Diğer

Ev Mantolama

Ev mantolama işlemlerinin yapılma amacı ev içerisindeki ısıyı muhafaza etmektir. Eğer mantolama işlemi sağlanır ise ev kışları sıcak, yazıları ise soğuk olacaktır. Dış etkenlerden etkilenmeyecek ve konforlu bir hava sunacaktır. Ev içerisindeki ısının izole edilmesi işleminde yalıtım malzemeleri kullanılır. Bu hizmeti almak için firmalar ile iletişime geçebilir ve eviniz için en uygun fiyatları öğrenebilirsiniz.

Ev Mantolama

Ev Mantolama İşleminin Avantajları

Mantolama avantajları oldukça fazladır. Bu nedenle son zamanlarda hemen hemen her evde tercih edilmektedir. Birçok ev ve apartman sahibi mantolama işlemini tercih ederler. Mantolama işleminin getirileri ise aşağıdaki gibidir;

Ev Mantolama

  • Mantolama esnasında binanın dışı tamamen kaplanır ve dışarıdaki hava evin içerisini etkilemez.
  • Mantolama işleminin avantajları arasında binanın zarar görmemesi de yer alır. Bina yalıtım sayesinde tamamen zarar görmez hale gelir.
  • Binanın içerisinde yoğuşma ihtimali olmaz.
  • Bina yapılırken kullanılan sıva, beton ve demir gibi malzemelerin aşınması önlenir.
  • Evin içerisinde kaliteli bir yaşam alanı oluşturur.
  • Enerjide tasarruf sağlar ve çevre için koruyucu bir özelliğe sahiptir.
  • Klima ve doğalgaz gibi ihtiyaçları azaltır, maddi olarak fayda sağlar.

Ev Mantolama

Ev Mantolama Malzemeleri

Mantolama esnasında kullanılan birçok farklı malzeme bulunmaktadır. Bu malzemeler ise aşağıdaki gibidir;

  • Taş Yünü

Bu malzemenin tercih edilmesindeki en önemli etken farklı sıcaklıklara karşı dayanıklı olmasıdır. Doğru bir şekilde uygulanır ise herhangi bir yangın esnasında kişilere uzun bir zaman kazandırır. Hem sıcağa hem de soğuğa karşı dayanıklıdır. Sesi de yalıtması ile birlikte konforlu bir hayat sunar.

Ev Mantolama

Size Özel Başlıklar
  • EPS

Konut mantolama malzemeleri arasında yer alan bu madde, kullanılan en uygun fiyatlı yalıtım maddesidir. Hafif olması sebebi ile binaya yük olmaz ve ömür boyu kullanıma imkan verir. Malzeme suya karşı dayanıklıdır ve su geçirmez. Bu sayede su basması gibi durumlarda sorun oluşturmaz.

Ev Mantolama

  • Ev mantolama: XPS

Bu malzeme kesici aletlerle kesilse bile ufalanmadığı için dayanıklı olarak nitelendirilir. Kullanım zamanı içerisinde incelmez ve her zaman aynı kalitede kullanım sağlar. Özellikle soğuk şehirlerdeki don olaylarına karşı dayanıklılığı ile tercih edilmektedir.

Galeri

Ev Mantolama Ev Mantolama Ev Mantolama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu