Ev Tekstili

En İyi Ütü Markası ve Modelleri Nelerdir?

2021 Tavsiye Edilen Ütü Markaları Nelerdir?

Ütü yapmak pek çok kişi için en zor ev işidir ve iyi bir ütü markası almak, bu işi kolaylaştıracak hatta eğlenceli hale getirecek tek yoldur. Bu nedenle de “En iyi ütü markası hangisi?” soruları çok sık sorulmaktadır. Ama sürekli gelişen ve güncellenen teknoloji ile bu soru şöyle sorulmalıdır: “2021 En iyi ütü markaları hangisi?”

Ütü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ütü alırken marka ve model önemlidir ama en önemlisi ütünün özelikleridir. Bu özellikler; ütünün taban materyalinin ne olduğunu, “İyi bir ütü kaç watt olmalı?” sorusunun cevabını, buhar gücünü içermelidir.

Her elektronik eşya, uzun ömürlü kullanılmalıdır. Bu hem çevre sağlığı açısından hem de bütçe açısından önemlidir. Ütü de elektronik eşya olarak çok sık kullanılan, su ile içe içe bir ürün olarak dikkatli seçilmesi gereken bir eşyadır. Bu nedenle ütü seçimi diğer elektronik ürünlere göre daha meşakkatlidir. Ama doğru sorular sorularak alınan ütü, uzun ömürlü olacaktır.

en iyi ütü markası nelerdir

Ütü Tabanı Nasıl Olmalıdır?

Ütü tabanı ütü yapma süresini, ütünün ömrünü etkilemesi bakımından önemlidir. İyi bir ütünün tabanı kolay temizlenmelidir. Taban ısıyı iyi iletmeli, dolayısıyla ütü çabuk ısınmalı ve soğumalıdır. Bu özellikleri taşıyan ütü tabanları şunlardır: Seramik, Durilium Airglide Autoclean teknolojili taban, SteamGlide taban, iyonik taban. Bu tabanlar arasında en iyi ütü tabanı seramik tabandır.

İyi Bir Ütü Kaç Watt Olmalı?

Hızlı ve kolay, keyifli bir ütü için watt değeri oldukça önemlidir. Ne kadar yüksek watt değeri o kadar hızlı ve kolay ütü anlamına gelmektedir. Dolayısıyla iyi bir ütü 2000 – 2400 watt değerinde olmalıdır. Ütü, zaten günlük ve uzun süre çalışan bir küçük ev aleti olmadığı için harcadığı elektrik faturalarda büyük bir oynama yapmamaktadır. Pek çok kişi güneşlik, perde, çarşaf gibi büyük tekstil ürünlerini ütülediği için ütünün watt değerinin yüksek olması, işin çok kolay ve hızlı şekilde bitmesi anlamına gelmektedir.

En İyi Ütü Markası ve Modelleri Nelerdir?

Yerli üretim olarak Arzum en iyi ütü markası arasında sayılabilir. İhraç ürünleri olarak da Tefal ve Philips 2021 ütü tavsiyelerinde başı çekmektedir. Arçelik ve Vestel de en ucuz ütü modelleri olarak değerlendirilecek modeller ile gündeme gelmektedir. Ama hem Arçelik’in hem de Vestel’in kaliteli ütü modelleri de mevcuttur.

Philips Azur Pro Buharlı Ütü GC4889 -3000 Watt

Size Özel Başlıklar

Philips Azur serisi 2021 ütü tavsiyesi listelerinin en üstünde yer almaktadır. 3000 Watt gücünün yanında şok buhar seçeneği de ütü yapmayı gerçekten keyifli hale getirmektedir. Bu ütünün en iyi özelliği ise açık unutulduğunda 8 dakika içinde, kumaş üstünde unutulduğunda 30 saniye içinde otomatik kapanmasıdır.

Philips Azur Pro ütünün 2021 güncel fiyatı 750 TL’dir. Ürünü kendi web sitesinden bulabileceğiniz gibi daha avantajlı fiyatlarla sanal pazar yerlerinden ve bayilerden bulabilirisiniz.

Philips GC4909 60 3000W Azur Buharlı Ütü – 3000 Watt

En iyi ütü markası ve modelleri nelerdir

Philips markasının bir başka Azur modeli, en iyi ütü markaları arasında yer almaktadır. Diğer Azur serisinden tek farkı tabandır. Azur Pro’nun tabanı yeni nesil olarak nitelendirilen iyonik tabandır. Bu modelin tabanı ise Steam Slide tabandır. 

Philips GC4909 60 3000W Azur 2021 güncel fiyatı 948.99 TL’dir. Ürünü Philips resmi web sayfasından, pazar yerlerinden ya da yetkili satıcılardan temin edebilirsiniz.

Arzum AR684 Olivya Buharlı Ütü – Seramik Taban – 2400 Watt

En iyi ütü markası

Arzum Olivya buharlı ütü, uygun fiyatlı olan ama özellikleri sayesinde sizi yarı yolda bırakmayacak bir ütü modelidir. Tam bir fiyat/ performans ürünü olan ürün, 2400 Watt güce sahiptir. Seramik tabanlıdır. Şok buhar özelliğinin yanında sürekli buhar seçeneği de bulunmaktadır.

Arzum Olivya ütü, kendi kendine temizleme özelliğine de sahiptir. Eksi yön olarak kendi kendine kapanma özelliği yoktur. Arzum Olivya seramik tabanlı ütünün 2021 güncel fiyatı 180.00 TL’dir. 

TEFAL FV3970  Buharlı Ütü – Easygliss Durilium Taban – 2400 Watt

Hem marka olsun hem de uygun fiyatlı olsun diyenler için Tefal FV3970 markalı ütü bulunmaktadır. Bu ütü 2400 watt güç ile ortalamanın üstünde bir performans sergilemektedir. Şok buhar özelliği bu ütüde de bulunmaktadır.

Philips Azur modellerinde olan otomatik kapanma, otomatik kireç çözme, su damlatmama özellikleri Tefal ütüde de bulunmaktadır. Tüm bu özelliklere ek olarak dikey ütüleme özelliği vardır. Bu özellik, askıdaki kıyafetler ve perdeleri ütülemek için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Tefal Easygliss model ütünün 2021 güncel fiyatı 459.90 TL’dir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu