Bahçe

Enerjik Açık Hava Sofra Dekorasyonu İçin Öneriler!

Havaların ısınmasını fırsat bilerek bahçelere taşıdığınız davet sofralarınızın stil gözükmesi için ilham verecek fikirleri sizler için derledik…

Sıcak yaz akşamlarında, misafirlerinizi ağırlayacağınız sofralarınızı hazırlamaya dekorasyonunuzun ön plana çıkacağı beyaz bir masa örtüsü kullanmakla başlayabilirsiniz. Bu sayede sofranızda kullanacağınız peçeteleriniz, tabaklarınız ve bardaklarınız misafirlerinizin gözüne daha çok şık gözükecek.

Açık hava demek doğa demek… Sofranızda doğayı anımsatan renkleri kullanmaktan çekinmeyin. Bu noktada akla gelen ilk renk kuşkusuz yeşil… Sofralarınızı süsleyecek olan bitkilerinize eşlik edecek şekilde tabaklarınızda, peçetelerinizde ve diğer ürünlerinizde yeşil ve tonlarını kullanabilirsiniz.

Harika bir gün batımı manzarasından sonra size ve misafirlerinize sofranızda eşlik edecek aydınlatma elemanları olmazsa olmaz… Gerek sofranızın genelinde kullanabileceğiniz mumlarla aydınlatma ihtiyacınızı karşılayabilir, gerekse masanızın yakınında bulunan ağaçlarınızı kablolu led aydınlatmalar sayesinde birer aydınlatma elemanına dönüştürebilirsiniz.

Sofranızda tabaklarınız değişse de amerikan servisleriniz ve peçeteleriniz kalıcıdır. Bahar akşamlarında hazırlayacağınız sofralarınızda sıcak ve samimi bir izlenim yaratan hasır amerikan servisleri, makrame peçeteler ve/veya annenizin çeyiz sandığının nadide parçaları olan el emeği işlemeli masa örtüleri ile sofranızda kendi stilinizi özgün bir biçimde yaratabilirsiniz.

Geleneksel sofra kültürünün aksine, masanızı çevreleyen oturma elemanlarında da stilinize uygun değişiklikler yapabilirsiniz. Masanızın etrafına konulmuş tek tip sandalyeler yerine misafirlerinizin konforuna uygun ve günümüzde de son derece trend olan bir bank kullanabilirsiniz. Bu sayede oldukça modern, konforlu ve şık bir açık hava sofrasında sevdiklerinizle birlikte güzel anılar biriktirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu