Diğer

Eşya Yerleştirme Fikirleri

Eşya yerleştirme fikirleri hem yeni bir ev dizaynı yapan hem de taşınma aşamasında olan kişiler için oldukça önemli bir konudur. Buna göre farklı bir şekilde eşya dizilimi yarak evinizin alanını genişletebilir ve aynı zamanda işlevsel bir kullanım da sağlayabilirsiniz. Bunun yanında farklı biçimlerde sunulabilecek olan çeşitli alternatifleri de deneyebilirsiniz. Eşya yerleştirme fikirleri  Her anlamda evinizin içerisinde bulunan her farklı eşyanın birbiri ile birlikte oda oda uyum sağlaması gerekecektir. Ancak bu şekilde hoş bir ev dizaynına erişilebilir ve aynı zamanda hareket ve kullanım kolaylığı da sağlanabilir.

Eşya yerleştirme fikirleri

Simetri ile Uyum Sağlanması

Ev dekorasyonunda simetri oldukça önemli bir durumdur. Buna göre bir evde eşyalar yerleştirilirken her odaya gelecek olan en büyük eşyanın en önce konumlandırılması önerilmektedir. Bununla birlikte diğer her eşya da bu büyük eşyanın çevresinde olacak şekilde yerleştirilebilir.

Eşya yerleştirme fikirleri

Bunun yanında özellikle koltuk takımları yerleştirilirken her farklı eşyada olduğu gibi tekli koltukların da eşit hizalarda olması ve hareket ederken kolaylık sağlaması gerekir. Bunun yanında odanın trafiği ve aynı zamanda hangi oda olduğu da mutlaka göz önünde bulundurulmalı. Böylelikle odanın ne şekilde dizayn edilebileceği ve hangi eşyaların nerede durması gerektiğine kolaylıkla karar verilebilir. Simetri ya da uyum aynı zamana eşyaların konumunda olduğu kadar renk uyumlarında da önemlidir. Buna göre birbirine iltifat edecekler renkler seçebilirsiniz.

Eşya yerleştirme fikirleriKullanım ve Hareket Kolaylığı

Ev yerleştirme programı yaptıktan sonra dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise eşyaların olması gereken yerlerde bulunup bulunmadığıdır. Buna göre özellikle kullanım kolaylığı şıkkı öne çıkar. Örneğin yemek yaparken ocak yanında tuz ve karabiber tuttuğumuz gibi aynı şekilde odalarda da birbiri ile birlikte kullanılacak olan eşyaların birbirine yakın tutulması gerekecektir. Böylelikle hoş ve kullanışlı bir dizayn sağlanabilir. Aynı anlamda odaya girdiğinizde ya da bir dolabı açmak istediğinizde farklı herhangi bir eşyanın size mani olmaması gerekecektir. Bu anlamda özellikle dar oda dekorasyonları konusunda birden fazla işlevi olan eşyalar da tercih edilebilecektir.

Galeri

Size Özel Başlıklar

Eşya yerleştirme fikirleri Eşya yerleştirme fikirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu