Mutfak

En İyi Kıyma Makinesi Modelleri Hangileri?

En İyi Kıyma Makinesi Modelleri

En iyi kıyma makinesi modelleri, özellikle Kurban Bayramında en çok sorulan sorular arasındadır. Ev tipi pek çok kıyma makinesi bulunmaktadır. Yoğun olarak Kurban Bayramı gibi özel günlerde kullanılsa da ev tipi olanlarının başka fonksiyonları da vardır.

Yeni nesil kıyma makineleri, opsiyonel parçalara sahiptir. Bir kıyma makinesi ile, et doğrama, sert hamurları yoğurma, salam – sosis – sucuk yapma işlemlerini yapabilirsiniz.

Et kıyma işlemleri için rondalar ya da diğer adıyla blender modelleri uygun olmamaktadır. Genelde bu ürünler, eti ezerler. Kıyma işlemi ya bıçak – satır ya da kıyma makinesi ile yapılmalıdır.

En İyi Kıyma Makinesi Modelleri ve Güncel Fiyatları

Kıyma makinesini, Vestel, Fakir, Bosch, Tefal gibi büyük markalar da çıkarmaktadır. Sadece et kıyma makinesi üreten markalar, genelde profesyoneldir. Dolayısıyla onlar da şarküterilere tedarik etmektedir.

Vestel Kıyma Makinesi 2200 W

Yerli marka, fiyatı uygun ve en çok tercih edilen kıyma makinesi, Vestel’e aittir.

 

Vestel kıyma makinesi özellikleri şu şekildedir:

Size Özel Başlıklar
 • Motor Gücü: 2200 W
 • Bıçak Türü: Paslanmaz çelik bıçaklar
 • Aparat: Kıyma, sosis- sucuk yapma, içli köfte hamuru yapma
 • Ek Özellikler: Aparatlar bulaşık makinesine konur, LED gösterge ışığı bulunur.

Vestel’in bu ürünü, ev için yeterli bir üründür. Ortalama et tüketimi yapan bir aile için en uygun en kıyma makinesi modelidir. Vestel’in bu et kıyma makinesi modeli 2021 güncel fiyatı 1.300 TL.dir. 

TEFAL 9in1 Çelik 2200w Kıyma Makinesi

Bu model, Vestel et kıyma makinesinden birkaç gömlek üst bir modeldir. Dokuz ayrı aparatı bulunmaktadır.

Tefal kıyma makinesi özellikleri şu şekildedir:

 • Motor Gücü: 2200 W
 • Bıçak Türü: Paslanmaz çelik bıçaklar; ince – orta – kalın bıçaklar
 • Aparat: Et kıyma, sucuk yapma, içli köfte yapma, bisküvi hamuru yapma, sebze doğrayıcı, meyve / sebze püresi yapma,
 • Ek Özellikler: Tek seferde beş kiloya kadar eti kıyar, eti farklı şekillerde doğrar, üç farklı kıyma yapma bıçağı bulunur, her kıymayı ters doğrama ile iki kez makineden geçirir.

Tefal’in bu ürününü sadece et kıyma makinesi olarak düşünmek yanlış olur. Bu ürün, mutfak yardımcısı olarak tasarlanmıştır. Çünkü sadece et değil aynı zamanda sebze – meyve doğramak için de idealdir. Çok fazla aparatı bulunur ve bunun için de bir aparat saklama kutusu hediye edilir.

Tefal 9in1 kıyma makinesi 2021 güncel fiyatı 1.870 TL.dir. 

Kıyma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kıyma makinesi alırken en ucuz kıyma makinesi modeli olarak elle çalışan, yani manuel kıyma makinesi vardır. Ancak, bu ürünler, tam randıman alınmayan, sadece anlık, yemeklik kıyma sağlayan ürünlerdir. Eğer süreklilik isteniyorsa dev tipi, portatif ve elektrikle çalışan modellere bakmakta fayda vardır.

Ev tipi kıyma makinesi alırken şunlara dikkat etmek gerekir:

 • Bıçaklar : Bıçağın çelik olması çok önemlidir. Ayrıca bu parçaların bulaşık makinesinde yıkanması tercih nedendir. Çünkü bu bıçaklar sürekli bilenemez. Bu bakımdan paslanmaz çelik olmalıdır.
 • Portatiflik: Makinenin tüm parçaların çıkarılabilir olması, olası arıza durumlarının hızlıca çözülmesi, temizliğin daha kolay olması anlamına gelmektedir.
 • Aparatlar: Aparatları çok olan ürünlerin tercih edilmesi tavsiye edilir. Bu aparatlar, tak – çıkar ürünler olduğu için saklaması kolaydır.
 • Motor Gücü: Motor gücü yüksek olması demek daha hızlı ve sürekli bir çalışma demektir. Ancak aynı zamanda harcadığı enerji de fazladır. Elbette sürekli kullanılan bir ürün olmadığı için aylık elektrik faturasında önemli oynamalara neden olmayacaktır.
 • Garanti ve servis ağı: Kıyma makinesi alırken, garantisi uzun servis ağının geniş olduğu markalar tercih edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu