Diğer

Dolap Kaplama Kağıtları

Dolap kaplama kağıtları, Genelde kendinden yapışkanlı folyo kullanılarak tasarlanan ve evlerde farklı dolapları kaplamak için kullanılan kağıtlar oldukça yoğun ilgi görmektedir. Örnek olarak mutfak dolapları uzun süreler kullanılan ve çok sık değiştirilmeyen ürünlerdir.

Dolap Kaplama Kağıtları

Gerek tasarım değişikliğine gitmek gerekse de ürünleri yenilemek açısından dolap kaplama kağıdı kullanmak pratik olmaktadır. Hem yeni ve temiz bir görüntü sağlaması hem de oldukça uygun fiyatlar ile yenilenebilmesi sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir.

Dolap Kaplama Kağıtları

Yapışkanlı folyoları pek çok satış yeri üzerinden ve internet sitesinden kolaylık ve bulmak mümkündür. Hatta bunun yanı sıra çeşitli yapı marketlerde ve benzer ürünlerin satıldığı mağazalarda da bulunmaktadır. Peki yapışkanlı folyo ile dolap kapakları kaplamadan önce bilinmesi gereken ipuçları nelerdir?

Dolap Kaplama Kağıtları

Elbette ki ilk olarak dolabın ölçülerinin doğru bir biçimde alınması gerekir. Tam ölçü alınması çok önemlidir. Özellikle kapaklı bir dolap için bakıyorsa kapakların yan taraflarını da hesaba katılması gerekir. Bunun yanı sıra en faydalı olacak uygulamalardan birisi de ihtiyaç duyulan folyo miktarını hesapladıktan sonra fazladan birkaç metre alınmasıdır. Her ihtimale karşı alınacak bu tedbirler rahatlıkla işlemleri sürdürmek söz konusu olacaktır.

Dolap Kaplama Kağıtları

Size Özel Başlıklar

 Dolap Kaplama Kağıtları Modelleri

Dolap kaplama kağıtları modelleri oldukça çeşitlidir ve her beğeniye uygun içeriklere sahip ürün bulmak olasıdır. Folyo seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi diğer dekorasyon öğelerini uygun bir renk ve desen seçimi haddinden fazla desenli içeriklere sahip ürünler göz görebileceği gibi uzun vadede sıkıcı olabilir. Yüzeye zarar vermeden kullanılabilen kendinden yapışkanlı folyolar ile rahatlıkla dolap kaplama yapmak mümkündür.

Dolap Kaplama Kağıtları

Eskidiği takdirde kolaylıkla sökülerek yenisi uygulanabilmektedir. Boya yapmaya göre ya da kapakları yenilemeye göre hem daha pratik hem de daha hesaplı olan bu yöntemi pek çok kişi tercih etmektedir. Özellikle mutfaktaki dolaplar için çok sık uygulanan bir yöntemdir.

Dolap Kaplama Kağıtları

 Mutfak Dolabı Kaplama Kağıtları

Mutfak dolabı kaplama kağıtları kullanımında bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Örnek olarak kaplamak istenilen alan koyu bir renkse ve açık renk yapılmak isteniyorsa kalın bir folyo tercih edilmelidir. Aksi takdirde alttaki renk üst rengin yapısını etkileyebilir ve ortaya farklı bir ton çıkabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu