Mutfak

En İyi Düdüklü Tencere Markası ve Modelleri

En İyi Düdüklü Tencere Tavsiyesi

En İyi Düdüklü Tencere markası için müşteri yorumlarını, firma bilgilerini baz alan bir liste derledik. Bu listeye 2021 düdüklü tencere fiyatları da dahil oldu. Markalara yapılan düdüklü tencere modelleri sıralamasında, en önemli kıstas güvenlik oldu.

Düdüklü tencere, yemeği çok kısa sürede pişiren bir tencere modelidir. Yemeğin kendi buharını içine hapsederek pişiren düdüklü tencereler, buharın gücünü kullanarak yemeği hızlı ve lezzetli bir şekilde pişirir. Elbette, basınç burada anahtar kelimedir.

Düdüklü tencere modelleri çok sevilse çok tutsa da düdüklü tencere patlaması da yaşanmayan bir durum değildir. Bu bakımdan güvenli düdüklü tencere modelleri çıkmaktadır. Tek tuşla açılan, güvenli buhar çıkarması olan düdüklü tencereler bulunmaktadır.

En güvenli düdüklü tencere, markası olan, tencere için kötü ürün kullanamayacak kalitede olanlardır. Bu nedenle, düdüklü tencerenin teknik özellikleri çok önemlidir.

İyi Bir Düdüklü Tencerede Olması Gereken Özellikler

İyi, güvenli bir düdüklü tencerede mutlaka şu özellikler olmalı:

  • Emniyet kilidi: Düdüklü  tencerede basınç olduğu için o basıncı yaratan su buharının kontrollü bir şekilde tahliye edilmesi gerekir. Aksi taktirde patlamaya neden olur.
  • Demir Döküm Malzeme: En iyi düdüklü tencere dökme demirden yapılandır. İçerisinde alüminyum karışım bulunan düdüklü tencereler kesinlikle sağlığa zararlıdır.
  • CE ve TSE Belgesi : Düdüklü tencereler, mutlaka bu belgelere sahip olmalıdır. Bazen outlet adı adında, markaların bu belgelerden geçmeyen ürünleri çok uygun fiyata satılmaktadır. Bu konuda kesinlikle dikkat edilmeli.

En İyi  Düdüklü Tencere Markası ve Modelleri

Türkiye’de satışı olan, yerli ve yabancı karışık markaları şu şekiledir:

Fissler Düdüklü Tencere

Tamamen Alman üretimidir. Alman çeliği kullanıldığı için evladiyelik bir üründür. Bu marka, ilk etapta pahalı gelse de en az 10 yıl düdüklü tencere aldırmayacak kadar sağlamdır.

en iyi düdüklü tencere modelleri

Size Özel Başlıklar

Bu markanın düdüklü tenceresinin lastiği çıkmaktadır. Tencere, düdüklü tencere bulaşık makinesine atılacaksa mutlaka bu lastik çıkarılmalı, makinede değil elde yıkanmalıdır. Ayrıca Fissler’in bu lastiği çok uygun fiyata perakende olarak satışa sunmaktadır. Fissler, kendi web sitesinden satış yapmamakta, bayilik yöntemi ile satış yapmaktadır.

En çok sevilen Fissler düdüklü tencere modelleri ve fiyatları şu şekildedir:

  1. Fissler Vıtaquıck Düdüklü Tencere 4,5 lt fiyatı 1.900 TL.dir.

2. Fissler Vıtavıt Comfort Düdüklü Tencere 6.0 Lt 3.5 Lt : 3.600 TL.dir. Bu modelde iki adet düdüklü kapağa uygun tencere, bir de buharda pişirme aksesuarı bulunmaktadır. Yani bu fiyat aslında iki tencere içindir.

  • Fissler Trendyol sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
  • Fissler HepsiBurada sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Tefal Düdüklü Tencere Modelleri

Tefal’in öne çıkan iki düdüklü tencere modeli bulunmaktadır:

  1. Tefal P2530739 Secure 5 Neo V2 Düdüklü Tencere: Tencere 6 litre kapasiteye sahiptir. Aynı zamanda 4 litrelik modeli de bulunmaktadır. Tüm ocak çeşitlerinde kullanıma uygundur. Özel lastiği ve basınç kontrol sistemi bulunmaktadır. Tefal’in kendi sitesinde ve bayiilerde satışı yapılmaktadır. Şu an en uygun fiyat 780 TL.dir. 
  2. Tefal Nutricook 4 Pişirme Programlı Düdüklü Tencere: Tefal’in en sevilen düdüklü tenceresidir. Dört farklı pişirme seçeneği bulunur. Buharı teknolojisini bir adım öteye götürmüş ve yiyecekleri en az vitamin  kaybı ile pişirme yöntemini bulmuştur. Bu bakımdan Tefal’in en çok tutan düdüklü tencere modelidir. Ayrıca buharda pişirme aksesuarı da yanında hediye olarak verilmektedir. Tefal Nutricook 4 Pişirme Programlı Düdüklü Tencere fiyatı 1.200 TL.dir. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu