Ev Aksesuarları

Dıy Fikirleri Nedir?

Son zamanlarda oldukça yaygın olarak yer alan dıy fikirleri birçok kişinin ilgisini çekmiştir. Bu kelime, birkaç kelimenin kısaltması ile oluşturulmuştur. Do It Yourself kelimelerinin bir araya gelmesi ile oluşturulan bir kelimedir. Kendin yap anlamına gelen bu cümle, kişilerin evlerine kendi yaptıkları eşyalarla başka bir hava katmasıdır. Peki dıy fikirleri nedir?

Dıy Fikirleri

Her tarza uygun dıy fikri bulmak mümkündür. Bu fikrin en büyük avantjı ise evlerin tamamen özgün bir hale gelmesidir. Kişilerin kendi yaptığı aksesuarlar ile birlikte her ev artık kendisine özgü bir hale gelmektedir. Özellikle insanların tamamen tüketime yöneldiği bu dönemde, evde bir şeyler yapmanın anlamı da oldukça fazladır.

Dıy Fikirleri

Paletler İle Mobilya Yapımı

Paletler ile mobilya yapımı en çok bilinen dıy alternatiflerinden birisidir İnternet üzerinde uygun bir fiyata satılan paletlerle istenilen her mobilya kolaylıkla yapılabilir. Üstelik inşaatlardan da ücretsiz olarak temin edilebilecek paletler mevcuttur. Paletler ile birlikte mobilya yapmak için öncelikle zımpara işlemi uygulamak gereklidir. Cilalama ve zımpara işlemlerinden sonra paletler tamamen kullanışlı bir hale gelir. Minderler ile birlikte paletler süslendiği zaman balkon ve bahçeler için oldukça kullanışlı mobilyalar elde edilebilir.

Dıy Fikirleri

Paletler ile oturma grubu oluşturmak için orta sehpa ve televizyon ünitesi de yapılabilir. Üzerine uygun boyutlarda cam konulan palet, ayakları sağlamlaştırıldığı zaman şık bir orta sehpa olur. Sehpa ayaklarına tekerlek koyarak daha kullanışlı hale getirilebilir. Bu sayede az maliyet ile kendinize özgü mobilyalara sahip olabilirsiniz.

Dıy Fikirleri

Size Özel Başlıklar

Eski Mobilyalarınızı Yenileyin

Dıy yöntemi ile birlikte eski mobilyalarınızı yenileyin. Yıllardır kullanılan ve rengi atmış olan ahşap mobilyalar öncelikle zımparalanır. Ardından boyanır ve cilalama işlemi yapılır. Bu işlemden sonra eski mobilyalarınız tamamen yeni bir hale gelir. Üstelik bu yöntem ile birlikte mobilyaların ayakları, televizyon ünitesi ve daha birçok farklı eşya boyanabilir.

Dıy Fikirleri

Yeni sandalye satın almak da oldukça masraflıdır. Kendin yap yöntemi ile eski sandalyelerinizi yenileyebilir ve yeni görünümlü sandalyeler elde edebilirsiniz. Masa ile aynı renge boyanan sandalyeler ile birlikte şık takımlar elde edilebilir.

Galeri

Dıy Fikirleri Dıy Fikirleri Dıy Fikirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu