Diğer

Duvar Çıtası Modelleri

Duvar çıtası modelleri, Ev dekorasyonunda farklılık isteyen bireylerin tercih ettiği duvar çıtaları, evin görünümünü ufak dokunuşlar ile değiştirmeyi sağlamaktadır. Duvarlar üzerinde farklı görünüm yaratmayı sağlayan duvar çıtası modelleri, istenildiği gibi kullanılabilmekte ve duvar üzerinde geometrik şekiller yapılabilmektedir.

Duvar Çıtası Modelleri

Özellikle vintage tarzını seven bireyler, duvar çıtası kullanarak evlerine farklı bir hava katmaktadır. Duvar çıtaları genellikle dikdörtgen veya kare şekillerde pencere modelinde dizayn edilmekte ve duvarlara hoş bir hava katmaktadır. Ancak bu çıtaları kullanarak farklı geometrik ve asimetrik şekiller de yapılabilmektedir.

Duvar Çıtası Modelleri

Duvar Çıtası Nedir?

Duvar çıtası, adından da anlaşılabildiği üzere duvara sabitlenerek farklı şekiller oluşturabileceğiniz çıtalardır. Duvar çıtası ürünleri, en uygun fiyatlara duvar dekorasyonu yapmanıza yardımcı olacaktır. Buna ek olarak duvar çıtaları zeminden tavana kadar uzunluklarda da olabilmektedir. İsteğe bağlı olarak çıtalar parçalara ayrılarak kısa çıtalar kullanılabilmektedir.

Duvar Çıtası Modelleri

Duvar çıtaları, usta çağırılarak taktırılabileceği gibi, hayal gücüne ve el becerisine güvenen bireyler tarafından da yapılabilmektedir. Duvar çıtası tasarımını kendi yapmak isteyen bireyler, bu noktada tek yapmaları gereken eylemin bir şablon hazırlamak olduğunu bilmelidir. Zira bu çıtalar kolayca duvara sabitlenebilmektedir.

Duvar Çıtası Modelleri

Size Özel Başlıklar

Duvar Çıtası Nasıl Yapılır?

Duvar çıtası kullanmak ve duvar dekorasyonunu istediği gibi değiştirmek isteyen bireyler, yaygın bir şekilde duvar çıtası nasıl yapılır sorusuna yanıt aramaktadır. Daha önce de bahsettiğimiz gibi duvar çıtalarının kullanımı oldukça kolaydır. Gerekli malzemeleri edindikten sonra takip etmeniz gereken adımlar ise şu şekildedir:

Duvar Çıtası Modelleri

  1. İlk olarak duvarınızın temiz ve boyasız olduğundan emin olmanız gerekir.
  2. Duvar üzerinde küçük şablon işaretlemeleri yaparak taslağınızı belirlemelisiniz.
  3. Çıtaların daha güzel ve belirgin durması için çıta köşelerini 45 derecelik açı ile kesiniz.
  4. Daha sonrasında silikon veya bu gibi güçlü yapıştırıcılar kullanarak hızlı şekilde çıtaları sabitleyiniz.
  5. Çıtaların tam anlamıyla sabitlenmiş ve kurumuş olduğundan emin olduktan sonra duvar boyama işlemi yaparak duvarınızı son haline getirebilirsiniz.

Duvar Çıtası Modelleri

Yukarıda da görülebildiği üzere duvar çıtası uygulama işlemi hiç de zor değildir. Ancak çıtaların düzgün şekilde yapıştığından ve yamuk durmadığından emin olmanız gerekecektir. Aksi halde istenen görüntü ortaya çıkamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu