DiğerEv Dekorasyonu

Evlerde Sıklıkla Yapılan 6 Dekorasyon Hatası

Evlerde sıklıkla yapılan 6 dekorasyon hatası nelerdir? evinizde rahat ve konforlu alanlar oluşturmak istiyorsunuz fakat dekor ürünleriyle aşırıya gitmek ve dağınık olmaktan kaçınıyorsanız sizde muhtemelen bu hataları yapıyorsunuz. İşte şık bir görünüm elde etmek için yapmamanız gereken 6 şey.

Evlerimizi günlük olarak temizlememiz gerekiyor. Bu sebeple dağınık ve kalabalık dekorasyon ürünleri gözünüzde büyüyor olabilir. En güzel dekorasyon yöntemlerinden birisi sade ve düzenli bir tasarımdır. Bazen yaptığımız basit dekorasyon hataları odalarımızın dağınık ve karmaşık gözükmesine sebep olabilir. Ufak detaylar yanlış yapıldığında tasarımdan uzaklaşabilir ve odanın havasını tamamen değiştirebilir. Bu ufak hataları birkaç ince ayar ile kolayca çözebilirsiniz. Yalnızca dekor ürünlerinin ve mobilyaların yerlerini değiştirmek odanızın sade ve düzenli gözükmesinde büyük rol oynayacaktır.

Temiz ve düzenli görünen alanlar oluşturmanıza yardımcı olmak amacıyla günlük hayatta yaptığımız hataları sizin için derledik. Bu yaygın hatalardan uzak durarak kusursuz bir görünüm elde etmek daha kolay.

Evlerde Sıklıkla Yapılan 6 Dekorasyon Hatası

Evlerde Sıklıkla Yapılan 6 Dekorasyon Hatası

1.Raflarınızı Düzenlerken Özen Gösterin

Açık raflar, kitapları saklamak koleksiyon veya sanat eserlerini sergilemek için harika bir yerdir. Ancak bu tür eşyaları odanızın raflarına aşırı kalabalık ve sıklıkla yerleştirdiğinizde karmaşık bir görünüm alacaktır. Raflarınızın her alanını kitap ve aksesuarlarla doldurmayın. Daha sade ve estetik bir görünüm elde etmek için öğeler arasında boşluklar bırakarak yerleşim yapabilirsiniz. Elektronik eşyaları, ( modem vs. ) kabloları, oyuncakları saklamak için bu alanları kullanmaktan kaçınmalısınız. Bu eşyalar daha toplu bir görünüm elde etmenizi engelleyecektir.

Evlerde Sıklıkla Yapılan 6 Dekorasyon Hatası

2.Çok Fazla Renk Kullanmayın

Çok fazla renkle dekorasyon yapmak bir evin dağınık görünmesini sağlar. Evinize uyumlu ve rahat görünüm kazandırmak için nötr renklerle birleştirilmiş bir veya iki renk tonu kullanabilirsiniz. Bu oturma odası uyumlu bir alan yaratmak için belirli  renkler üzerine dekore edilmiştir. Halı pencere kaplamaları ve mobilyalar odanın daha geniş ve açık görünmesini sağlayarak ferah bir oda görünümü sağlamıştır.

Size Özel Başlıklar

Evlerde Sıklıkla Yapılan 6 Dekorasyon Hatası

3.Çok Fazla Yastık Kullanmayın

Kanepe veya yatak üzerlerinde belirgin yastıkların sayısını sınırlayarak gelişigüzel ve düzensiz bir şekilde konmasından kaçının. Bu oturma odası sade ve şık bir şekilde dekore edilmiş gözüküyor. Kanepe üzeri yastık yığınlarıyla dolu değil. Kanepenin her iki ucundaki 2 veya 3 yastık, güzel dekore edilmiş bir oda için yeterli olacaktır.

Evlerde Sıklıkla Yapılan 6 Dekorasyon Hatası

4.Mobilyaları Duvarlara Göre Düzenlemek

Tüm mobilyalarınızı duvarlara göre düzenlemek, mekanın dağınık ve karmaşık gözükmesine neden olur. Çözümü ise mobilyaları salonun oturma düzenine uygun, duvarlardan uzağa ve odanın ortasına doğru çekmeniz gerekir. Bir sehpanın etrafındaki mobilyaların sıralanması mükemmel bir sohbet alanı oluştur. Dekorasyonu tam bir şekilde tamamlamak için halıyı duvarlara göre değil oturma şekline göre kullanmak daha doğru olacaktır.

5. Sehpalara Çok Fazla Dekor Yerleştirme

Bir sehpanın yüzeyinde çok fazla dekoratif vurgu olması, odanın dağınık görünmesine neden olur. Bunun yerine aksesuarları azaltarak masayı 1 veya 2 öğe grubuyla dekore edin. İlk yapmanız gereken sehpada bulunan fazladan koyduğunuz eşyaları kaldırın. Yalnızca sevdiğiniz şeyleri ve işlevsel olanları kullanın. Birçok küçük nesneyi bir kavanoz veya kasede gruplayın.

Evlerde Sıklıkla Yapılan 6 Dekorasyon Hatası

6.Resimleri Rastgele Asmak

Bir duvara asılan rastgele resimler alanı kaplayarak karmaşık bir görünüm yaratır. Bunun yerine odanın daha düzenli ve dengeli görünmesini sağlamak için resimleri gruplayabilirsiniz. Eğer aynı duvara birden fazla resim asılacak ise doğru açıyı ve yakınlığı iyi yakamaya çalışın. Birbirinden anlamsız resimleri yan yana asarak karmaşık alanlar oluşturmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu