Diğer

Duvar Kağıdı Nasıl Sökülür?

Duvar kağıdı nasıl sökülür, ne kullanmak gerekir? Duvar kağıdı taktıktan sonra duvar rengini değiştirmek ve artık bu kağıtları kullanmamaya karar verdiniz. Ancak nasıl çıkaracağınızı bilmiyorsanız çözümü oldukça kolaydır. Duvarlara yapışan kağıdı çıkarmak için  bir karışım gerekmektedir. Bunun için kullanılabilecek malzemenin başında sıcak su gelir. Sıcak suya ister sirke ister yumuşatıcı, isterseniz sökücü başka bir ürün ekleyin. Duvarlarınıza sürün ve yapışkanlığını azaltmış olun.

Duvar Kağıdı Nasıl Sökülür

Duvarlarda yapışkanlığı azaltma işlemi öncesi kağıtların kesilmesinde fayda vardır. Maket bıçağı ya da keskin bir makas bu anlamda iş görecektir. Ancak dikkatli olmanız gerekir. Aşırı derin bir kesik duvar sıvanıza ve yapınıza zarar verecektir. Atılan kesiklerden sonra duvar kağıdı yüzeyine sökücü karışımı bir fırça eşliğinde sürün. Daha sonra ister elle isterseniz spatula yardımıyla sökme işlemini tamamlayabilirsiniz. Böylece  temizlenerek duvarlar isteseniz boyanır, isteseniz yeni duvar kağıtlarıyla değiştirilir.

Duvar Kağıdı Nasıl Sökülür

Alçıpandan Duvar Kağıdı Nasıl Sökülür?

İnsanlar evlerinde beton yerine alçıpan duvarlar tercih edebilmektedir. Peki, alçıpandan duvar kağıdı nasıl sökülür? Duvar kağıdınızı değiştirmek ya da artık boya yaparak kullanmak istediğinizde ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız çözüm oldukça basittir. Bir kova içerisinde su doldurun. Elinize boya yapmak için kullanılan bir rulo alın. Ruloyu ıslatın ve boya yapar gibi duvar kağıdına sürün. Bu genellikle tek seferde işe yarayacaktır. Ancak bu şekilde duvar kağıdı sökerken dikkatli olmak gerekir. Fazla suyun teması alçıpana zarar verebilir. Bu sebeple dikkatli olmakta fayda vardır.

Duvar Kağıdı Nasıl Sökülür

Folyo Duvar Kağıdı Nasıl sökülür?

Evinizde eski duvar kağıdı olduğu için duvardaki folyo kağıdı bir türlü sökemiyorsanız, birçok farkı yöntem bulunmaktadır. Özellikle de kolay sökülen yapıdaki folyo duvar kağıtları sıklıkla tercih edilmektedir. Folyo duvar kağıdı nasıl sökülür şeklinde soruyorsanız yapmanız gereken işlem şu şekildedir;

  • Bir sprey şişesi içerisinde su ve deterjan doldurun ve karıştırın
  • Daha sonra spreyi duvar kağıdına sıkarak kağıdı yumuşatın
  • Sonrasında bir spatula ile sökebilirsiniz
  • Duvar yapısına zarar vermemek için aşırı sert müdahale etmeyin, folyo kolayca yumuşamaktadır.

Galeri

Duvar Kağıdı Nasıl Sökülür Duvar Kağıdı Nasıl Sökülür Duvar Kağıdı Nasıl Sökülür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu