Ev Dekorasyonu

Ev Dekorasyonunda Feng Shui

Ev dekorasyonunda Feng Shui son zamanlarda en çok tercih edilen tarzlardan birisidir. Evrendeki her detayda ayrı bir enerji vardır ve enerjiler hayatımızdaki birçok noktada oldukça etkilidir. Evin bereketini çoğaltmak için uygulanan bu tarz evde uygulanan bir yaşam stilidir.

Son zamanlarda enerjinin etkisi fark edildiği zaman hayatın birçok alanında da enerjiden faydalanılmaya başlanmıştır. Ev Dekorasyonunda Feng Shui

Feng Shui Nedir?

Ev içerisindeki eşyaların belirli noktalara konularak, istenilen enerjinin meydana getirilmesine Feng Shui ismi verilir. Bu tarzda eşyaların rengi, güneş ışınlarının yönü ve eşyaların boyutları gibi birçok nokta etkilidir. Enerjiler doğru kullanılır ise ev içerisinde pozitif enerji oluşturulabilir.

Ev Dekorasyonunda Feng Shui

Boş Alan Bırakın

Feng Shui’nin asıl felsefesi çok eşya ile boğulmamak ve nefes almaya alan tanımaktır. Bu nedenle ev içerisinde boş alan bırakın ve eşyalarınızın miktarını az tutun. Çok eşya ile ev içerisinde rahatlamak mümkün değildir. Enerjinin ev içerisinde daha fazla yayılabilmesi için az eşya kullanılmalıdır.

Ev Dekorasyonunda Feng Shui

Güneş Işınlarından Faydalanın

Aydınlık olacak şekilde dekorasyon yapılması gereklidir. Bu nedenle açık renk perdeler ve geniş pencereler kullanılabilir. Eğer evde küçük pencereler var ise perdeler genellikle açık tutulabilir. Bu sayede güneş ışınlarının odaya girmesi sağlanabilir. Akşam vakitleri için ise güneş ışınları ile aynı renkte ışıklandırmalar kullanılmalıdır.

Ev Dekorasyonunda Feng Shui

Size Özel Başlıklar

Pencereleri Açın

Evin pencerelerini sıklıkla açın ve temiz havayı soluyun. Soğuk havalarda pencere açmak elbette ki zordur. Gün içerisinde en az yarım saat odaları havalandırmak dahi pozitif enerjiyi yükseltecektir. Eğer pencereyi yeteri kadar açamadığınıza inanıyorsanız hava temizleyici cihazları kullanabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Feng Shui

Renklerin Enerjisinden Faydalanın

Renklerin enerjisinden faydalanın ve pozitif enerji verecek olan renkleri tercih edin. Bilimsel araştırmalara göre mavi, turuncu ve sarı gibi renkler bulundukları alana pozitif enerji yayarlar. Bu nedenle duvarda ve evdeki mobilyalarda bu renklere yer verilmesi gereklidir.

Ev Dekorasyonunda Feng Shui

Yumuşak Eşyalar Tercih Edin

Ev dekorasyonunda Feng Shui için Yumuşak eşyalar ile birlikte evdeki sinir ve stresten uzak durmak mümkündür. Kişiye daha sakin bir enerji verir ve huzur dolu bir yaşam ortamı sağlar. Yumuşak battaniye, kırlent gibi eşyalar kullanılabilir.

Teras Dekorasyonu Nasıl Yapılır? başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Ev dekorasyonunda Feng Shui Galeri

Ev Dekorasyonunda Feng Shui Ev Dekorasyonunda Feng Shui Ev Dekorasyonunda Feng Shui Ev Dekorasyonunda Feng Shui

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu