Mutfak

En İyi Buzdolabı Markası Nedir?

En İyi Buzdolabı Markası ve Modeli Nedir?

Buzdolabı, bir evin olmazsa olmazıdır. Özellikle günümüzde, buzdolabı olması yeterli değil, iyi bir buzdolabı markası olması gerekmektedir. Bu bakımdan en iyi buzdolabı markası nedir, sorusu her zaman sorulan bir sorudur.

Sadece buzdolabı üreten bir marka bulunmamaktadır. En iyi buzdolabı markalarının hepsi, elektronik eşyaların pek çoğunu da üretmektedir. Yaygın görüşe göre, bir markasının herhangi bir teknolojik ürünü iyi olduğunda buzdolabının da iyi olduğu düşünülmektedir. Ancak bir marka çok iyi bir ütü üretiyor diye en kaliteli buzdolabını üretmek durumunda değildir.

Buzdolabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yerli – yabancı pek çok marka buzdolabı üretmektedir. Öyle ki bugün Türkiye’de buzdolabı üreten yüzden fazla marka bulunmaktadır. Peki buzdolabı seçerken nelere dikkat etmeliyiz, en iyi buzdolabı modeli hangisidir?

İyi bir buzdolabı, sizin ihtiyaçlarınızı eksiği ya da fazlası olmadan, tam olarak karşılayan bir beyaz eşya demektir. Ayrıca çevreyi koruyan bir teknoloji ile çalışması elzemdir. Çevreci bir teknolojiye sahip olan beyaz eşya, sadece çevre için değil bütçeniz için de önemlidir. Tüm bunlar göz önüne alındığında iyi bir buzdolabının dört kıstası bulunur:

  • Enerji Sınıfı
  • Buzdolabı Türü / Tipi
  • Buzdolabı Rengi
  • Hacmi

Enerji Sınıfı
İyi bir buzdolabının enerji sınıfı en az A+ üstü olmalıdır. A+ sınıfının ilerisi, A++, A+++ olarak devam etmektedir. “Artı” ibaresi ne kadar fazla ise enerji o kadar verimli kullanılıyor demektir.

En iyi buzdolabı markası için enerji sınıfları
En iyi buzdolabı markası için enerji sınıfları
Buzdolabı Türü / Tipi

Buzdolapları çeşitlendikçe yeni dolap çeşitleri ortaya çıkmaya başladı. Tek kapılı, çift kapılı, buzluğu aşağıda / yukarıda, gardırop tipi, kombi tipi gibi. Bu beyaz eşya teknolojisinde, tek ölçüt evinizin ihtiyacı olacaktır. Ama hangi buzdolabı çeşidi olursa olsun, no-frost olması tavsiye edilmektedir.

en iyi buzdolabı modeli

Buzdolabı Rengi

Buzdolapları sadece gri ve beyaz olarak üretilmekteydi. Günümüzde bu renk çeşitleri daha fazla olmayı başladı: İz bırakmayan teknoloji ile inoks, klasik sevenler için beyaz, ankastre seti ile uyumlu olsun diyenler için gri renk… Bu renkler, buzdolabının çalışma performansını olumlu ya da olumsuz şekilde etkilememektedir. Bu bakımdan renkler, buzdolabı kalitesini etkilememektedir.

Size Özel Başlıklar

Buzdolabı Hacmi

Buzdolabı hacmi 60 litreden 800 litreye kadar üretilmektedir. Kişi başı aylık tüketimin 100- 120 litre arası olduğu düşünüldüğünde dört kişilik bir ailenin sahip olacağı buzdolabının tüketim hacmi 400 – 500 litre olmalıdır.

2020 En İyi Buzdolabı Markası Nedir?

Şu an hem Avrupa’da hem de Türkiye’de buzdolabı konusundan en çok tercih edilen üç marka bulunmaktadır:

  1. Siemens
  2. Altus / Arçelik
  3. Samsung

En İyi Siemens Buzdolabı Modeli Hangisidir?

Siemens, Alman teknolojisini kullanan bir firmadır. Dünya çapında üretim zinciri kuran ve her ülkeye göre üretim tekniği ve modeli geliştirmektedir. Ülkemizde 5 bin TL ve üstü Siemens buzdolapları ihraç edilen modellerdir.

Siemens, akıllı ev teknolojileri ile dijital kullanım  sağlamaktadır. Motor garantisi olan bu buzdolabı markası, ayrıca çok güçlü bir servis ağına sahiptir. Pek çok buzdolabı, Eco Mod, Süper Mod gibi seçeneklere sahiptir. Buzlanma yapmayan Siemens buzdolaplarının en düşük enerji sınıfı A+ sınıfıdır.

2021 En Çok Tercih Edilen Siemens Buzdolabı Modeli

Siemens, üst segment beyaz eşya üreten bir firmadır. Namıdiğer evladiyelik buzdolaplarının adresidir. İlk başta ürün pahalı gelse de ciddi bir zaman hiç buzdolabı almamak, ürünlerin uzun süre taze kalması fiyatı amorti edecektir.

Siemens KA93NVL30N A++ 560 lt Çift Kapılı Gardırop Tipi Buzdolabı Inox

Siemens KA93NVL30N A++ 560 lt Çift Kapılı Gardırop Tipi Buzdolabı İnox

Bu model, çift kapılıdır. XXL hacme sahip olmakla birlikte eşit ve dengeli ısı dağılımı bulunur. Super Cool özelliği meyve ve sebzelerinin raf ömrünü en az 14 gün arttırmaktadır. Buzdolabı, enerji konusunda 100 watt değerinde bir ampul kadar enerji harcamaktadır.

Siemens KA93NVL30N A++ 560 lt buzdolabının 2021 güncel fiyatı 12.350 TL’dir.

2021 En Çok Tercih Edilen Samsung Buzdolabı Modeli

Teknolojiden uzak kalmayayım ama fiyatı da uygun olsun diyenlerin tercihi Samsung, Güney Kore ürünüdür. Son teknolojiyi kullanan Samsung, rahatlığı ve tasarrufu önemsemektedir.

Samsung Beyaz Buzdolabı Rt43k6000ww/tr A+++ Kombi Tipi

En iyi buzdolabı  markası

Beyaz olarak üretilen buzdolabı, 440 litre hacme sahiptir. Çift kapılı olan ürün, enerji tasarrufu konusunda bir ampul kadar enerji harcamaktadır. No-Frost olan buzdolabı, üç yıl Samsung garantisi altındadır.

Samsung Beyaz Buzdolabı Rt43k6000ww/tr A+++ Kombi Tipi buzdolabının 2021 güncel fiyatı 3.890 TL’dir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu