Ev Dekorasyonu

Ev Dekorasyonunda Niş

Son zamanların modası ise ev dekorasyonunda niş kullanmaktır. Eğer bu kelimeyi ilk kez duyuyorsanız ne olduğunu merak edebilirsiniz. Bu dekorasyon yöntemi, ihtiyaca bağlı olarak ortaya çıkmıştır. Evin her alanını verimli kullanmak için tercih edilebilen bir yöntemdir. Duvarların içerisine özel olarak alanlar açılır ve bu alanlar depolama ya da dekorasyon amacı ile kullanılabilir.

Ev Dekorasyonunda Niş

Niş yalnızca tek amaca uygun olarak kullanılmamaktadır. Farklı amaçlara uygun olarak, farklı niş modellerini görmeniz mümkündür. Eğer dekoratif ürünlerinizi sergilemek amacı ile bir yer arıyorsanız niş tercih edebilirsiniz. Fakat büyük mobilyalarınızı evin alanını harcamadan kullanmak istiyorsanız da niş kullanabilirsiniz. Örneğin televizyonların niş içerisine konumlandırılması oldukça yaygındır.

Ev Dekorasyonunda Niş

Nişin Kullanım Alanları

Nişin kullanım alanları fazladır ve kullanılırken hangi malzemelerin tercih edileceği önemlidir. Bunun için duvarın malzemesi bilinmeli ve niş yaparken de ona uygun malzeme kullanılmalıdır. Niş ağırlıklı olarak salonlarda tercih edilen bir dekorasyon yöntemidir. Kitaplıklarda, dekorasyon ürünlerinin konulduğu raflarda ve televizyon ünitelerinde tercih edilebilir. Farklı renklerde de kullanılan nişler, geniş bir alana sahip olmak için beyaz renklerde yapılabilir.

Ev Dekorasyonunda Niş

Yatak odasında da oldukça fazla tercih edilmektedir. Özellikle nişin içerisine yapılan renkli ya da beyaz ışıklandırmalar daha şık bir oda elde etmenize yardımcı olacaktır. Daha güzel bir görüntü için nişin içerisine farklı duvar kağıtları koyabilirsiniz. Kullanılacak desenler tamamen tarzınıza bağlı olarak değişebilir.

Ev Dekorasyonunda Niş

Size Özel Başlıklar

Aynalarda Niş Dekorasyonu

Antrelerde ya da salonlarda niş kullandığınız zaman sadece dekoratif ürünleri kullanmak zorunda değilsiniz. Eğer niş hem dekorasyona hem de ihtiyaca yönelik olsun derseniz, aynalar için de tercih edebilirsiniz. Aynalarda niş dekorasyonu ışıklandırmalar ile birlikte oldukça şık duracaktır. Aynı dekorasyonu ayna yerine büyük fotoğraflarda da kullanabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Niş

Tavan ve Niş Uyumu

Niş dekorasyonunuzu yalnızca diğer mobilyalar ile değil, tavan dekorasyonu ile de uyumlu olarak tercih edebilirsiniz. Tavanınızda da aynı yöntemi kullanabilir bu şıklığın uyum içerisinde durmasını sağlayabilirsiniz. İsterseniz niş dekorasyonunda kullandığınız renkleri tavanda da kullanabilirsiniz. Bu sayede bütün bir halde uyumlu duran bir oturma odasına sahip olabilirsiniz.

Galeri

Ev Dekorasyonunda Niş Ev Dekorasyonunda Niş Ev Dekorasyonunda Niş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu