Yaşam Tarzı

Evimi Nasıl Temiz Tutabilirim? 6 Pratik Fikir

Evleri Temiz Tutmanın Pratik Yolları Nelerdir?

Evimi Nasıl Temiz Tutabilirim? Ne kadar temizlense de sürekli olarak kirlenen evler için evleri temiz tutmanın pratik yolları bulunuyor. Bu pratik yöntemleri uygulayan kişiler temizlemeleri ardından evlerinin hızlı bir şekilde kirlenmesini önleyebilirler. Canlardan mutfağa, banyodan salona ve yatak odasından bahçeye kadar birçok alan için uygulanabilecek olan bu pratik çözümler sayesinde evler artık eskisi kadar hızlı bir şekilde kirlenmeyecek. Özellikle de evcil hayvanları ya da çocukları olan aileler bu pratik yöntemler sayesinde sürekli olarak evlerini temizlemek zorunda kalmayacaklar.

Evi Temiz Tutma Yolları

Evimi Nasıl Temiz Tutabilirim

Özellikle de evcil hayvanları olan kişiler evi temiz tutma yolları aramaktadır. Kedi sahibi olanlar için eve kum girmesi ve tüy dökülmesi gibi konular büyük sorun olmaktadır. Bu noktada eve kum girmemesi adına kapalı kedi tuvaleti kullanılması büyük kolaylık sağlamaktadır. Tuvalet sonrasında patilerde kalan kumun ev içine girmemesi adına da tuvalet kapısı önüne delkli bir paspas konulmalıdır.

Bu paspas kedinin patilerinde kalan kumları içine hapsedeceği için ev kirlenmeyecektir. Yine tüyler için de basit bir tüy toplama mekanizması hızlı biçimde iş görecektir.

Evimi Nasıl Temiz Tutabilirim

Banyo duvarları ve musluk gibi yerler sürekli olarak kireç izi tutar. Su kalıntılarından kurtulmak adına sodalı su ile bu alanların silinmesi kireç tutmayı engelleyecektir. Yine çaydanlık gibi sürekli olarak kireç tutan eşyalar da limon suyu ile yıkandığı zaman kireç kendiliğinden çözünecektir.

Evimi Nasıl Temiz Tutabilirim

Size Özel Başlıklar

Evimi Nasıl Temiz Tutabilirim? Evlerde en çok kirlenen alanlardan birisi de dış kapı önüdür. Hele ki ayakkabılar ev içerisinde çıkarılıyorsa ev kolaylıkla tozlanmaktadır. Bu durumun önüne geçmek adına kapı girişine serilecek olan bir paspas ayakkabılar altındaki kirlerin büyük ölçüde gitmesini ve evin kirlenmemesini sağlayacaktır.

Evimi Nasıl Temiz Tutabilirim

Evi temizlemenin pratik çözümleri arasında mop bulunmaktadır. Mop bir yandan tozları toplarken bir yandan da yüzeyin silinerek temizlenmesini sağlamaktadır. Çok kolay bir kullanımı olmasından dolayı bu ürün sayesinde ev kolayca temiz tutulabilmektedir. Yine evi temiz tutmanın pratik yollarından birisi de çekmece düzenidir. Bu alanların çabuk karışmaması adına raf düzenleyici ürünlerin kullanılması bu alanların her an düzenli ve temiz kalmasını sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu