Ev Dekorasyonu

Dekorasyonda Kullanılan Yeşil Renk Tonları

Evlerinde doğal ve canlı bir ortam yaratmak isteyenler için yeşil renk önemlidir. Son zamanlarda moda olan vintage tarzda da yeşil renk oldukça fazla yer alır. Evleri dekore ederken birçok farklı noktada kullanılabilecek olan yeşilin ton alternatifi oldukça fazladır. Bu yazımız içerisinde dekorasyonda kullanılan yeşil renk tonları hakkında bilgi vereceğiz.

Dekorasyonda Kullanılan Yeşil Renk Tonları

Yeşil enerjisi yüksek olan ve bulunduğu ortama canlılık veren bir renktir. Doğa denildiği zaman akla gelen ilk renktir. Bu nedenle evinde bahar havası yaşatmak isteyen kişiler bu rengin kullanımına ağırlık verirler. Yeşilin farklı tonları ile birlikte tarz bir dekorasyon elde etmek mümkündür. Genelde salon ve yatak odasında yeşil kullanımına ağırlık verilir.

Dekorasyonda Kullanılan Yeşil Renk Tonları

Su Yeşili Dekorasyonlar

Açık renkleri tercih eden kişiler için su yeşili dekorasyonlar ön plana çıkar. Beyaz renk ile birlikte kullanıldığı zaman ferah bir hava katar. Bu nedenle su yeşili ile beyaz ayrılmaz bir ikilidir denilebilir. Eğer bir odayı olduğundan büyük göstermek ve havadar durmasını sağlamak isterseniz su yeşili ideal bir renk olacaktır.

Dekorasyonda Kullanılan Yeşil Renk Tonları

Zümrüt Yeşili Eşyalar

Yeşilin doğallığının yanı sıra klasikten de vazgeçmeyen kişiler zümrüt yeşilini tercih edebilirler. Zümrüt yeşili hem asil hem de doğayı çağrıştıran bir renktir. Bu nedenle yatak odaları ve salonlar için tercih edilebilir. Zümrüt yeşilini dekorasyonda kullanmak için odanızın ferah olmasına dikkat edebilirsiniz. Aksi halde koyu bir renk olduğu için odada boğucu bir hava ortaya çıkacaktır.

Dekorasyonda Kullanılan Yeşil Renk Tonları

Size Özel Başlıklar

Orman Yeşili

Doğa ile tamamen bir bütün ev isteyen kişiler orman yeşili tonunu dekorasyonda tercih edebilirler. Bu renk kullanılırken, tercih edilen dekorasyon eşyaları da oldukça önemlidir. Ahşap detaylara yer vermek odada daha doğal bir hava oluşmasına neden olacaktır. Ahşap eşyalar ve orman yeşili renkleri birleştiği zaman odada oldukça güzel bir uyum yakalanacaktır.

Dekorasyonda Kullanılan Yeşil Renk Tonları

Orman yeşilini kullanmak isteyen kişiler yanında sarı ve turuncu gibi renklere ağırlık verebilirler. Bu renkler alan içerisinde samimi bir ortam oluşmasına neden olacaktır. Renkler arasındaki ani geçişler odanın dinamik durmasını ve enerjinin artmasını sağlayacaktır.

Galeri

ev dekorasyonunda yeşil renk ev dekorasyonunda yeşil renk ev dekorasyonunda yeşil renk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu