir. Bir salonda fildişi rengi duvar boyası kullanılırsa aynı tonda koltuk takımı seçmek biraz yanlış tercih olabilir.

Size Özel Başlıklar

Fildişi Rengi Ev Dekorasyon

Fildişi rengi koltuk takımı seçebilmek için aynı renkten faydalanmamakta yarar vardır. Fildişi her ne kadar açık renk türü olsa da sürekli kullanıldığı zaman ortamı solgun gösterebilmektedir. Bu nedenle duvarda başka bir renk kullanıp koltuk takımlarında fildişi rengi kullanmak çok daha doğru bir tercih olacaktır.

Fildişi Rengi Boya

Hemen hemen her yerde bulabileceğiniz fildişi rengi geçmişten günümüze en çok tercih edilen renklerden bir tanesidir. Evlerde genellikle duvar boyama konusunda fildişi renginden yararlanılmaktadır.

Fildişi rengi boya tercih eden kişiler bunu genelde duvar üzerinde kullanmaktadır. Bu rengin aksesuar veya mobilya üzerinde kullanımı pek yaygın değildir. Fildişi rengi çoğu evde duvar boyası olarak kullanılmaktadır.

Fildişi Rengi Halı

Fildişi Rengi Ev Dekorasyon

Salon dekorasyonlarını tamamlayan en önemli detaylardan bir tanesi de şüphesiz halılardır. Halısız bir ev düşünülemez. Bu nedenle salon dekorasyonuna uygun olan halılar mutlaka tercih edilmelidir.

Fildişi rengi halı tercih etmek isteyen kişiler buna uygun olan renk tonlarını da beraberinde kullanmalıdır. Fildişi açık bir renk tonuna sahip olsa da tekrarlayan kullanımlarda ortamı cansız ve sıkıcı hale getirebilmektedir. Bu nedenle fildişi renginde halı tercih etmeden önce geriye kalan mobilyalarda kullanabileceğiniz alternatif renkleri araştırmanızda fayda vardır. Salon dekorasyonunu tamamladıktan sonra salonunuza uygun fildişi renginde halı tercih edebilirsiniz.

Fildişi Rengi Mutfak Dolapları

Fildişi Rengi Ev Dekorasyon

Mutfakların genel görünümünü etkileyen en önemli detaylar mutfak dolaplarıdır. Özellikle mutfak dolaplarında kullanılan renkler mutfak sahibinin hangi tarza sahip olduğunu da yansıtmaktadır.

Fildişi rengi mutfak dolabı seçmek için birçok nedeniniz olabilir. Bunlar ferah ortam yaratmak veya temizlikte kolaylık sağlamak olabilir. Açık bir tona sahip olan fildişi rengi mutfak dolaplarında kullanıldığında mutfağın olduğundan daha geniş görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca temizliğin önemli olduğu durumlarda da mutfak dolabı rengi tercih ederken fildişi gibi açık tonlar tercih etmek de oldukça önemlidir.

Fildişi Rengi Ev Dekorasyon

Fildişi Rengi Ev Dekorasyon

Fildişi Rengi Ev Dekorasyon

Fildişi Rengi Ev Dekorasyon

Fildişi Rengi Ev Dekorasyon

Fildişi Rengi Ev Dekorasyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu