Ev DekorasyonuKendin Yap

Doğalgaz Borularını Gizleme Fikirleri

Doğalgaz Borularını Gizleme Fikirleri özellikle mutfaklar başta olmak üzere yaşam alanlarının içerisinden geçen borular ciddi bir görünüm bozukluğu yaratabilir. Bu tarz durumlarda pek çok kimse çoğunlukla doğalgaz borusu olan bu boruların kapatılabilmesi adına çözüm aramaktadır ve doğalgaz borusu gizleme adına tüm seçenekleri değerlendirmek ister.

Doğalgaz borusu kaplama gibi yöntemler günümüzde kullanılıyor olmasının yanı sıra bu tarz çözümlerin etkili sonuçlar doğurmadığı baştan belirtilmelidir. En nihayetinde bu kaplama çözümleri boruların formuna uygun bir yapıda bulunduğundan kaplamanın hangi maksatla yapıldığı ve gerçekte olan görüntü zaten kalıcıdır.

Doğalgaz Borularını Gizleme

Doğalgaz borusu gizleme seçenekleri başında özellikle salon gibi alanlarda en etkili çözüm önerisi uzun perde kullanımıdır. Uzun perdeler yerlere kadar salaş bir görünüm elde etme konusunda önemli bir dekoratif fikir veriyor olmasının yanı sıra aynı zamanda yere yakın doğal borularının kapatılması görevini de üstlenir.

Mutfak Doğalgaz Borusu Gizleme

Doğalgaz Borularını Gizleme

Doğalgaz borularının görsel anlamda bozukluk yarattığı ortamlar mutfaklar ise bu tarz durumlarda da kullanılabilecek bazı özel çözüm önerileri bulunmaktadır. Mutfak doğalgaz borusu gizleme için salonlarda kullanıldığı gibi uzun perdelerin tercih edilmesi mümkündür. Bu durum yeterli çözüm önerisi sunmuyor ise aksesuar ürünler ile kapatılması da olasıdır.

Doğalgaz Borularını Gizleme

Aksesuar ürünler sarmaşık şeklinde olan yapraklar ve benzeri ürünler gibi özel dekoratif mahiyete sahip eşyalar olmakla birlikte bu çözüm önerisi de yeteri kadar tatmin uyandırmıyorsa panjurlar aracılığıyla bu boruların kapatılması da olasıdır. Mutfak doğalgaz borusu gizleme konusunda kullanılabilecek bir diğer yöntem de pek çok seçenek sunan boru süsleme sanatıdır.

Size Özel Başlıklar

Boru Süsleme

Doğalgaz Borularını Gizleme, Boru süsleme sanatı elbette gerçekten bir sanat değildir. Ama özellikle doğalgaz borularının yarattığı kötü görünümden kurtulmak isteyenler için bu boruların bir sanat eserine dönüştürülmesi oldukça kolaydır. Bu durum için kullanılabilecek pek çok farklı yöntem olduğunun altı çizilmelidir.

Doğalgaz Borularını Gizleme

Boru süsleme için aksesuarlara başvurulabildiği gibi aynı zamanda el işçiliği de kullanılabilir. Doğalgaz borularının durumu, yapısı ve uzunluğuna göre uygun bir tasarım belirlendikten sonra kalıcılık bakımından etkili boyalar tercih edilerek bu boruların boyanması ve resimler ile süslenmesi etkili bir görünüm kazandırabilmektedir. Tahta çubuklarla yapılan tasarımları inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu