Ev Aksesuarları

Farklı Avize Modelleri

Farklı Avize Modelleri Bir odayı dekore ederken en önemli noktalardan birisi de doğru bir aydınlatma seçimidir. Doğru bir aydınlatma seçimi ile oda şık bir hal alabilir. Avizenin doğru bir açıdan olması odanı bütünü ile aydınlatması gereklidir. Bu yazımızda farklı avize modelleri hakkında fikir vereceğiz. Salonlarınızı farklı avizeler ile süsleyebilir ve başka bir hava katabilirsiniz.

Farklı Avize Modelleri

Yanlış bir avize seçimi yapmak odanın boğucu bir ortama dönüşmesine yol açabilir. Herhangi bir alana şıklık katmak için kullanılan en önemli alternatiflerden birisi avizelerdir. Avizeler ile bir ortamın bütünlüğü tamamlanabilir ve dekorasyonda uyum sağlanabilir. Avizenin büyüklüğü, tarzı ve konumu gibi birçok detay dikkate alınarak seçim yapılmalıdır.

Farklı Avize Modelleri

Şık Aydınlatma Önerileri

Avize seçerken hem kullanışlılık önemsenmeli hem de tarz dikkate alınmalıdır. Şık aydınlatma önerileri ile kişiler istedikleri odaları elde edebilirler. Her oda için aynı avize seçimini yapmak doğru olmayacaktır. Odaların içerisinde yer alan renkler ve tarza bağlı olarak farklı seçimler yapmak gereklidir. Çocuk odası için hareketli avize modelleri tercih edilirken, yatak odası için daha sade modeller ön plana çıkar.

Farklı Avize Modelleri

Oturma odası için avize seçimi yaparken diğer mobilyalar dikkate alınmalıdır. Avize genellikle orta sehpanın üzerinde konumlanır. Bu nedenle altında yer alan mobilya ile bir uyum içerisinde olması gereklidir. Orta sehpa, avizeden büyük olmalıdır ve ışığı doğrudan yansıtmamalıdır.

Farklı Avize Modelleri

Size Özel Başlıklar

Dekorasyonda Doğru Aydınlatma Seçimi

Dekorasyonda doğru aydınlatma seçimi yapıldığı zaman odalar olduğundan geniş durabilir. Avize alırken kişiler oda için gerekli olan ışık miktarını ele almalıdır. Bu ışık miktarını karşılayacak avizelere yönelim sağlanması gereklidir. Odanın ışığı ne kadar aldığına bağlı olarak farklı avize modelleri tercih edilebilir.

Farklı Avize Modelleri

Oturma odası, mutfak ve dinlenme odası gibi alanların aydınlatması fazla olmalıdır. Az gücü bulunan ampuller buraya uygun değildir. Bunun yerine çoklu lamba kapasitesi olan avizeler tercih edilebilir. Bu modeller hem oldukça şık bir duruş sağlayacak hem de odaya yeteri kadar aydınlatma verecektir. Yatak odası gibi alanlara ise tekli avize modelleri tercih edilebilir. Bu modeller az ışık verse dahi kullanışlı olacaktır

Galeri

Farklı Avize Modelleri Farklı Avize Modelleri Farklı Avize Modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu