Diğer

Evi Aydınlık Gösteren Boya Rengi

Evi aydınlık gösteren boya rengi, sorusunun cevabı olarak ilk etapta tabii ki açık tonlardan bahsetmek gerek. Ancak yalnızca açık herhangi bir ton boya ile iş bitmiyor. Evleri aydınlık gösteren boya renkleri ve ayrıntılarıyla yazımıza başlayalım. Evi aydınlık gösteren boya rengi

Evi Aydınlık Gösteren Boya Rengi

Bu noktada önemli içeriklerden birisi evin işi kalma durumudur. Evi aydınlık göstermek için açık renkler tercih edilse de eğer iyi şekilde ışıklandırmaya sahip bir eviniz varsa koyu renklerin doğru kullanımıyla da bu etkiyi yaratmak mümkündür.

Evi Aydınlık Gösteren Boya Rengi

Evlerin daha aydınlık göstermek için tüm zamanların en çok tercih edilen rengi beyazı saymadan olmaz. Bununla birlikte yeşilin, mavinin açık tonları ve pembe, sarı ve gri gibi renkler ile aydınlatma çok pratik bir işlem olacaktır.

Bunun yanı sıra daha ferah bir ev görünümü için mobilyalar ve dekoratif ürünlerin zıt renklerde tercih edilmesi faydalı olabilir. Yukarıda sayılan konuların başarılı bir şekilde kullanımının ardından evi daha da geniş ve ferah göstermek için birden fazla alanda ayna kullanımı sağlanabilir. Aynalar ışık yansıtması açısından çok başarılıdır ve evin olduğundan daha geniş görünmesinde rol oynar.

Evi Aydınlık Gösteren Boya Rengi

Eve Huzur Veren Boya Renkleri

Eve huzur veren boya renkleri herkese göre farklılık gösterebilir. Genelde mavi ve yeşil tonlarının sakinleştirici etkisi sebebiyle ön plana çıktığı bilinmektedir. Ancak yine de bilindiği gibi zevkler ve renkler tartışılmaz.

Size Özel Başlıklar

Bu aşamada size en çok huzur veren boya rengini ferah bir biçimde uygulamak isterseniz beğendiğiniz açık tonlardan ilerleyebilirsiniz. Ancak daha çok koyu ve yoğun renklerden hoşlanıyorsanız; dar alanlarda doğru şekilde bu renklerde kullanılabilir.

Evi Aydınlık Gösteren Boya Rengi

Koyu Ton Kullanımı

Koyu ve yoğun renklerin alanları daha dar gösterdiği bilinmektedir. Ancak bu renklerin enerjisini seven kişiler alanı daraltmayacak bir biçimde doğru şekilde kullanabilir. Örnek olarak bordo rengi çok seven ve duvarda kullanmak isteyen birisi; diğer kısımları beyaz gibi daha açık bir tonla renklendirerek tek bir duvarı bordoya boyayabilir.

Bu sayede; hem sevdiği yoğun tonları yakalamış olacak hem de renkler arasında bir denge kurulmuş olacaktır. Sadece açık tonlar ya da sadece koyu tonların hakimiyeti aynı oranda sıkıcı olabilir. En çok tutulan duvar boya renkleri arasında farklı tonlar da araştırılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu