Bahçe

Dikey Bahçelerle Doğa Artık Duvarlarınızda!

Nüfusun hızlı ve kontrolsüz bir şekilde artmasının sonucunda doğal ve yeşil alanlar, şehrin dışına doğru itilmeye başlandı. Her ne kadar beton yapıların kenarlarına küçük peyzaj düzenlemeleri iliştirilmiş olsa da bu, yeşil alana olan talebi asla karışlamamaktadır. Tam da bu noktada devreye Dikey Bahçe Sistemleri girer. Dikey bahçe sistemleri ihtiyaçlar dahilinde başta doğal yaşama katkısı olmak üzere; kurumsal firmaların çevreci bir imaj yaratmasında reklam amaçlı, kötü görüntüleri ortadan kaldırmasında ise estetik bir görüntü oluşturmasına katkı sağlamaktadır.

Bunların yarı sıra birçok faydası da bulunmaktadır. Sıcak havalarda sıvı halde bulunan suyu buharlaştırarak havanın serinlemesine yardımcı olur. Trafik gürültüsünü absorbe eder, ani sıcaklık değişimlerinin azalmasına yardımcı olur. Öte yandan dikey bahçe sistemleri yer kaplamaz. Bu sayede yerden tasarruf edip çok dar alanlarda bile çeşit çeşit bitkilerle bir orman hissiyatı yaratır. Bunun yanında dikey bahçe sistemlerinin insanlara ekonomik bağlamda da katkısı bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse dikey bahçe sistemleri ile çehrelenmiş bir yapı alıcılar için oldukça olumlu bir izlenim yaratmaktadır ve yapı ya da mülkün değerini arttırmaktadır. Ayrıca dikey bahçe sistemi insanlara enerji bakımından da tasarruf sağlar. Bilindiği üzere herhangi bir madde güneş ışığına maruz kaldıkça ısınma özelliğine sahiptir. Doğal olarak binalar da aynı özelliğe sahiptir. Fakat dikey bahçe sistemleri yaz mevsiminde UV ışınlarını emerek 10 dereceye kadar binayı soğutabilir.

dikey bahçe sistemleri

Aynı şekilde kış aylarında da binada ısı yalıtımı görevi yaparak binanın ısısını korumasını sağlar. Özetlemek gerekirse dikey bahçe sistemi salgıladıkları oksijen ile havayı iyileştirmeden, karbon emisyonun azalmasına, mülkün değerlenmesinden, yalıtım görevine ve kötü görüntülerin ortadan kaldırılması için kamuflaj görevi görmesine kadar birçok yönden insan hayatına katkı sağlamaktadır.

Dikey bahçe sistemlerinin bir kolu olan Yosun Duvar Uygulamalarını da tercih edebilirsiniz. Özel bir mumyalanma sistemi ile stabilize edilmesinden ötürü uzun süreler rengini ve dokusunu koruyarak yıllarca duvarları süsleyebilir.

Peki bu dikey bahçe sistemleri nerede yapılır? Art Wall Moss isimli firmadan talep etmiş olduğunuz dikey bahçe sistemlerini çok kısa bir sürede hem ekonomik hem de kaliteli bir şekilde temin edebilirsiniz. Alanında profesyonelleşmiş kişilerden oluşan ekibiyle Art Wall Moss, dikey bahçe sitemlerinin kurulumu, bakımı için gerekli tüm niteliklere sahip ve mükemmel bir titizlikle çalışmalarına devam ediyor. Daha detaylı bilgi için www.artwallmoss.com sitesini ziyaret edebilir, daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Size Özel Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu