Oturma Odası

Dikdörtgen Oturma Odası Dizaynı

Dikdörtgen oturma odası dizaynı, genellikle uzun ve dar olan odaların dekore edilebilmesi için incelenen başlıklar arasında yer almaktadır. Günümüzde pek çok ev modeli olduğu gibi kullanışsız ve zor dekore edilen alanlar da bulunmaktadır. Dikdörtgen odalar ise yanlış dekore edildiğinde kullanışsız alanlar olarak nitelendirilmektedir. Dikdörtgen oturma odası dizaynı Uzun ve dar odaların doğru bir şekilde dizayn edilmesi sonucunda kullanışlı alanlar ortaya çıkabilir. Bunun için eşya seçimi ve aynı zamanda eşyaların yer alacağı konumları önceden ayarlamak gerekir. Örneğin eşyaları almadan önce odanın ölçülerini alarak ve eşyaları hayali bir şekilde yerleştirerek uygun seçimler yapma şansınız olabilir. Aksi halde yanlış dekorasyon sonucu son derece kullanışsız bir alan ortaya çıkacaktır.

Dikdörtgen oturma odası dizaynı

Dar Oturma Odası Nasıl Dekore Edilir?

Geniş alanların ne kadar kolay bir şekilde dekore edildiği bilinmektedir. Buna zıt olarak dar alanların da zaman zaman dekore edilmesi gerekmektedir. Bu noktada dar oturma odası nasıl dekore edilir sorusu ön plana çıkmakta ve çoğu kişi tarafından da incelenmektedir. Aşağıda yer alan maddelerde konuyla alakalı püf noktalar bulunmaktadır.

Dikdörtgen oturma odası dizaynı

  • Kaba eşya ve fazla eşyadan kaçınmak oldukça önemlidir.
  • Odanın ölçülerine göre eşya seçilmesi gerekmektedir.
  • Açık tonlar tercih edilerek ferah alanlar oluşturulmalıdır.
  • Ayna kullanarak odanın daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • Minimal aksesuarların tercih edilmesi gerekmektedir.
  • Gün ışığından olabildiğince fazla yararlanılması gerekmektedir.
  • Az ama pratik eşyalar tercih edilerek kullanışlı bir oda oluşturulabilir.

Dikdörtgen oturma odası dizaynı

Uzun Oda Dekorasyonu

Uzun oda dekorasyonu nasıl olmalıdır veya püf noktaları nelerdir gibi pek çok sorunun bu tarz alanların dekore edileceği zaman incelendiğini söylemek mümkündür. Uzun odaların dekore edilebilmesi için sunulan başlıca önerilerden biri de az eşya kullanmanın önemidir. Aynı zamanda açık tonlardan yararlanmak da yararlı olacaktır. Koyu tona sahip renklerden uzak durulması, fazla eşyadan kaçınılması, kaba aksesuarların kullanılmaması uzun oda dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer almaktadır. Ancak bu detaylara dikkat edilmediğinde oldukça dar ve kullanışsız bir oda ortaya çıkacaktır. Buna benzer sonuçları önlemek için çeşitli püf noktaları uygulamak önemlidir.

Galeri

Dikdörtgen oturma odası dizaynı Dikdörtgen oturma odası dizaynı

Size Özel Başlıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu