Diğer

En İyi Kombi Markası Nedir?

En İyi Kombi Markası ve Özellikleri

Kombi, uzun süreli kullanılan elektronik ürünlerdir. Bu bakımdan kombinin markası ve modeli oldukça önemlidir. Bugün, yerli ve yabancı pek çok marka bulunsa da en iyi kombi markası nedir sorusu, en çok sorulan sorular arasındadır.

Doğalgaz, ülkemizde kullanımı giderek yaygınlaşan bir enerji türüdür. Ayrıca bu enerji çeşidi, ülkemiz doğalgaz ticaretinin merkezinde olduğu için gün geçtikçe ekonomik hale gelmektedir. Doğalgazın çalışma prensibi kombi ve özel doğalgaz boruları ile gaz halindeki maddeyi ısıtma ve pişirme için kullanılır hale getirmektir. Isıtma, doğalgaz kullanılarak kombi içinde suyun kaynaması ve bu ısıyı petekler yardımıyla dağıtması ile gerçekleşir. Bu bakımdan, suyu hızlı ısıtan kombi markaları, en çok satan kombi markaları arasındadır.

En çok satan kombi markası

En İyi Kombi Nasıl Anlaşılır?

En iyi kombi, yoğuşma denilen işlemi en hızlı şekilde yapan modellerdir. Hızlı yoğuşma, enerji ve zaman tasarrufu anlamına gelmektedir.

Üç çeşit kombi modeli bulunmaktadır. Bu kombi modelleri sıralaması en eski modelden en yeniye doğru yapılmıştır:

Bacalı Kombi Nedir?
En iyi kombi markası
Bacalı kombi nedir?

Bacalı kombi, ilk çıkan kombi modellerinden birisidir. Doğalgazın yakılması için ihtiyaç duyulan oksijen, ortamdan alınır. Bu bakımdan balkon, teras gibi açık alanlara konuşlandırılması tavsiye edilir. Ayrıca ortaya çıkan atık gaz da baca yardımıyla çevreye salınır.

Bacalı gaz hem çevreye zararlıdır hem de enerji tasarrufu bakımından kullanışlı değildir.

Hermetik Kombi Nedir?
En iyi kombi markası nedir
Hermetik Kombi Nedir?

Bacalı kombilerden tek farkı bacaya uygun olmayan binalarda kullanılan bir kombi modelidir. İhtiyaç duyulan oksijen fan yolu ile yine dışarıdan alınır.

Size Özel Başlıklar

Hermetik kombiler, yoğuşmalı kombilere göre daha ekonomik olsa da bu tasarruf kısa vadede gerçekleşir. Uzun vadede ekonomik değildir.

Yoğuşmalı Kombi Nedir?

Yoğuşmalı Kombi Nedir?

Çift yoğuşmalı olarak bir üst modeli de bulunan bu kombi türü, en iyi enerji tasarrufunu sağlamaktadır. Yoğuşmalı kombi modellerinde ısı verimliliği %109 oranındadır.

Yoğuşmalı kombi modelinin bu kadar çok ısı verimliliği sağlamasının nedeni, dışarıya atılan su buharını da enerjiye dönüştürmesidir. Daha az enerji ve en yüksek verimi sağlayan bu kombi modeli, en çok tercih edilen kombi çeşididir. Bugün, pek çok kombi markası, çift yoğuşmalı ya da yoğuşmalı kombiyi tercih etmektedir.

En İyi Kombi Markası ve Modelleri

En çok tercih edilen ve en az şikayet ile arıza kaydına sahip kombi markaları şu şekildedir:

Demirdöküm

En iyi kombi markası

Türk menşeili bir firmadır. Firma, ücretsiz keşif, istenirse garanti uzatma gibi müşteri memnuniyetini amaçlayan hizmetler sunmaktadır. Firma yerli olduğu için parça sıkıntısı yoktur, garanti ve servis ağı da oldukça geniştir.

En çok tercih edilen Demirdöküm modelleri ve güncel fiyatları şunlardır:

 1. Nitromix P 24 kW Premix Yoğuşmalı Kombi  : 7.265,0 TL
 2. Atromix P 20 kW Premix Yoğuşmalı Kombi :  6.350,00 TL
 3. Nitromix P 35 kW Premix Yoğuşmalı Kombi : 8.710,00 TL
 4. Atron Condense 20 kW Yoğuşmalı Kombi :    5.860,00 TL
Vaillant

Almanya kökenli bir firmadır. Marka, Johann Vaillant’ın soy adını taşımaktadır. Kombinin mucidi olan Vaillant aynı zamanda şofbenin de mucididir. Dolayısıyla da ilk kombi üretimini Vaillant yapmıştır. Bugün, 60’tan fazla ülkede hizmet veren marka, kombinin adıdır. 

En çok tercih edilen Vaillant kombi modelleri ve güncel fiyatları şu şekildedir:

 1. Ecotec Intro 28 Kw (20.000 Kcal) Tam Yoğuşmalı Kombi :  5.785 TL
 2.  Ecotec Pro 286/5-3 20.000 Kcal Tam Yoğuşmalı Kombi Vaillant : 7.703 TL
 3. Intro Tam Yoğuşmalı Kombi 18/24 123İ : 5.3450 TL
Alarko

Y

Yerli marka olan firma, Türkiye’de en çok sevilen kombi markalarından birisidir. Alarko, sadece kombi markası değil, bir holding olup bünyesinde turizm, gıda gibi çeşitli iş alanları taşımaktadır.

En çok tercih edilen Alarko kombi modelleri ve güncel fiyatları şu şekildedir:

 1. Alarko Seradens Super Srs 24 Tam Yoğuşmalı Kombi : 5.940 TL
 2. Alarko Super Fit Yoğuşmalı Kombi :  5.099 TL
E.C.A.

Yerli üretimdir. Ülkemizdeki en çok satan kombi markalarının başında gelir. Ayrıca Serel markası da Elginkan topluluğuna aittir. ECA, kombide yüksek verimliliği çok düşük enerji ile sağlar. Bu bakımdan da özellikle ev tipi kombilerde ilk tercihtir.

En çok tercih edilen ECA kombi modelleri ve güncel fiyatları şu şekildedir:

 1. Eca Citius Premix 24/24 Kw (20.000 Kcal) Tam Yoğuşmalı Kombi : 4.300 TL
 2. Eca Confeo Premix 35/35 Kw (30.000 Kcal) Tam Yoğuşmalı Kombi : 6.800 TL
 3. Eca Proteus Premix 24 Kw (20.000 Kcal) Tam Yoğuşmalı Kombi :  4.900 TL

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu