Ev Dekorasyonu

Ev Dekorasyonunda Retro Esintisi

Ev Dekorasyonunda Retro Esintisi/ 2021 yılının trendleri arasında eskiye dönüş yer almaktadır. Retro ev stilleri oldukça çoğalmıştır ve kişiler kendi yaşam alanlarını da buna göre dekore etmek isterler. Ev dekorasyonunda retro esintisi oluşturmak samimi bir ortam elde etmeye yardımcı olacaktır. Farklı parçalar ile birlikte kişiler evlerinde eskiye dönüş havasını vermek isterler.

Ev Dekorasyonunda Retro Esintisi

Evinde retro tarzı yansıtmak isteyen kişiler birkaç detay ile birlikte kolaylıkla bunu yapabilirler. Farklı tablo seçimleri, kilim ya da sandalye modelleri ile istenilen tarz elde edilebilir. Günümüzde retro tarzın ön plana çıkması ile bu tarza hitap eden eşyaların sayısı da artmıştır. Büyük mağazalardan bu tarza uygun olarak eşya bulmak oldukça kolaydır.

Ev Dekorasyonunda Retro Esintisi

Retro Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Kişiler retro dekorasyon nasıl yapılır? Sorusunu araştırdıklarında hep eski mobilya kullanımına rastlarlar. Ancak retro dekorasyon yapılırken eski eşyalar kullanmak şart değildir. Öncelikle kişiler hangi yılları yansıtmak istediklerine karar vermelidir. Ardından seçilen yılın moda renklerine uygun olarak mobilyalar seçilebilir.

Ev Dekorasyonunda Retro Esintisi

Her zamanın kendisine ait farklı bir rengi ya da motifleri bulunmaktadır. Retro dekorasyon yaparken seçilen mobilyalarda bu detay çok önemlidir. Seçilen her parça dönemini yansıtmalı ve retro tarzı ön plana çıkarmalıdır. Eski zamanlar denildiği zaman canlı renkler kullanılması gereklidir. Ahşap mobilyalar ve eski zaman görünümlü saatler de oldukça fazla tercih edilir. Eski dönemde kullanılan parçalar ile retro tarz oluşturulabilir.

Ev Dekorasyonunda Retro Esintisi

Size Özel Başlıklar

Retro Tarzda Püf Noktalar

Retro tarzda püf noktalar yer alır, kişiler bu detaylara dikkat ederek istedikleri tarzı kolaylıkla elde edebilirler. Bu tarzı yansıtmak isteyen kişiler, öncelikle hangi yıla ait bir dekorasyon yapacaklarına karar vermelidir. Ardından o döneme ait olan parçalar araştırılmalı ve günümüzde bu tarzı yansıtacak eşyalar bulunmalıdır.

Ev Dekorasyonunda Retro Esintisi

Dönemi yansıtan her eşya direkt olarak eve konulmamalı ve eşyalar arasında bir bağ oluşturulmalıdır. Aksi halde oda oldukça karışık olacak ve istenilen uyum yakalanmayacaktır. Retro dekorasyonda eşyalar oldukça ön plana çıkar ve renkleri canlıdır. Bu nedenle her parçanın seçimi büyük bir önem arz eder. Kişiler birbiri ile uyumlu parçalar yakalayarak şık bir görünüm elde edebilirler.

Galeri

Ev Dekorasyonunda Retro Esintisi Ev Dekorasyonunda Retro Esintisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu