DiğerEv Dekorasyonu

En Çok Tutulan İç Cephe Boya Markaları

En çok tutulan iç cephe boya markaları ülkemizde Filli boya, Marshall, Dyo ve Polisan olarak bilinmektedir. Renklerin evlerinizdeki önemleri nelerdir ve nasıl renk seçimi yapılmalıdır biraz bunlardan bahsetmek istiyoruz. Evlerinizdeki tüm dekorasyonu tamamlayacak olan şey duvarlarınızın renkleridir. Sade beyaz demode olduğundan kırık beyaz, gri tonları, toprak tonları ya da odalarda açık kırmızı tonları en çok tercih edilen renklerde başa gelmektedir. Koyu renklerin artık eskisi kadar çok kullanılmadığını görebiliriz.

Bebek ve çocuk odaları nda renkli boyalar kullanımı tercih edilirken ebeveyn odası ve salonlarda açık renklerin en güzel tonları kullanılıyor. Renk seçimi yaparken dikkat etmeniz gerekenler, renkler çevredeki etkenlere göre farklı algılanmaktadır. Sabah, öğlen ve akşam güneş ışığının geliş açısına göre renkler farklı algılanabiliyor. İç cephelerde ışık kaynağının çeşidi, odalardaki eşyaların konumu ve renkleri renk değişiminde büyük etkenlerden biridir. Evinizin konumu renk seçiminde önemlidir, eviniz üst katlarda ise renk seçimine dikkat etmeniz gerekmektedir. Odanızın ışık alma durumu ve eşyaların renkleri renk değişiminde en büyük etkendir. Renk seçimi ni renk kartelalarından küçük boyutlarda beğeniyorsunuz.

Evinize gittiğinizde beğendiğiniz rengi duvarlarınızda kullandınız ama renk farklı geldi size, bunlar ışık eşya ve göz yanılması ndan kaynaklanmaktadır. Boyanızı makineden yaptırıyorsanız, karteladan beğendiğiniz rengi arkadaşlar yaptığı zaman makineden yapmış olduğu rengi renk kartelası üstündeki renge damlatmasını isteyin, renginizin kartela üstündeki renk ile birebir aynı olması içinizi rahatlatacaktır. Renge alışmanız bir kaç gün sürebilir.

Markaların Renk Kartelaları Ve En Sevilen İç Cephe Renkleri

1-Filli Boya Renk Kartelası

filli boya en çok tutulan renkleri

Filli boyanın iç cephe renklerinden son zamanlarda en çok satış yapan, en beğenilenleri Lületaşı – Kum Beyazı – Dağ Kristali olarak belirlenmiştir.

2-Dyo Boya Renk Kartelası

dyo iç mekan renk kartelası

Dyo renk kartelasında öne çıkan renkler ise Alaçatı – Alüvyon – Begonya dır.

3-Marshall Boya Renk Kartelası

marshall 2021 renk kataloğu

Size Özel Başlıklar

Marshall markasında açık renk tonları olarak sizler için belirlediğimiz renkler Damla Sakızı – Badem Ezmesi – Tranquil Dawn dır. Açık tonlarda renkler tercih ediyorsanız bu renkler sizlere fikir verebilir.

4-Polisan Boya Renk Kartelası

polisan iç cephe renk kataloğu

Polisanın evinizi ısıtacak renklerinden sizler için seçilenler ise Karizmatik Krem – Romans – Masum Beyaz renkleridir.

En çok tutulan iç cephe boya markaları ve renkleri nelerdir?

Uyku problemi yaşayanlarda yatak odası duvar renklerinde koyu renkler tercih edilebilir. Eviniz giriş katta ise ve ışık almıyor ise açık renkleri tercih etmelisiniz. Dört farklı marka nın kalite sıralaması yapılmadan en çok satan renkler inden üçer adet sizlere hazırladık. Markaların hepsinde açık tonların yoğun ilgi gördüğüne ve moda haline geldiğine bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu