Diğer

Düzenli Ev Görünümü

Düzenli ev görünümü birçok kişinin hayalidir. Ancak ne kadar düzenlersek düzenleyelim, bir türlü hayal ettiğimiz mükemmel görüntüyü yakalayamayız. Birkaç ufak tüyo ile birlikte düzenli ev görünümüne ulaşmak artık daha kolaydır. Bu sayede daha iç açıcı bir ev elde edebilir huzurlu bir şekilde oturabilirsiniz.

Düzenli Ev Görünümü

Dağınık ya da kirli gözüken ev dekorasyonları, oldukça itici durur ve içinde durmak istemeyiz. Enerjimizi düşünür ve mutsuz bir ortam oluşturur. Bu nedenle her zaman temiz gözüken evlere sahip olabilir ve yüksek enerjili bir ortam elde edebilirsiniz. Düzen işi sanıldığı gibi omuzlara binen bir yük değildir. Bazı küçük detaylar ile her zaman temiz bir ev görünümü yakalamak mümkündür.

Düzenli Ev Görünümü

Antrede Az Eşya Bulundurun

Bir eve girdiğiniz ilke anda antreyi görürsünüz. Kalabalık olan bir alan her zaman dağınık bir görünüm verir. Bu nedenle antrede az eşya bulundurun ve girişte ferah bir ortam elde edin. Vestiyerlerinizin kapaklarını her zaman kapalı tutun ve evin içerisindeki ayakkabı görüntüsünü ortadan kaldırın.

Düzenli Ev Görünümü

Lavabo Temiz Olsun

Mutfağa girildiği anda ilk önce bulaşıklar göze çarpar. Bulaşıklardan lavaboya dökülen yemek artıkları oldukça çirkin bir görünüme neden olacaktır. Lekeler nedeni ile mutfağın her alanı pis gibi duracak ve istenilen düzenden uzaklaşılacaktır. Bunun için mutfaktaki bütün eşyalar düzenli bir şekilde yerinde durmalıdır. Eğer geniş bir tezgahınız yok ise küçük ev aletleri dolaplarda durmalı ve kullanım anında ortaya çıkartılmalıdır.

Düzenli Ev Görünümü

Size Özel Başlıklar

Eşyalarınızın Yeri Belli Olsun

Bir evin düzenli olmasının ilk adımı her eşyanın belirli bir yere sahip olmasından geçer. Eşyalarınızın yeri belli olsun ve her eşya kullanıldıktan sonra yerine kaldırılsın. Bu alışkanlığı aileniz ile birlikte hayata geçirirseniz düzenli bir ev hayal olmayacaktır.

Düzenli Ev Görünümü

Planlı Temizlik Yapın

Temizlik için belirli günler belirleyin ve haftanın belirli günlerine temizliği yayın. Böylelikle her gün az iş yapacağınız için yorulmamış olacaksınız. Belirli günleri, belirli işler için ayırdığınızda o işleri yapacak ve her an temiz bir ev yakalayacaksınız. Eğer bir işiniz çıkar ise planınızı ertelemeyin, temizliği erkenden yapın ve düzeniniz aksamasın.

Galeri

Düzenli Ev Görünümü Düzenli Ev Görünümü Düzenli Ev Görünümü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu