Bebek ve Çocuk Odası

Çocuk Gardırop Modelleri

Çocuk gardırop modelleri, Farklı gardırop markaları tarafından sunulan çok çeşitli çocuk dolabı bulunmaktadır. Anne babalar ihtiyaca göre çocukları için çeşitleri arasından en uygun olanı rahatlıkla tercih edebilir. Ancak çok sayıda model arasından kimi zaman hangi ürünün daha kullanışlı olacağı konusunda kararsızlık yaşanabilmektedir. Şimdi çocuk gardırop modelleri seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç unsurla devam edelim.

Çocuk Gardırop Modelleri

Çocuk gardırobu seçiminde dikkat edilmesi gereken nokta tüm eşyalarda olduğu gibi bu ürünün seçiminde de kullanılacak alanın durumuna bağlıdır. Çocuk odalarında alanın genişliği oyun mekanı kalabilmesi açısından önemlidir. Çocuklar vaktinin çoğunu odalarında oyun oynayarak geçirdiklerinden; gardırop gibi büyük eşyaların odayı mümkün olduğunca kısıtlamaması önerilir.

Çocuk Gardırop Modelleri

Aynı zamanda çocuğun eşyalarını rahatlıkla alabilecek şekilde ve odayı düzenleyebilecek bir model tercih edilmesi gerekir. Genellikle çocuk odalarında iki ya da üç kapılı gardıroplar yeterli olmaktadır. Çocuklar devamlı büyüdükleri için kıyafetleri sürekli güncellenmekte ve eşyaları ona göre belli bir düzende ilerlemektedir. Dolayısıyla gardırobun 5 ya da 6 kapaklısına bir çocuk odasında ihtiyaç yoktur.

Çocuk Gardırop Modelleri

3 Kapılı Dolap Ölçüleri

Genelde 3 kapılı olarak satılan çocuk dolaplarının iç hacmini ve tasarımının kullanışlı olması da çok önemlidir. 3 kapılı dolap ölçüleri çocuk odalarına alınmak için araştırılmaktadır. Ancak farklı dolap çeşitlerinden ölçüler değişiklik göstermektedir ve en doğru ürünü seçebilmek için ilk olarak odada dolabın konulacağı alandaki ölçülere bakmak gerekir.

Çocuk Gardırop Modelleri

Size Özel Başlıklar

İkinci El Dolap Modelleri

İkinci el bebek dolapları özellikle kısa süreli kullanımda elden çıkan ürünler olduğu için alım ve satımı sıklıkla rastlanan ürünler arasında yer alır. Bu yöntemi çocuk odası gardıroplarında da uygulamak mümkündür. Eğer yüksek bir bütçeye sahip değilseniz ikinci el çocuk dolapları çeşitlerini de inceleyebilirsiniz.

Çocuk Gardırop Modelleri

Çocuk gardırop modelleri arasında genellikle ahşap tonlar ve beyaz rengin ağırlığı görülmekle birlikte; çocuk odası tasarımlarına uyacağı düşünülen renkli modeller de ön plana çıkmaktadır. Bunun yanı sıra farklı tarzdaki evlere yönelik değişik ürünler bulunmaktadır. Örnek olarak doğal ahşap tarzlardaki  daha büyük dolap modelleri ya da minimal tasarımları tercih edenler için küçük ve işlevsel dolaplar bulunmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu