Mutfak

En İyi Bıçak Seti ve En İyi Bıçak Markası

En İyi Bıçak Markası Hangileri?

En iyi bıçak seti nelerdir, sorusunun cevabını sizin yerinize cevapladık. En iyi bıçak modelleri, bıçakların set içeriği ve fiyatlarının olduğu listede bıçak seti yorum yapanların görüşlerini baz aldık.

Türkiye, bıçak konusunda dünyaca ünlü markalara sahip. Bunun yanında, büyük markalar da bıçak setleri çıkarmakta. Elbette akıllara en meşhur bıçak nerenin sorusu da gelecektir. Türkiye’nin en meşhur bıçakları Yatağan ( Denizli) ve Sürmene ( Trabzon)’dan gelmektedir. Bu bıçaklardan özellikle Sürmene bıçakları, farklı markalar aracığıyla hem dünyanın hem de Türkiye’nin her yerine ulaştırılmaktadır.

Dünyadaki en meşhur bıçaklar ise Almanya’dan çıkmaktadır. Alman bıçaklarından sonra İsveç bıçak markaları gelmektedir.

En İyi Bıçak Seti Tavsiyeleri: Yerli ve Yabancı Markalar

Kuşkusuz en iyi bıçaklar şeflerin kullandıkları bıçaklarıdır. Bu bakımdan, listenin başında şef bıçağı markaları gelmektedir. Bu da Türk bıçak markası Pirge’dir.

Pirge Şef Bıçakları

Pirge, 1879 yılından bu yana, sadece bıçak üretmektedir. Marka, Osmanlı – Rus savaşına kadar giden Balkanlı usta İsmail Usta’dan bu yana, usta – çırak ilişkisi ile devam eden ile inşa edilmiştir. Pirge’nin bu kadar tutulmasının en önemli nedeni, keskinliğidir. Zaten Pirge, Almanya’da bileme makinesi getiren ilk markadır.

en iyi bıçak seti

Tam 140 yıldır bıçak üreten Pirge, bugün kendi web sayfaları üzerinden hizmet vermektedir.

Ek olarak, Pirge bıçak bileme hizmeti de vermektedir. Ayrıca hem kendi markalarının bıçak bilemesi hem de başka markaların bıçak bileme servisi bulunmaktadır. Pirge marka bıçak bileme hizmeti bıçak başına 5 TL, diğer markaların bıçak bileme hizmeti bıçak başına 10 TL’dir.

Size Özel Başlıklar

Pirge bıçakları kasap bıçakları, kıyma makinesine ihtiyaç duydurmayacak kadar fazladır. Ancak, bunun için kasap bıçakları ya da Kurban Bayramı setlerine göz atmalısınız.

Pirge Markasının Olumlu Yanları
 • Türk markası olması, ulaşılabilir olmasını sağlamıştır.
 • Bileme hizmeti vermesi üstelik bunu gerçekten uygun bir fiyatla yapması önemli bir artıdır. 70 TL’den başlayan bıçaklar bulunmaktadır.
 • Pirge bıçakları “Şef bıçağı fiyatları uçuktur” algısını tamamen yıkmaktadır.
 • 11 adet bıçak tipi, 7 adet sap materyali seçme şansı bulunur.
Pirge Markasının Olumsuz Yanları

Pirge müşteri yorumlarında olumsuz bir yorum bulunmamaktadır.

En iyi bıçak seti

En çok tercih edilen Pirge bıçak seti ( ev tipi) Pirge Maaster Cheef – Ecco Çantalı 5’li Bıçak Setidir. Ürünün fiyatı 314 TL’dir. 

Wusthof Bıçakları

Adından da anlaşılacağı üzere Alman bıçak markası Wusthof, aslında sadece bıçak üretmemektedir. Marka, makas, konserve açacağı, kesme tahtası gibi çelik ile ilgili olan her mamulü üretmektedir. Bunun amacı da, Wusthof markasının aslında meşhur Alman çeliği üreticisi olmasıdır.

Wusthof, Türkiye’ye bayii usulü satış yapmamaktadır. Amazon, Trendyol gibi pazar yerlerinden satış kanalı oluşturmaktadır. Elbette bu durumun olumsuz yanları bulunmaktadır.

Wusthof Markasının Olumlu Yanları
  • Alman çeliğinin en iyi versiyonudur.
  • Yenilikçi bir bakış açısı bulunur.
  • Çok uzun ömürlüdür.
Wusthof Markasının Olumsuz Yanları
 • Türkiye’de bayii bulunmaması marka ile oluşan sorunlarda satıcı ile iletişime geçmek olumsuz bir özelliktir.
 • Pirge gibi, kolay ulaşılabilir bir marka değildir.
 • Avro üzerinden etiket belirlendiği için fiyatları oldukça yüksektir.

Wusthof markası için en güvenilir satış noktası Amazon’dur.

Sürbisa Bıçak Markası

Sürbisa Trabzon merkezli bir bıçak markasıdır. Tüm ürünlerine 10 yıl garanti vermektedir. Markanın en çok tercih edilen bıçak seti Sürbisa 61500e Mutfak Bıçak Setidir. Bu set içinde şunlar bulunur:

 • Kasap bıçağı
 • Üç adet mutfak bıçağı
 • Altı adet sebze bıçağı
 • Bir tane ahşap kütük ( muhafaza için )

Toplam 10 adet, ayrıca bıçakları saklamak için ahşap kütük bulunan setin fiyatı 630 TL’dir. Ürünü buraya tıklayarak, kendi internet sitelerinden alabilirsiniz.

Editör notu: Sürbisa bıçakları, kaliteli bir markadır ama Pirge kadar ürünlerine özen gösteren bir marka değildir. Garanti, ürünün doğru kullanıldığı taktirde geçerlidir, müşteri hizmetleri telafi konusundan uzlaşmacı bir tavır takınmamaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu