Diğer

Duvar Boyası Seçimi

Duvar Boyası Seçimi / Bazı alanlar herhangi bir sebepten dolayı daha çekici gelir. Bir mekanı çekici kılan iç dekorasyonu ve orada hakim olan tarzdır. Dekorasyonda tercih edilen tarz oldukça önemlidir ancak renkler de dekorasyonu destekleyici olarak görev alır. Bu nedenle bir mekana girdiğiniz zaman mobilyalar ikinci planda yer alırken, ağırlıklı olarak bulunan renk daha dikkat çekicidir.

Duvar Boyası Seçimi

Doğru bir duvar boyası seçimi yaparak istediğiniz tarzı kolaylıkla yansıtabilirsiniz. Harika bir dekorasyon yaptığınızı düşünebilir ve özenle mobilyalar seçebilirsiniz. Ancak uyumsuz bir duvar boyası ile istediğiniz kusursuz dekorasyonu yakalayamazsınız. Bu durumun tersi olarak iddialı olarak seçmediğiniz parçaları, duvar boyası rengi ile ön plana çıkartabilirsiniz.

Kontrast Oluşturun

Eğer geniş bir mekana sahipseniz kontrast oluşturun ve şık bir alan elde edin. Kontrast her zaman modern ve şık bir görünüm yakalamaya yardımcı olur. Ancak bu yöntemi elde etmek için koyu renklerin kullanılması gereklidir. Bu durum da küçük evler için riskli olacaktır. Büyük evlerde kontrast yaratmak daha kolay ve şık olacaktır.

Duvar Boyası Seçimi

Küçük mekanlarda da kontrast oluşturmak mümkündür. Doğru bir oran ile birlikte koyu ve açık renk uyumu sağlanmalıdır. Bu yöntemi kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur koyu renkleri çok tutmamaktır. Koyu rengin fazla olması odayı boğacak ve istenilen şıklıktan uzak duracaktır. Koyu rengi dengeleyecek kadar açık renk kullanabilirsiniz.

Duvar Boyası Seçimi

Gri Kullanın

Son zamanların en moda renklerinden birisi de gridir. Gri kullanın ve riske girmeyin. Bu renk ile hem klasik tarza uyum sağlayabilir hem de spor tarzlarda da kullanabilirsiniz. Eğer bulunduğunuz ortamda herhangi bir risk almadan şıklık yakalamak istiyorsanız gri ideal bir seçim olacaktır. Grinin farklı tonlarından yararlanabilir ve beyaz ile destekleyebilirsiniz.

Size Özel Başlıklar

Duvar Boyası Seçimi

Antrelerde Canlı Renkler

Antre bir eve giriş yapıldığı anda ilk görülen alandır. Bir nevi dergi kapağı olarak düşünülebilir. Antreye bağlı olarak evinizin diğer alanlarını tanıtmış olursunuz. Eviniz hangi tarzda dekore edilmiş olursa olsun, antrede canlı renkleri seçin. Evin içerisinde kullandığınız tarza bağlı olarak renge karar verebilir ve evin enerjisini yükseltebilirsiniz.

Galeri

Duvar Boyası Seçimi Duvar Boyası Seçimi Duvar Boyası Seçimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu