Diğer

Dış Cephe Boya Renkleri

Dış Cephe Boya Renkleri

Evlerin iç alanındaki renkler kadar dışındaki renkler de oldukça önemlidir. Dış cephe boya renkleri özenle seçilmeli ve binaya uygun olmalıdır. Genellikle kişiler öncelikle evin iç tasarımını yaptırır, sonrasında dış cephe işlemlerine geçerler. Ancak dış cephe de iç cephe kadar önemli olarak yer almaktadır. Sağlam bir dış cephe boyası yapılmaz ise evin iç tarafındaki tasarım da hava olayları sonucunda zarar görebilmektedir. Bu nedenle evin dış cephesindeki renklerde silikonlu dış cephe astarı tercih edilmelidir. Bu seçim ile yağmur ya da kar gibi hava olaylarında evin içerisine su geçmemesi sağlanacaktır. Kişiler bu seçim ile rahat bir şekilde evlerinin içini dizayn edebilirler. En iyi iç cephe boya markaları ve renklerine bakmak isteyebilirsiniz.

Dış Cephe Boyası Renk Seçimi

Dış Cephe Boya Renkleri

Dış cephe boyası renk seçimi gerçekleştirilirken birçok farklı durum ele alınmalıdır. Öncelikle binanın bulunduğu alan ve çevresine dikkat edilmelidir. Çevredeki binaların rengine ve tonuna uygun bir renk ile boyama işlemi sağlanabilir. Bu işlem ile birlikte bina diğer binalara uyum sağlar ve absürt bir görünüm oluşmaz.

Eğer binanın üzerinde bazı işlemeler mevcut ise dış cephede koyu renk seçmek uygun olmayacaktır. Koyu renk işlemeleri kapatır ve yalnızca kendi tonunu ön plana çıkartır. Açık renkler ile işlemeler aydınlatılmalı ve daha dikkat çekmesi sağlanmalıdır. Binanın dışındaki işlemeler ve şekiller dikkate alınarak boya seçimi yapılmalıdır.

Açık ve Koyu Renk Seçimleri

Dış Cephe Boya Renkleri

Dış cephe boya işlemlerindeki en önemli nokta da hangi binanın açık, hangi binanın koyu renk olacağıdır. Soğuk bölgelerde yaşayan kişiler için koyu renkler seçilmelidir. Koyu renk güneşi çeker ve binanın içinin sıcak kalmasına yardımcı olur. Bu nedenle de soğuk bölgelerde sıcak tonların seçimine özen gösterilmelidir.

Size Özel Başlıklar

Sıcak alanlar için ise açık tonlar tercih edilmelidir. Evin iç alanının daha soğuk kalmasına yardımcı olur ve bunaltıcı sıcaklardan uzak durulmasını sağlar. Özellikle sarı gibi renklerin sıcak bölgelerde seçilmesi tavsiye edilir. Koyu renkler güneşe maruz kaldıkları süre boyunca solma yaparlar ve canlılığı zamanla kaybolur. Ancak açık renk seçimi ile uzun ömürlü bir dış cephe elde edilebilir.

Dış Cephe Boya Renkleri

Dış Cephe Boya Renkleri

Dış Cephe Boya Renkleri

Dış Cephe Boya Renkleri

Dış Cephe Boya Renkleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu