Ev Tekstili

En Yeni Perde Modelleri

En iyi perde modelleri her sene değişmekte ve trendlerle beraber yenilenmektedir. Ancak yıllardır belli başlı bazı perde modellerinden asla vazgeçilmez ve uzun zaman onlar kullanılır. Evin en önemli dekorasyon unsurlarından biri olan perdelerin seçimini doğru yapmak çok önemlidir. Perdeler bulunduğu odayla uyumlu olduğu takdirde eviniz daha şık ve rahat gözükecektir. En iyi perde modelleri Tarzınızı yansıtan ev dekorasyonunda, mobilyalarınızın rengine ve tarzına uygun perde seçmek oldukça önemlidir. Aşırı süslü ve gösterişli perdeler eğer mobilyalarınızla da uyumlu değilse güzel durmayabilir.

En Yeni Perde Modelleri

  • Perde seçerken mutlaka evinizin dekorasyonu size ipucu vermelidir. Evinizin dekorasyonunun dışına çıkmadan perde seçimi yapmamanızı tavsiye ederiz. Mobilyalarınızla ve odanızın genel havasıyla uyumlu olan perdeler ortamı daha başka bir havaya sokar. Perdeler mobilyalarınızı tamamlayıcı unsur olmalıdır ve odanın havasını bozmamalıdır. Bu yüzden mobilyalarınız ve perdenizin renk, desen ve şekil bakımından bir bütün halinde olmasına özen göstermelisiniz.
  • Perdelerinizin şık olması kadar kullanışlı olmasına da özen göstermelisiniz aksi takdirde perdeleri kullanırken çok sorun yaşarsınız. Kullanışsız perdeler hem sizi uzun süre idare etmez hem de sürekli uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bilindik fon perdelerden kaçınmalısınız çünkü bunlar hem odayı daha karanlık bir hale sokar hem de artık demode olarak kabul edilir.
  • Perdelerinizin boyunu çok fazla uzun tutmamaya çalışın ki kötü bir görüntü ortaya çıkmasın ve perdeleriniz çabuk yıpranmasın.

En Yeni Perde Modelleri

Mobilyalarınızla Uyumlu Perde Seçin

En iyi perde modelleri Mobilyalarla uyumlu olmayan perde seçimi hem ortamın dekorasyonunu olumsuz yönde etkiler hem de odanızın daha karışık görünmesine neden olur. Fakat mobilyaların rengi ve tarzıyla uyumlu perde seçimi odanızın hem daha şık hem de daha ferah görünmesini sağlar. Ayrıca eğer mobilyalarınızda çok fazla desen mevcutsa perdelerinizi daha sade seçmenizde de yarar vardır. Perde seçimi yaparken çok fazla ayrıntı değil de daha spor ve şık şeyler tercih ederseniz eviniz daha güzel gözükecektir. Perdelerinizi halıyla uyumlu ve açık renk tercih ederseniz oda daha geniş gözükür. Bu yüzden perde seçimi yaparken halınızın desenlerini ve renklerini de göz önünde bulundurmanız yararlı olacaktır.

Galeri

En Yeni Perde Modelleri En Yeni Perde Modelleri En Yeni Perde Modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu