Diğer

Çatı Tamiri Nedir?

Çatı Tamiri Nedir? / Eğer oturduğunuz evde çatıdan sular akmaya ve hava gelmeye başladı ise bu durum oldukça fazla masrafa yol açacaktır. Bu durumda kişiler kendileri tamir etmek isteyebilir ve çatı tamiri nedir? Sorusunu sorabilirler. Böylelikle kişiler kendileri tamir yapabilir ve masraflarını azaltabilirler.

Çatı Tamiri

Tamirin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi gereklidir. Bu sayede akan suyun evdeki diğer eşyalara zarar vermesi engellenebilir.  Aksi halde su sıvaları mahveder ve evin küflenmesine neden olabilir. Ev akan su sonucunda çürür ve dökülmeye başlar. Çatıdaki küçük bir açığı kapatmak ileride yaşanabilecek büyük sorunların önüne geçmeye yardımcı olur. Zarar görmüş olan bir çatıyı onarmak oldukça kolaydır ve kişiler kendi başlarına kolaylıkla halledebilirler.

Çatı Tamiri

Çatı Onarımı

Bir evin çatı onarımı ya da çatının bütünüyle değiştirilmesi oldukça önemli bir karardır. Ev sahipleri ikisi arasındaki maliyetleri hesaplayarak kendilerine en uygun olanı tercih etmek isterler. Çatıyı onarmak ise yenilemeye oran ile daha az maliyetlidir. Çatıdan su sızdığı fark edildiği an onarım gerekmektedir.

Çatı Tamiri

Bazen çatıdan akan su iç ya da dış yüzeyde belirgin bir hasar oluşturmaz. Ev sahipleri ise bu durumda onarıma ihtiyaç duymazlar. Fakat ev içten içe çürür ve çatının ani yıkılması ise sonuçlanabilir. Bu nedenle çatının düzenli olarak onarılması gereklidir. Ev sahipleri senede bir kez çatının sıvalarını ve herhangi bir açıklık olup olmadığını kontrol edebilirler.

Çatı Tamiri

En Çok Rastlanan Çatı Sorunları

En çok rastlanan çatı sorunları evin yapım anında meydana gelen yanlış yapılardır. Malzemenin yanlış bir şekilde monte edilmesi sorunların oluşmasına neden olabilir. Ev yaptırılırken doğru bir ustadan yardım alındığına emin olunması gereklidir.

Çatı Tamiri

Diğer bir neden ise ağaç dallarının çatı üzerinde baskı yapmasıdır. Dallar zaman içerisinde çatıya baskı yapar ve yıpratır. Bu durumda çatının zarar görmesi kaçınılmazdır. Sorunla karşılaşmamak adına ağacın uzayan dalları düzenli olarak budanabilir.

Çatı Tamiri

Böceklerin çatıya zarar vermesi de en yaygın durumlardan birisidir. Bu sorunla karşılaşmamak için düzenli olarak haşere ilaçlaması yapılması gereklidir. Çatıda böceklerin birikmesi ve zarar vermesi bu yolla önlenebilir.

Galeri

Çatı Tamiri Çatı Tamiri Çatı Tamiri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu