Genel

En İyi Çamaşır Makinesi Markası

En İyi Çamaşır Makinesi Markası ve Modelleri Nelerdir?

Çamaşır makinesi, evin en temel eşyalarındandır. İyi bir çamaşır makinesi ise kıyafetlerin, ev tekstil ürünlerinin uzun ömürlü olmasını sağlayarak iktisat sağlamaktadır. Her şey de olduğu gibi çamaşır makinesinde de iyi modeller, iyi markalardan çıkmalıdır. En iyi çamaşır makinesi markası nedir? Neden en iyisi bu markadır, soruları bu nedenle önemlidir.

En iyi çamaşır makinesini belirlerken tüketici odaklı bazı ölçütler bulunur. Bunlar, tüketici güven raporu olarak her yıl yayınlanır. En iyi çamaşır makinesi markası da tüketicilerden gelen yorumlara göre belirlenir. Üniversiteler ya da dernekler veya hepsi, bu markalara ödül, plaket verirler.

Çamaşır Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler Nelerdir?

Çamaşır makinesi alırken dikkat edilecek ölçütleri önceden belirlemek, daha sağlıklı bir alışverişe imkan sağlayacaktır. Bu bakımdan öncelikle ihtiyaçları belirlemek gerekir. Örneğin WİFİ ile uzaktan kontrol edilecek bir çamaşır makinesine ihtiyaç mıdır ve ihtiyaç varsa bu özellik için ne kadar bütçe ayrılması gerekir.

Çamaşır makinesi alırken dikkat edilmesi gereken şu şekildedir:

Kapasite

Tek yaşayan birisinin kullanabileceği çamaşır makinesi 2 ya da 4 kg iken, çekirdek bir ailenin ihtiyacı olan makine 6 ila 8  kg arasında, geniş bir ailede yaşayan birisi için 8 ila 12 kg arasındadır. Makinelerin kapasitesi, ücretlerini doğrudan etkiler. Bu bakımdan hangi kapasitenin ihtiyaç olduğu belirlenmelidir.

Enerji Sınıfı / Enerji Tasarrufu

A+ ya da A+++ hem çevre hem de bütçe dostudur. Bu enerji sınıfları, su kullanımları için de geçerlidir. İyi bir çamaşır makinesinden en az enerji harcayarak en iyi verim edinilir.

Devir / Sıkma Performansı

Bugün üretilen tüm çamaşır makineler, 600 ila 1400 devir arasındadır. Bazı çamaşır makinesi modellerinde devir ile çamaşır türü ayarlanır ama her zaman aynı tür çamaşır birlikte yıkanamayabilir. Bu durumda, en iyi devir en fazla 1200 devirdir. 1.000 devir bir makine de iş görmektedir. Ayrıca yüksek sıkma performansı, kıyafetlerin çabuk yıpranması demektir.

Size Özel Başlıklar
Garanti Süresi

Beyaz eşyaların garanti süresi genelde 2 yıldır ama iyi markalar, düşük fiyatlarla garanti süresini uzatmaktadır. Çamaşır makinesinde ise en önemli garanti, eşyanın kalbi olan motor garantisidir. Motoru 10 yıl garanti olan ve garanti süresi uzatılabilen markalar tercih edilmelidir.

Program Sayısı

Program sayısı çamaşır makinesinin fiyatlarını etkileyen en önemli unsurdur. Genelde çok programlı olan makineler tercih edilse de burada da ihtiyaç devreye girmektedir. Örneğin ipek bir elbiseniz yoksa ipek / hassas yıkama modlu makine, işinize yaramayacaktır. Genelde yaz için kısa programı olanlar ve yorgan – perde modu olan makineler, yeterlidir.

En İyi Çamaşır Makinesi Markası Nasıl Anlaşılır?

En iyi çamaşır makinesi, yukarıda sayılan ölçütlere uygun olan, fiyatı makul seviyedeki makinelerdir. Genelde yerli pazarda, bu ihtiyaçları karşılayan markalar bulunmaktadır.

En iyi çamaşır makinesi, ayrıca en iyi ve hızlı servis ağına sahip olandır. Bu bakımdan çamaşır makinesi seçerken bulunduğunuz şehirdeki servis ağını internet üzerinden kontrol etmelisiniz. Her markanın, internet sitesinde bu hizmet bulunmaktadır.

 

2020 Yılının En İyi Çamaşır Makinesi Siemens Olarak Seçildi

Çamaşır makinesi konusunda tüketicilerin 2020 yılındaki tercihi Siemens oldu. Siemens markası ile birlikte Bosh, Profilo, Miele ve Arçelik en çok tercih edilen çamaşır makinesi markaları olarak sıralanmaktadır.

Siemens Çamaşır Makinesi Özellikleri

Siemens, verimli bir yıkamayı en az enerji ile sağlamaktadır. Her sene, yeni bir model çıkarması da önemlidir. Tüketicilerin yorumuna göre Siemens marka çamaşır makineleri kullanımı, ürün ne kadar teknolojik olursa olsun oldukça kolaydır. Özetlerse Siemens, şu konularda başarılı olduğu için en iyi çamaşır markasıdır:

  • Tasarım
  • Kullanım kolaylığı
  • En verimli yıkama
  • En az enerji
  • Teknolojiyi verimli kullanma
En Çok Satan Siemens Çamaşır Makinesi Hangileri ve Güncel Fiyatları

Siemens markasının en çok tercih edilen çamaşır makinesi modelleri ve 2021 en düşük fiyatları şu şekildedir:

  1. Siemens WG52A2X0TR A+++ 1200 Devir 10 kg.  : 3.798 TL
  2. Siemens WG54A2X0TR A+++ 1400 Devir 10 kg. : 4.080 TL
  3. Siemens WM12T581TR A+++ 1200 Devir 9 kg. : 3. 830 TL
  4. Siemens WG42A1X0TR A+++ 1200 Devir 9 kg. : 3.600 TL
  5. Siemens WM12TS80TR A+++ 9 Kg 1200 Devir. : 3.750 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu