Mutfak

En İyi Fritöz Modelleri Neler?

En İyi Fritöz Modelleri Markaları

En iyi fritöz modelleri, teknolojiyi en iyi kullanan markalar sayesinde ortaya çıkıyor. Örneğin eskiden çok fazla elektrik harcayan fritözler yerine A++ modeller çıkmaya başladı. En önemlisi de güvenlik konusunda önemli gelişmeler kaydedildi.

Elbette yukarıda bahsedilen özellikler, her markaya göre değişir. Pek çok marka, klasik fritöz modellerine devam ederken Tefal, Philips gibi büyük markalar fritöze yeni bir soluk getirmektedir.

 

En İyi Fritöz Modelleri ve Markaları Nelerdir?

Burada, fritöz markalarından çok o markaların en çok tutan en iyi fritöz modellerinden bahsedeceğiz.

TEFAL Actifry

Listenin başında, Tefal markasının Actifry modeli gelmektedir. Bu ürün, bir kilo patatesi bir kaşık yağ ile kızartmaktadır.

En iyi fritöz modeli Tefal

Müşteri yorumları, bu fritözün gerçekten de bir kaşık yağ ile patatesleri kızartmasını çok sevdiklerini gösteriyor. Ancak, olumsuz bir özellik olarak fritözün patatesleri çok geç pişirdiğini ekliyorlar. Ancak elbette ki derin yağda kızartma ile bu şekilde kızartma arasında süre ve tat farkı olacaktır.

Tefal Actifry modellerinin en önemli özelliği, sadece patates kızartması değil et pişirimi de yapması. Pek çok kişi de bu nedenle bu ürünü tercih etmektedir.

Size Özel Başlıklar

Tefal Actifry modelinin fiyatı 1.750 TL.dir. Ürüne Trendyol üzerinden burada, kendi internet sitesi için buradan ulaşabilirsiniz.

BLUE HOUSE BH5570DF  1800 W

Blue House markası, bir model çıkarıp onu geliştiren bir marka. Bu nedenle, aslında zamansız ve çok uzun süre dayanıklı küçük ev aletleri üretmektedir. Fritözleri de bu duruma çok iyi bir örnektir.

2.5 litre kapasiteye sahip olan fritöz, derin yağda kızartma yapmaktadır. 130 ile 190 arasında bir ısı derecesine sahiptir ve bu ısı ayarlanabilir. Krom kaplı kızartma haznesi de daha sağlıklı bir kızartma sağlamaktadır.

Blue House fritözün fiyatı da oldukça uygundur. Şu an 290.00 TL olan satış fiyatı için buraya tıklayabilirsiniz.

TEFAL Actifry Genius

Bu listede Tefal’in başka bir actifry modeli bulunmaktadır. Orijinal modelin bir üstü olan bu seride, dokuz adet pişirme modu bulunuyor. Sebze topları, et, pane gibi atıştırmalıklar bu modelde yapılabilir.

En iyi fritöz modelleri

Ürünün özellikleri şu şekildedir:

 • 1.2 litre iç hacim
 • 9 adet pişirme modu
 • Sıcak hava ile pişirme
 • Kokusuz kızartma
 • Sıfır yağ ya da bir kaşık yağ ile kızartma yapma
 • Gecikmeli başlatma
 • Sıcak tutma
 • Çıkarılabilir hazne ve bulaşık yıkasında temizlik
 • 150 adet yemek tarifi olan kitapçık

Tefal’in bu modeli, orijinal modelden biraz daha pahalıdır. Şu an Trendyol’da 2.440 TL ‘den satılmaktadır. Ürüne Trendyol için buradan, kendi web sayfası için buradan ulaşabilirsiniz.

Fritöz Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

Her küçük ev aletinde olması gereken özellikler, fritözde de aranmalı: Güvenilir bir marka, fiyat / performans uyumu, enerji tasarrufu gibi. Tüm bunlara ek olarak iyi bir fritözde şu özellikler olmalı:

 • Kapasite: Daha doğrusu, fritözün hacmi oldukça önemli bir konu. Bazı modeller, enerji tasarrufunu kapasiteden kısarak gerçekleştirir. Buna dikkat edilmelidir. 1 kilo ile 1,7 kilo arasındaki fritöz, ev içi kullanımda yeterli olacaktır.
 • Garanti Şartları ve Kapsamı: Güvenilir markalardan alışveriş yapmak, bu bakımdan önemlidir. Tefal, Arzum, Korkmaz gibi markaların tüm il ve ilçelerde bayileri bulunur.
 •  Yağ miktarı : Bir fritözün ekonomik olması bu bakımdan önemlidir. Yağ miktarı ne kadar azsa fritöz o kadar ekonomiktir. Bu konuda Tefal Actifry bir devrim yaratmıştır.
 • Pişirme Modları: Son zamanlarda, sadece patates kızartmak için fritöz almak pek çok kişi için “gereksiz” gelmektedir. Bunu fark eden üreticiler, sadece kızartma için fritöz üretmemeye başlamıştır. Yeni model fritözler kırmızı ve beyaz et, hamur gibi şeyleri de pişirmektedir. Yani yeni nesil fritözler, tezgah üstü bir fırın gibi kullanılmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu