Diğer

Farklı Çatı Modelleri

Bu yazı içerisinde yer alan farklı çatı modelleri ile evinize uygun bir çatıyı tercih edebilirsiniz. Kişiler apartman dairesi almaktansa kendilerine ait bir arsa üzerine ev yaptırmayı tercih edebilirler. Ev yaptırırken dikkat edilmesi gereken birçok farklı nokta mevcuttur. Çatı da evin önemli yapı taşları arasında yer alır.

Farklı Çatı Modelleri

A Şekli Çatı Modeli

A şekli çatı modeli ağırlıklı olarak ahşap malzeme ile tercih edilmektedir. Eski zamanlardan bu yana müstakil evler için bu çatı modeli kullanılmaktadır. Eskiyi anımsatan ve şık bir görünüm elde etmek isteyen kişiler bu çatıları tercih edebilirler. Özellikle dağ evi ve bahçe evi gibi doğanın içerisinde yer alan evlerde bu çatı modeli ideal olacaktır.

Farklı Çatı Modelleri

Teras Çatı Modeli

Akdeniz ikliminin olduğu bölgelerde teras çatı modeli kullanılır. Bunun asıl sebebi yağışın çok olmaması ve teras çatının aktif olarak kullanıma izin vermesidir. Evin daha fazla kullanım alanı olmasına imkan veren bu çatı modeli oldukça kullanışlı olacaktır. Yapımı esnasında doğru bir yalıtım kullanılır ise uzun yıllar kullanıma uygundur.

Farklı Çatı Modelleri

Çift Eğimli Çatılar

Tropikal bir ev havası vermek isterseniz çift eğimli çatıları tercih edebilirsiniz. Yazlık gibi evler için güzel bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. Eğer masallardaki gibi bir evde tatil yapmak isterseniz bu çatı modelini kullanabilirsiniz. Çatı modeli tercih ederken daha fazla fikir edinmek isterseniz bir mimardan destek alabilir ve uzman görüşü ile karar verebilirsiniz.

Farklı Çatı Modelleri

Size Özel Başlıklar

Kırma Çatı Tipi

Kırma çatı tipi genel olarak çok katlı evlerde kullanılmaktadır. Bu çatı modellerinde koyu renkler tercih edilir. Kiremit ve taş malzemeler kullanılır, bu nedenle çatı tam olarak bir uyum içerisinde olur. Çok katlı bir ev yaptırmayı düşünüyor iseniz bu çatı tipini kullanabilirsiniz.

Farklı Çatı Modelleri

Kiremit Çatı Modeli

Kiremit çatı modeli yıllardır tercih edilen klasik çatılardan birsidir. Eğer evin yapımında ahşap ve tuğla kullanılmış ise bu çatılar oldukça şık duracaktır. Tamamen doğal ve rustik tarzı yansıtmak isteyen kişiler bu çatı tipini tercih edebilirler. Diğer çatı modellerine göre daha şık olması ile dikkat çeken bir model olarak yer alıyor.

Galeri

Farklı Çatı Modelleri Farklı Çatı Modelleri Farklı Çatı Modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu