Ev Dekorasyonu

Evinizde Doğayı Hissedebileceğiniz Dekor Fikirleri

Evinizde doğayı hissedebileceğiniz dekor fikirleri için mutlaka bir mimardan ya da güvenilir sitelerden yardım almanız gerekir. Kafanızda birkaç dekor fikri var ancak bunları bir araya getiremiyor ya da tam istediğiniz gibi bir şey oluşturamıyorsanız bir mimarla çalışabilirsiniz. İnternet ortamında ve sosyal medyada da pek çok dekorasyon sayfaları bulunmaktadır. Bunun için belirli bir süre sadece dekor alanına yoğunlaşmanız ve oldukça kapsamlı bir fikir alışverişi yapmanız gerekmektedir.

Evinizde Doğayı Hissedebileceğiniz Dekor Fikirleri

  • Doğa ve rahatlığı bir arada tutmaya özen göstermelisiniz. Dekore ettiğiniz alanda doğaya ait esintiler oluştururken konfordan vazgeçmemeli ve odanın kullanımınız için rahat kalmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Rahat edemediğiniz bir kullanım alanında hem işlerinizi yapamaz hem de huzurlu hissedemezsiniz.
  • Doğadaki renkleri kullanmaya çalışarak doğal bir ortam elde edebilirsiniz. Mavi, sarı ve yeşil tonlarındaki alanlar doğayla daha uyumlu olduğu için odanızda bunları kullanmanızı tavsiye ederiz. Özellikle cam kenarındaki koltuğun yeşil ya da sarı tonlarında olması oldukça farklı bir kombinasyon oluşturacaktır.
  • Bol bol yeşil bitkili süsler kullanmaya özen gösterin. Bitkiler odanızın hem daha ferah olmasını hem de doğa esintisi vermesini sağlayacaktır. Doğayla iç içe olmak istiyorsanız odanızda birkaç bitki bulundurmalı ve onların da bakımlı olmasına özen göstermelisiniz.
  • Eğer pencereden bakıldığında ağaçlar gözüküyorsa perdeyi mutlaka daha açık ya da daha kısa kullanmalısınız. Camdan görülen ağaçlar odayı bir anda doğa ile uyumlu hale getirir ve bambaşka bir atmosfere sokar.

Evinizde Doğayı Hissedebileceğiniz Dekor Fikirleri

Alanı Verimli Kullanın

Odada çok fazla eşya, bitki, süs bulundurmak yerine bunların az ve öz olanlarını tercih etmelisiniz. Eşyalarınız doğayla da uyumlu olması için çok koyu renkli olmamalıdır. Çok koyu renkli eşyalar hem evinizin dar görünmesine neden olur hem de istediğiniz doğayı hissedebileceğiniz dekor fikriyle zıt düşer. Alanda dekorasyon değişikliği yaparken mutlaka renk uyumu olmasına ve mobilyaların boyutlarına dikkat etmeniz gerekir. Doğayı hissedebileceğiniz bir alanda çok büyük eşyalar yerine daha minimal eşyalar tercih etmenizi öneririz. Bunun yanında eşyaların birbiriyle renk uyumu içinde olması doğa konseptine uygun olacaktır.

Galeri

Evinizde Doğayı Hissedebileceğiniz Dekor Fikirleri Evinizde Doğayı Hissedebileceğiniz Dekor FikirleriEvinizde Doğayı Hissedebileceğiniz Dekor Fikirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu