Ev Dekorasyonu

En Yeni Ev Dekorasyon Fikirleri ve Önerileri

En Yeni Ev Dekorasyon Fikirleri ve Önerileri

Ev dekorasyon fikirleri yeni ev alacaklar ya da evini yeniden dekor edecek olan bireyler için büyük önem arz etmektedir. Sizler için sunmuş olduğumuz fırsatlar doğrultusunda en yeni ev dekorasyon fikirleri ve önerilerini sizlere aktarmak isteriz.

Birbirinden farklı dekorasyonlar ile evinizi şık bir hale getirebilir ve kişiliğinizi yansıtabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki evinizin dekoru sizin kişiliğinizi yansıtacaktır.

En Yeni Ev Dekorasyon Fikirleri ve Önerileri
AzDekorasyon.com – Dekorasyon Önerileri

Sizler için hazırlamış olduğumuz birbirinden farklı en yeni ev dekorasyon fikirleri ve önerileri sayesinde evinizi yeniden yaratabilirsiniz.

Evinizi yeniden dekor etmek ya da yeni evinizi dekor ederken sizler için sunmuş olduğumuz bu fikirleri göz ardı etmemelisiniz. En kaliteli ve en şık ev dekorasyon fikirleri ile evinizi yenileyebilirsiniz.

Evini yenilemek isteyen bireyler için evinizin her bir bölümü için birbirinden farklı öneriler ve fikirler ile destek olmak isteriz.

Salon dekorasyon örnekleri, oturma odası dekorasyon örnekleri, banyo dekorasyon örnekleri, bahçe dekorasyon örnekleri ve mutfak dekorasyon örnekleri gibi birbirinden farklı dekorasyon örnekleri ile beraber evinizi en güzel ve en şık bir şekilde dizayn etme fırsatını elde edebilirsiniz.

Ev dekorasyonları bireylerin kişiliğini yansıtması ile beraber zevklerini de ortaya koyacak en önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Böylelikle sizler için sunmuş olduğumuz farklı dekorasyon örnekleri sayesinde şık tasarımlar elde edebilirsiniz.

Oluşturduğunuz şık tasarımlar sayesinde hem kendini gönlünüzü hem de misafirlerinizin gönlünü fethetme fırsatını elde edebilirsiniz.

Salon Dekorasyon Örnekleri

Salon dekorasyonu evin en şık ve en gösterişli olması gereken alanları arasında bulunmaktadır. Şık ve gösterişli salon dekorasyonları ile misafirlerinizi ağırlayabilir ve misafirlerinizin gönlünü cezp edebilirsiniz. Salonunuz için zevkleriniz ve tarzınız doğrultusunda birbirinden farklı fikirler sunulmaktadır.

Size Özel Başlıklar

Salon için oturma grubu ya da farklı eşyalar almadan önce muhakkak dikkat etmeniz gereken en önemli unsur salonunuzun genişliği ve büyüklüğü göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Alacağınız eşyaların kesinlikle tam ölçüler de olması gerekmektedir.

Salon Dekorasyonu
Trend 2021 Salon Dekorasyon Örnekleri

Küçük bir salona sahip olan bireylerin seçeceği eşyaların kaba olmaması gerekmektedir. Böylelikle salonunuza göre küçük eşyalar tercih ederek salonunuzu daha ferah gösterebilir ve geniş durmasını sağlayabilirsiniz.

Aynı zaman da büyük salona sahip olan bireyler de salonlarına tam ölçüler de eşyalar satın alarak şık bir görünüm vermesi gerekmektedir.

Şık bir tasarım elde etmek isteyen bireyler salon dekorasyon örnekleri sayesinde en güzel tasarımlar ile fikir edinebileceklerdir. Böylelikle salonunuz için en ideal tasarımı istiyorsanız kesinlikle renk uyumuna özen göstermeniz gerekmektedir.

Renk uyumunu sağlarken tablo, abajur ya da küçük ev bibloları kullanarak dengeleyebilirsiniz. Salon için koyu renkler yerine açık renkler tercih ederek ferah bir görünüm sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda unutmamalısınız ki evinizin ışıklandırması da önemli unsurlar arasında bulunmaktadır.

Doğru ışıklandırma seçeneklerini kullanarak evinizin şıklığını ortaya koyabilir ve ferah bir ortam sunabilirsiniz.

Salon dekorasyonu oluştururken en şık tasarımları elde edebilmek için tablolar, canlı çiçekler, köşe çiçekleri, saat ve doğru ışıklandırma göz önünde bulundurularak avizeler kullanarak farklı aksesuarlar ile salonunuza önemli bir hareket katacaktır.
Banyo Dekorasyon Örnekleri

Banyo dekorasyonu için de şık bir tasarım elde etmek isteyen bireyler için birbirinden farklı banyo dekorasyon örnekleri sunmak isteriz. Banyo dekorasyonları için özellikle doğal taşlar tercih edilerek çok daha bir şık hava katılabilmektedir.

Banyo hijyen açısından önemli bir yere sahip olması sebebiyle banyonuzu dizayn ederken tercihlerinizi dikkatli bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Banyo dekorasyonu gerçekleştirirken büyük boy ayna kullanımı önemli unsurlar arasında bulunmaktadır.

Büyük aynalar banyoları daha ferah göstermesini sağlayacaktır. Ayrıca daha şık bir görünüm sağlamak için de aydınlatma dekorasyonlarınızı tavan dışında duvarlarda da kullanabilirsiniz. Böylelikle doğru ışıklandırma sayesinde ferahlık ve konforu yakalayabilirsiniz.

Küçük banyo sahibi olan bireyler banyolarında ekstra alanlar yaratarak şık bir atmosfer yakalayabilir ve yer tasarrufu sağlayabilirsiniz. Açık ve gizli raflar oluşturarak eşyalarınızı çok daha kolay ve etkili bir şekilde depolama şansını elde edebilirsiniz.

Banyo Dekorasyon Örnekleri
AzDekorasyon.com – Banyo Dekorasyonu

Böylelikle duvar da oluşturduğunuz açık ve gizli raflara şampuan ya da lif gibi eşyalarınızı koyarak modern bir dekorasyona sahip olabilirsiniz. Lavabo tezgahını ise ne kadar geniş tutarsanız sizin için o kadar avantaj sağlayacaktır.

Geniş lavabo tezgahı sayesinde iki kişi aynı anda hazırlanma fırsatını elde edebilecektir. Aynı zamanda geniş lavabo tezgahına şık ve modern aksesuarlar da koyarak şekillendirebilirsiniz. Banyo da çekmeceler de ya da raflarda modern sepetler kullanarak daha şık görünmesini sağlayabilir ve daha düzen sahibi olabilirsiniz. Kullanılan sepetler unutulmamalıdır ki göz yormayacak ve şık bir tasarımı ortaya koyacaktır.

Oturma Odası Dekorasyon Örnekleri

Oturma odası evde en çok vakit geçirilen sosyal alanlar arasında dikkatleri üzerine çekmektedir. Oturma odası dekorasyon örnekleri birbirinden farklı tasarımlar ve tarzlar ile birlikte en önemli mekanlar arasında bulunmaktadır.

Oturma odası dekorasyonunun modern ve şık görünmesi ferah bir ortam sağlayacaktır. Oturma odası dekorasyonu da salon dekorasyonu gibi dikkat edilmesi gereken önemli unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlar arasında oturma odasının büyüklüğü ve genişliği bulunmaktadır.

Oturma Odası Dekorasyonu
AzDekorasyon.com – Oturma Odası

Odanızın genişliği ve büyüklüğüne göre mobilyalarınızı seçmeniz gerekmektedir. Küçük oturma odasına büyük bir mobilya satın alarak oturma odanızı daha kalabalık bir görünüme sokabilirsiniz. Ancak oturma odanızın tam ölçüsüne göre mobilya tasarımlarından yararlanırsanız daha ferah bir ortama sahip olabilirsiniz.

Böylelikle küçük boyutlu eşyalar ile ferah bir ortam yakalayabileceğiniz gibi modern ve şık bir tasarım da elde edebilirsiniz. Küçük eşyalar hem çok fazla yer kaplamayacak hem de odanızı daha geniş gösterecektir.

Dekorasyon insan kişiliğini ve zevkini ortaya koyan önemli unsurlar arasında bulunmasıyla beraber oturma odanızı sade ve şık bir görünüm sunabilirsiniz. Modern ve şık bir görünümün yanı sıra oturma odasının konforlu olması da önemli unsurlar arasında bulunmaktadır.

Böylelikle oturma odanız küçük ise modern mobilyaları tercih ederek estetik bir görünüm oluşturabilirsiniz. Ayrıca misafir odanız bulunmuyor ise oturma odasını yatak olarak kullanmak istiyorsanız bu durum da seçeceğiniz mobilyaya da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Böylelikle daha kullanışlı ve şık tasarımlar oluşturarak zevkinizi ortaya koyabilirsiz. Oturma odasında renk uyumu ve aydınlatma seçenekleri de önemli unsurlar arasında bulunmaktadır.

Doğru ışıklandırma kullanarak oturma odanızın dekorasyonunu ön plana çıkarabilirsiniz.
Bahçe Dekorasyon Örnekleri

Keyifli ve modern bir bahçe dekorasyonuna sahip olmak isteyen bireyler için birbirinden farklı modern fikirler sunarak sizlere destek olmak isteriz. Bahçe tasarım fikirlerini inceleyerek ufak dokunuşlar ile şık ve modern bahçeye sahip olabilirsiniz.

Bahçe denilince akıllara ferahlık, huzur ve yemyeşil bir ortam gelmektedir. Bahçenizi ağaçlandırdıktan sonra şık ve modern ahşap masa kullanabilir ve farklı bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Aynı zaman da dekoratif kütükleri kullanarak da bahçenize şık bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Bahçe Dekorasyonu
AzDekorasyon.com – Bahçe Dekorasyonu

Bahçelerin ferah olması sebebiyle çok fazla kalabalık yapmamanız önerilmektedir. Bahçe dekorasyonlarında genellikle ahşap kullanımı gerçekleştirilmesi ile beraber doğal bir atmosfer sunulmak istenmektedir. Ahşap masa, sandalye, aksesuarlar tercih ederek farklı atmosfer oluşturabilirsiniz. Bahçeniz büyük ise bir alanına şık ve modern mobilyalar satın alabilir ve bu mobilyalar ile bahçenize renk katabilirsiniz.

Bahçe dekorasyonları ev dekorasyonları gibi önemli unsurlar arasında bulunması ile beraber zordur. Bundan dolayı bahçe dekorasyonlarını tercih etmeden önce sizlere sunmuş olduğumuz fikirleri gözden geçirmeniz tavsiye edilmektedir. Bahçelerin vazgeçilmezleri arasında bulunan hamak ile keyifli anlar sunabilir ve modern bir hava katabilirsiniz.

Aynı zaman da bahçenize farklı aksesuarlar da yerleştirerek şık bir görünümü yakalayabilirisiniz. Rengarenk saksılar, sepetler, kütükler ya da kullanılmayan araba lastiklerini rengarenk boyayarak farklı aksesuarları da kendiniz yaratabilirsiniz.

Mutfak Dekorasyon Örnekleri

Mutfak özellikle bayanların gününü en sık geçirmiş oldukları mekanlar arasında ön plana çıkmaktadır. Mutfak dekorasyonlarınızı renkli ve canlı aksesuarlar kullanarak dizayn edebilirsiniz. Şık bir mutfak için en önemli faktör mutfak dolaplarında bulunmaktadır.

Mutfak dolaplarınızı isterseniz siyah ve beyaz kullanarak şık bir tasarım oluşturabilirsiniz. İsterseniz de açık renkler tercih ederek mutfağınızı hareketlendirebilirsiniz. Aynı zamanda mutfağınızı hareketlendirmek için renkli aydınlatma seçenekleri kullanarak da tasarlayabilirsiniz. Seçeceğiniz renkli aydınlatmaları perde ya da halılarda kullanarak uyum sağlayabilirsiniz. Sade ve şık bir mutfak dizaynın da renkli raflar kullanarak mutfağınız da farklı bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Mutfak Dekorasyonu
AzDekorasyon.com – Mutfak Dekorasyonu

Mutfağınız geniş ise mutfak da kendiniz için yemek alanı tasarlayabilirsiniz. Bu alan da yemeklerinizi yiyebilir ve kahve keyiflerinizi yapabilirisiniz. Yemek masası mobilyasını da mutfağınıza uygun seçerek şık bir tasarım elde edebilirsiniz. Mutfak dolaplarınızı koyu renk seçtiyseniz yemek alanını açık renkli tercih ederek mutfağı çok fazla karartmama olanağına sahip olabilirsiniz. Mutfak masa ve sandalyelerini büyük bir uyum içerisinde dizayn ederek kullanışlı ve şık bir tasarıma sahip olabilirsiniz.

Aynı zamanda mutfağınıza tablo, biblo, küçük saksı çiçekleri ve renkli raflar kullanarak da atmosferi değiştirme fırsatını elde edebilirsiniz. Böylelikle tercih edeceğiniz aksesuarları doğru yerleştirerek ferah bir ortam sağlayabilirsiniz. Mutfak dekorasyonunun diğer en önemli unsurları arasında ise doğru aydınlatma seçenekleri bulunmaktadır. Doğru aydınlata seçeneklerini kullanarak mutfağınızı daha geniş gösterebilir ve şık bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Böylelikle doğru aydınlatma sayesinde mutfak dekorasyonlarınızı da ön plana çıkarabilirsiniz.

Soru – Cevap

Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Dekorasyon nasıl yapılır sorusuna ancak şu şekilde yanıt verebiliriz. Dekorasyon kişilerin zevkleri ve tarzlarını ortaya koyan önemli bir bileşendir. Yeniden dekore edilmiş her oturma odası, yatak odası, mutfak ve banyo gibi kullanım alanları sizin zevkinizi temsil eder. Ama en profesyonel işlemler için işinin ehli iç mimarlar ile çalışmak gerekmektedir.

Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

Dekorasyon yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur kişisel zevkinizi yansıtıp yansıtmadığıdır. Aynı zamanda doğru dekorasyon için işinin ehli iç mimarlar ile fikir alışverişi yapabilir ve doğru kararı verebilirsiniz. Dekorasyon işlemlerinizi gerçekleştirirken dizayn edeceğiniz mekanın genişliğini ve büyüklüğünü de muhakkak göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Dekorasyon yaparken renk seçimi önemli faktörler arasında ön plana çıkmaktadır. Ancak renk seçimleri kişilerin zevkleri doğrultusunda meydana gelmektedir. Bu sebepten ötürü net bir cevabı bulunmamaktadır. Açık renkler ya da koyu renkler kullanarak şık tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Ucuz Dekorasyon Fikirleri Nasıl Yapılır?

Ucuz dekorasyon fikirlerinden önce yapılacak olan dekorasyonunun içinize sinip sinmemesi, malzeme kalitesi ve görünümü daha önemlidir. Aynı zamanda ucuz dekorasyonlar arasında evde kullanılmayan ancak ufak dokunuşlar ile şık aksesuarlar elde edebileceğinizi unutmamanız gerekmektedir.

Ev Dekorasyonunda En Çok Yapılan Yanlışlar Nelerdir?

Ev dekorasyonunda en çok yapılan hatalar arasında dekor edilecek mekânın büyüklüğüne ve genişliğine bakılmadan satın alınan mobilya tercihleri ön plana çıkmaktadır. Aynı zaman da yanlış aydınlatma seçeneğini kullanarak ev dekorasyonunu gösterememek de bulunmaktadır.
Bize Sorabilirsiniz

Dekorasyon ile alakalı konularda kafanıza takılanlara aşağıdan yorum olarak bize sorabilir, fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Yorum ve görüşleriniz bizim için değerlidir. Teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu