BanyoDiğer

En İyi Fön Makinesi Markası Nedir?

En İyi Fön Makinesi Markası Nedir? Nereden Alınır?

Saç kurutmak ve saç şekillendirmek için iki ayrı ürün bulunur. Fön makinesi, saç şekillendiricidir. Saç şekillendirmenin en az zararla olması için profesyonel fön makinesi tavsiye edilir. Elbette bu işlem için onlarca marka bulunur. Bu bakımdan en iyi fön makinesi markası ya da markalarının bilinmesi, bütçe kontrolü açısından önemlidir.

Fön Makinesi ile Saç Kurutma Makinesi Arasındaki Fark Nedir?

Saç kurutma makinesi ile fön makinesi, iki ayrı üründür. Genelde birbiri ile aynı zannedilir ama belirgin farkları bulunur. Bu farklar şunlardır:

  • İşlev: Saç kurutma makinesi adı üstünde saçı ıslaklıktan, nemden arındırmak için kullanılır. Fön makinesi saça şekil verir.
  • Motor gücü: Saç şekillendirme işlevine sahip fön makineleri, daha güçlü bir motora sahiptir. Motor devir hızı, saç kurutucularda daha  düşüktür.
  • Kullanım Süresi : Fön makinesi uzun süre kullanıma uygundur, saç kurutma makinesi uzun süre kullanımda motor devri düşük olduğu için fazla ısınır.
  • Ağız Genişliği: Fön makinesinin ağız genişliği fazla değildir. Saç kurutma makinesinin ağız genişliği geniştir. Bunun amacı, saç kurutma makinesinin kısa sürede işlevini tamamlamasını sağlamaktır.

Saç kurutma makinesi ile fön çekilir mi, sorusu en çok sorulan sorular arasındadır. Saç kurutma makinesi ile fön makinesi iki farklı üründür ve bu fark, kullanılan watt yani enerji ile doğru orantılıdır. Saç kurutma makinesinin watt değeri düşük olduğu için bu ürünle saç şekillendirme yapılamaz, yapılsa da verilen şekil çok dayanmaz.

En İyi Fön Makinesi Markası ya da Markaları Hangileridir?

En iyi fön makinesi hangisidir, sorusunun cevabında iki ana unsur bulunur: Yerli markalar ve yabancı markalar. Yabancı markalar, yani ihraç olan ürünler döviz kuruna göre fiyat dalgalanması yaşar. Yerli markalar bu konuda daha avantajlıdır. Bu bakımdan en iyi saç kurutma makinesi 2020 tercihleri yerli markalar üzerinden yapılmaktadır.

Profesyonel fön makinesi fiyatları yelpazesi çok geniştir. Bunun en önemli nedeni döviz kurudur ama diğer nedenler ise fön makinesinin teknolojik özellikleridir. Elbette bu, en iyi fön makinesi en pahalı olan ya da en çok özelliğe sahip olan demek değildir.

Turbobella Fön Makinesi

Turbobella, yerli bir markadır. Bu bakımdan da fiyat konusunda oldukça iddialıdır. Genelde kuaförler, bu markayı tercih etmektedir. 2700 watt Turbobella fön makinesi güncel fiyatı 290.0 TL.dir. 

Dyson

Dyson, Turbobella gibi sadece fön makinesi üretimi yapmaz ama akıllı ev aletleri üretir. İngiltere’de tasarlanan ve üretilen Dyson Saç Şekillendirici güncel fiyatı 2.500 TL’dir. 

Ceriotti Fön Makinesi

Bu ürün, ion teknolojisi kullanır. Yani havdaki elektrik akımını, üfürme esnasında yok eder ve böylece şekillendirme esnasında saçta elektriklenme olmaz. 2200 watt Ceriotti fön makinesi güncel fiyatı 750 TL.dir. 

Parlux Fön Makinesi

Parlux fön makinesi de tıpkı Ceriotti gibi ithal bir üründür. Bu bakımdan fiyatları yüksektir. En düşük fiyat olarak 2100 watt Parlux fön makinesi fiyatı 888 TL’dir. En çok tercih edilen Parlux fön makinesi ise 1.500 TL olup 2400 W motor gücü bulunur.

Elchim Fön Makinesi

Avrupa’da ithal olan bu ürün. sadece fön makinesi ve saç şekillendiricisi üretmektedir. Sense, Classıc, Dress Code, Wall Dryers olmak üzere dört modeli bulunmaktadır. Genelde euro üzerinden fiyatlandırılır ve bu yüzden de döviz kuruna göre fiyat artışı çok sık gerçekleşir.

8th Sense Elchim Fön Makinesi fiyatı : 180 Euro – 1.440 TL

Classıc Fön Makinesi fiyatı : 110 Euro – 900 TL

Dredd Code Fön Makinesi fiyatı : 74 Euro – 800 TL

Wall Dryers Fön Makinesi fiyatı :95 Euro – 750 TL

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu