Ev Aksesuarları

Epoksi İle Duvar Saati Yapımı Ve Modelleri

Epoksi İle Duvar Saati Yapımı Ve Modelleri hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızda, epoksi nedir ? Nereden temin edilir ? gibi konuları işlerken görseller ile sizlere fikir sunacağız.

Epoksi Nedir?

Epoksi İle Duvar Saati Yapımı

Epoksi ile duvar saati yapımı ve modelleri; Epoksi genellikle parçalar halinde gelir ve her üreticinin ürünlerini nasıl karıştırıp kullanacağına dair belirli talimatları vardır. Epoksi en yaygın ve kullanımı rahat olan çeşitli epoksi türleri mevcuttur. Epoksi akışkan bir formda başlayacak ve sağlanan sertleştirici ile karıştırıldığında, kimyasal bir reaksiyon onu bir sıvıdan katı hale dönüştürmeye başlayacaktır. Dönüşüm süresi boyunca işlenebilir ve kalıplara dökülebilir, renklendirilebilir, sim ile karıştırılabilir, resim üzerine dökülebilir. Kullanım olanakları neredeyse sonsuzdur.

Epoksi, birleştiğinde berrak, çok parlak ve dayanıklı bir yüzey oluşturan çok parçalı bir sıvı sistemidir. Epoksi, sanatçıların kullanması için en basit reçine ve dayanıklılığı ve çok yönlülüğü nedeniyle heyecan verici bir ortamdır.

Epoksi Duvar Saati Yapımı

1. Renk tasarımınıza karar verin. Reçine ile çalışırken 3-4 renk kullanmayı tavsiye ederiz. Bundan daha fazlasıyla çalıştığımda, tasarımımın kürlendiğinde “çamurlu” görünme riskini alabilirsiniz. Unutmayın, reçine sertleştikçe hareket etmeye ve karışmaya devam edecektir. Bu proje için tabanım için siyah kullandım.

Epoksi İle Duvar Saati Yapımı

Size Özel Başlıklar

2. Reçinenizi üreticinin talimatlarına göre karıştırın. Bu adımı acele etmeyin. Yeni başlayanların yaptığı en yaygın hatalardan biri reçinelerini doğru şekilde karıştırmamaktır. Karıştırırken bardağınızın kenarlarını ve altını sıyırdığınızdan emin olun. İPUCU: Ne kadar süre karıştırmanız gerektiği konusunda size yardımcı olacak bir zamanlayıcı veya alarm ayarlamak faydalı olabilir.

3. Kabınızı reçine ile doldurun ve renginizi ekleyin. İyice karışana kadar karıştırın.

Epoksi İle Duvar Saati Yapımı

Evinizde epoksiden yapılmış saat, masa gibi aksesuarlar göz alıcı ve şık bir görünüm kazandıracaktır. Epoksi son dönemlerin en sevilen ve en beğenilen ev dekorasyon eşyaları arasında yerini almıştır. Zamanla da bir çok alanda kullanılacak olan epoksi yeni nesil ev aksesuarı olacaktır. Salonunuzda, odalarınızda, mutfağınızda her alanda kullanılan epoksi, özel reçinesi sayesinde kaygan görünüm sağlasa da aslında üzerinde bir bardağın rahatça durabileceği tepsiler sunarken, duvarınızdaki saat modellerinde de aynı kaygan görünümlü etkiyi verirken zarif bir görünüm sergiler.

Bir diğer yazımız olan epoksi ile yapılan ev aksesuarları yazımızda bunlardan bir çok ürün ve tasarım hakkında bilgi toplayabilir, fikir edinebilirsiniz.

Epoksi İle Duvar Saati Yapımı

Epoksi İle Duvar Saati Yapımı

Epoksi İle Duvar Saati Yapımı

Epoksi İle Duvar Saati Yapımı

Epoksi İle Duvar Saati Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu