Ev Dekorasyonu

Duvar Tasarımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Duvar tasarımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler, incelenecek olduğu zaman birçok püf nokta ön plana çıkacaktır. Evlerden ofislere, dış cephelerden okullara kadar birçok alanda yapılacak duvar tasarımları sırasında ortamlara uygun olmasına özen göstermek gerekir. Dar alanları daha geniş göstermekten, karanlık alanları daha aydınlık göstermeye kadar birçok alanda etkisi bulunur. Bu yüzden tasarımlar yapılırken oldukça dikkatli olmak gerekir.

Duvar Tasarımı

Dış Cephe Duvar Tasarımları

Duvar tasarımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler içerisinde yer alan bir diğer detay ise dış cephe duvar tasarımıdır. yapılırken genel olarak minik taşların yer aldığı ya da aynalı modeller tercih edilir. Bu modeller yağmur yağdığı zaman otomatik bir şekilde kendini temizler. Yeniden boyama ya da sıva gibi işlemler gerektirmez. Hem temizlik açısında birçok avantaj sunuyor hem de insanların maddi anlamda ek bir masraf yapmasına gerek kalmıyor.Duvar Tasarımı

Tasarım yaparken sadece bu noktaları da gözler önüne almamak gerekir. Bir yandan da tasarımlar sırasında çevre ile olan uyumlarına dikkat etmek gerekir. Bir alanda dış cephe duvar tasarımı yapılırken hepsi taşlar ile yapılmış sadece bir bina aynalı olarak yapılırsa o alan çok dikkat çekecektir. Bu durum da gözlere batmasına neden olur. Hal böyle olunca çevrede olan binalar ile uyumlarına dikkat ederek tasarım yapmaya özen göstermek gerekir.

 

Duvar Tasarımı

Dar Alanları Geniş Gösteren Duvar Tasarımları

Duvar tasarımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler sırasında belirli noktalar gözler önüne alınırsa birkaç püf noktaya özen göstermek gerekir.

  1. Boydan boya ayna

Dar alanların duvar tasarımı sırasında aynalar tercih edilebilir. Aynaların yer aldığı duvarlar o alanın tam iki katı kadar boyda gösterecektir. Bu yüzden duvar tasarımını boyalı yapmak yerine aynalı olarak tercih etmek daha uygun olacaktır.

Size Özel Başlıklar
  1. Kabartmalı modeller

Kabartmalı modeller her ne kadar alanları daha dar gösterir diye düşünülüyor olsa bile olay pek de öyle değildir. Açık renklerden tercih edilen kabartmalar ile yapılan tasarımlar alanların daha geniş gözükmesine yardımcı olacaktır.

Duvar Tasarımı

  1. Duvar kağıt kullanımı

Duvar kağıt tercihi sırasında açık renkler ile tasarım yapılmalıdır. Bir yandan da iç içe geçen modeller alanların daha geniş olmasını sağlayacaktır.

Galeri

Duvar Tasarımı Duvar Tasarımı Duvar Tasarımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu