Kendin Yap

En Yeni Dantel Pike Takımları Modelleri

Dantel Pike Takımları Modelleri

Çeyizlerin en gözde parçaları arasında yer alan dantel pike takımları modelleri, neredeyse her evde bulunuyor. Birden fazla modelde, renkte ve çeşitte olabilen bu pike modelleri; oldukça estetik bir görünüme sahip olduğu gibi, aynı zamanda ihtiyaç halinde de çok kullanışlıdır.

Bazı yörelerde yalnızca yatılı misafirlere kullanım için verilen dantel pike takımları, bazı durumlarda da yeni evlenen çiftlerin yataklarını süslemektedir. Peki, dantel pike takımları modelleri nelerdir? Gelin hep beraber inceleyelim…

Dantel Pike Takımları

Dantel pike takımları, el örgüsü olarak yapılabileceği gibi; özel olarak tasarlanan makineler aracılığıyla da oluşturulabilmektedir.

Dantel Pike Takımları Modelleri

Kaneviçe modelleri de bulunan pikelerde; genellikle dantel motifleri işlenmektedir. Üçgen, Yıldız, Kalp ve farklı şekilleri bulunan bu danteller, yatak kenarlarından sarkarak oldukça şık bir görünüm sergilediği gibi, yastık kenarlarına da işlendiği takdirde müthiş bir uyum sağlayacaktır.

Bu uyum, estetik olduğu gibi; yatak odasında bir bütünlük sağlayacaktır. İsteğe bağlı olarak çarşaf olarak da kullanılabileceği gibi; sonbahar aylarında ısınmak amacıyla da rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Renkli dantel pike modelleri

Dantel Pike Takımları Modelleri

Size Özel Başlıklar

Renkli dantele sahip olan pike modelleri; yatak odasının konseptine ve dekorasyon unsurlarına bağlı olarak uyum sağlayabilir. Hatta bazı durumlarda, renkli dantel pike modelleri dekorasyonu tamamlayıcı parçalar olarak da kullanılabilmektedir.

Çeyizlik parçalar arasında mutlaka yer alan bu modeller, el emeği göz nuru olarak da oldukça değerlidir. Kimi zaman yeni evlenen çiftlere düğün hediyesi olarak da verilebileceği gibi; isteğe bağlı olarak kişiler kendileri için de hazırlayabilirler.

Tığ ile kolaylıkla örülebilen bu dantel modelleri; oldukça şık bir görünüme sahiptir. Kullanılan kumaş ya da parça üzerinde oldukça naif duran danteller; pikenin rengine de beyaz kullanıldığı takdirde kolaylıkla uyum sağlamaktadır.

Dantel Pike Takımları Modelleri

Tığ ile oluşturulsa da; bazı durumlarda özel olarak üretilen makineler aracılığıyla da dantel pike yapılabilir / dikilebilir. Tıpkı el emeği, tığ ile oluşturulan modellerle benzerlik gösteren bu makine işi dantel pikeler; hem sağlam hem de kaliteli bir yapıya sahiptir.

Bu pikeler; çeyizlik olarak kullanılabildiği gibi aynı zamanda hediyelik olarak da kullanılabilmektedir.

Dantel Pike Takımları Modelleri

Dantel Pike Takımları Modelleri

Dantel Pike Takımları Modelleri

Dantel Pike Takımları Modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu