Mutfak

En İyi Blender Markası Nedir?

En İyi Blender Markası ve Modelleri Nelerdir?

En iyi blender markası nedir sorusunun cevabı üç faktöre göre yapılmaktadır. Bu üç faktör ve fiyat ürünün değerini en iyi gösteren unsurlardır. Genelde en iyi blender markaları bu unsurlara dikkat edilerek seçilir.

Blender markalarından sadece blender üreten bir marka bulunmamaktadır. En iyi blender markası aynı zamanda küçük ev aletleri de üretmektedir. Genelde fiyat ve garanti süresi markanın kimliğini, niteliğini belirlemektedir.

Blender Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 3 Faktör

Blender alırken üç ölçütü kendi ihtiyaçlarınıza göre belirlerseniz en uzun ömürlü blender markasını, modelini bulabilirsiniz. Ancak bu durum, ev tipi blenderlar için geçerlidir. Profesyonel ürünler, bu kategorilerinden başka ölçütlere sahip olabilir.

 • Bıçak Tipi : En iyi blender markası, paslanmaz çelik bıçak kullanır. Buna dikkat edilmesi gerekir. Bazı markalar, bıçak yerine sadece çelik kullanılır ve motor gücünü yüksek tutarak hem güvenli bir kullanım sağlar hem de bıçağın körelme durumunun önüne geçer.
 • Fonksiyonlar: Blender denilince akla doğrama, parçalama görevleri gelir. Bugün farklı aparatlarla bu işlevlere ek olarak rendeleme, pişirme, soyma, sıkma işlemleri de eklenmiştir. Fonksiyon çoğaldıkça fiyat da artacaktır.
 • Güç : Güç, fonksiyona göre değişmektedir. Çok fonksiyonlu doğrayıcılar, 1000 w ile 2000 w arasında değişmektedir. Sadece smoothie ya da meyve suyu yapanlar ise 300 w ile 500 w arasında değişir. Güçlü blender seçmek, zamandan tasarruftur ama harcanan enerji de bir o kadar fazla olacaktır.

En İyi 5 Blender Markası

Küçük ev aletlerinde hem yerli üretim hem de yabancı üretim oldukça fazladır; haliyle rekabet de vardır. Bu en iyi 5 blender markası listesi, kullanıcı yorumlarına göre oluşturulmuştur.

En düşük fiyattan en yüksek fiyata göre en iyi 5 blender markası şu şekildedir:

  1. Vestel Ziyafet Pişirici 1200 W : 1.800 TL
  2. Braun MultiQuick 7 El blenderi MQ 785 Patísserie Plus – 1.120 TL
  3. Fakir Mr Chef Quadro Blender : 450 TL
  4. Sinbo Blender Seti 1000W : 219 TL
  5. Philips Hr2602/90 Daily Collection Smoothie  Mini Blender: 320 TL

Vestel Ziyafet Pişirici 1200 W

en iyi blender markası

Vestel Ziyafet, sıcak ve soğuk yemek yapmayı çok kolay hale getiren bir ürün. Çorba yapmak için malzemeleri ve suyu hazneye atıp pişirme programı yapmak yeterli . Aynı keza, puding, supangle gibi tatlıları da neredeyse hiç çaba sarf etmeden yapabilirsiniz. Vestel Ziyafet Blender’ın bir diğer özelliği ise buharda pişirme yapabilmesi.

 

Size Özel Başlıklar

Bıçak Özelliği / Tipi : Çelik

Hazne : 1750 ml ya da 1,75 l

Aşamalar/Özellikler / Fonksiyonlar : 7 farklı pişirme modu, doğrama, parçalama; sıcak ve soğuk pişirme yapabilme

Güç : 1500 w

Garanti Süresi / Uzatılabilen Garanti Süresi : 2 yıl

Buz Kırma Özelliği: Var

2020 Vestel Ziyafet Pişirici 1200 W en uygun fiyatı :  1.800 TL

Ürünün tek eksi özelliği motorunun güçlü olması dolayısıyla gürültülü çalışması. Bu nedenle en sessiz blender hangisi sorusunun cevabı kesinlikle Vestel Ziyafet değil. Ama fonksiyonları ve yemeği pratik hale getirmesi bu durumu çok da büyük sorun haline getirmiyor.

Braun MultiQuick 7 El blenderi MQ 785 Patísserie Plus

en iyi blender markası braun

Braun MultiQuik blender setidir ve Türkiye’de en çok tutulan Braun blender serisidir. Genelde blender setine büyük bütçeler ayırmayan ama set isteyenlerin ilk tercihidir. Braun ve bu set gibi diğer setlerin en kötü özelliği sıçratma olmasıdır. Braun bu sorunu Powerball teknoloji ile çözmüştür, bu blender setinin hiçbir fonksiyonu kendi kabında işlem gördüğü taktirde sıçratmamaktadır.

Bıçak Özelliği / Tipi : Çelik

Hazne : 350 ml

Aşamalar/Özellikler / Fonksiyonlar : Doğrama, parçalama, karıştırma, rendeleme, dilimleme, smoothie, çırpma

Güç : 750 w

Garanti Süresi / Uzatılabilen Garanti Süresi : 2 yıl

Buz Kırma Özelliği: Var

2021 Braun MultiQuick 7 El blenderi MQ 785 Patísserie Plus fiyatı : 1.120 TL

Braun blender setinin eksi yanı kullanılan plastiğin çok kaliteli olmaması. Duruşu ne kadar şık olursa olsun, elinize aldığınızda hafif gelebilir. Ama buna rağmen, havuç, patates gibi sert ürünleri rendelemek ya da parçalamak da sorun çıkarmamaktadır.

Fakir Mr Chef Quadro Blender

en iyi blender markası

Ürün, uygun fiyatlı ve çok fonksiyonlu olması ile dikkat çekiyor. Fakir Mr Chef Quadro Blender seti olarak satışa sunuluyor ve kırmızı renkli. Kullanıcı yorumlarına bakıldığında, ergonomik olması en önemli tercih nedeni.

Bıçak Özelliği / Tipi : Çelik

Hazne : 1500 ml doğrayıcı, 900 ml ölçü kabı

Aşamalar/Özellikler / Fonksiyonlar : Doğrama, parçalama, karıştırma, dilimleme, rendeleme

Güç : 1000 w

Garanti Süresi / Uzatılabilen Garanti Süresi : 2 yıl

Buz Kırma Özelliği: Var

2020 Fakir Mr Chef Quadro Blender en uygun fiyatı450 TL

Fakir Mr Chef Quadro Blender seti, olduğu yere sıkıca tutunmasını sağlayan kaymayı önleyicisi plastik altlığa sahip. Bu da olası kazaları, dökülmeleri önleyen önemli bir ayrıntı. Fakir Mr Chef Quadro Blender seti fiyatı ve özellikleri şu şekilde:

Arzum Shake’n Take Smoothie Blender 300 W

Arzum blender setlerinin yanında, sadece smoothie ve meyve suyu yapmak için özel olarak blender tasarladı. Kişiye özel bu blender serisi aynı kapta hazırlama ve taşıma olanağı sunmaktadır. Müşteri yorumları, ürünün tam bir fiyat performans ürünü olduğu konusunda hemfikir.

Bıçak Özelliği / Tipi : Çelik

Hazne : 570 ml

Aşamalar/Özellikler / Fonksiyonlar : Doğrama, parçalama,

Güç : 300 w

Garanti Süresi / Uzatılabilen Garanti Süresi : 3 yıl, istenirse 5 yıl uzatılabilir

Buz Kırma Özelliği: Var

2021 Arzum Shake’n Take Smoothie Blender Fiyatı: 250 TL

Arzum blender smoothie yapma ve taşıma modellerinde tek tercih bu ürün değildir. Arzum’un bu blender çeşidi bir seridir. Fiyat aralığı ise en fazla 900 TL  en az 250 TL’dir. Fiyatı değiştiren unsur genelde motor gücü ve yanında yedek olarak verilen bardağıdır.

Sinbo Blender Seti Beyaz

Sinbo küçük ev aletleri konusunda çok başarılı bir markadır. Özellikle, fiyat /performans açısından en iyi küçük ev aleti markasıdır.  Bu ürün ise, çok fazla blender kullanmayan, çok lazım olduğunda çıkarmak isteyen kişiler için idealdir.

Bıçak Özelliği / Tipi : Çelik

Hazne : 600 ml

Aşamalar/Özellikler / Fonksiyonlar : Doğrama, parçalama, çırpma

Güç : 400 w

Garanti Süresi / Uzatılabilen Garanti Süresi : 2 yıl

Buz Kırma Özelliği: Tavsiye edilmez

 

Önemli Not

Her ne kadar üreticiler blender parçaları bulaşık makinesinde yıkanır dese de bu ürünün ömrünü kısaltmaktadır. Doğrusu, blender parçalarını sıcak olmayan, çeşmeden akan su ile yıkamak, hemen durulayıp kaldırmaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu